• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
za zdjęcie z fotoradaru zapłaci właściciel auta
jestem za karaniem, ale z głową (popatrz np na Legnicką - ilu jeździ tam 50tką? mimo, że 70-80 spokojnie można tak jechać)
niestety nasi ustawodawcy wciąż tworzą koszmarki prawnicze - coś zabraniają, ale zostawiają też 2-3 furtki by się do tego nie stosować
dodatkowo zamiast upraszczać prawo, komplikują je jeszcze bardziej

poza tym system FR w Polsce to nieporozumienie (chociażby samo ich ustawianie)
stacjonarne czasem stały na mało uczęszczanych drogach, albo miejscach gdzie tworzą się korki
o mobilnych od SM to aż mi szkoda mówić, bo wiele w tym temacie było powiedziane

w teorii miały służyć poprawie bezpieczeństwa, ale ciężko się z tym zgodzić gdy pośrodku 2km odcinka przez łąki i pola stoi FR i ograniczenie do 50 (zwyczajowo większość kierowców - która wiedziała, że FR jest pusty - jechała tam ok 100-120, osoby które nie wiedziały, że nie ma tam zamontowanego FR ostro hamowały)
albo w drugą stronę - rzekomy odcinek Obszaru Zabudowanego [LASAMI] - i pan ustawiający tam przenośnego FR - cel wiadomo jaki

to w jaki sposób zmienia się polskie prawo bardzo dobrze może uzmysłowić poniższe zdjęcie
[Obrazek: 1364089802_uxkfnc_600.jpg]
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):poza tym system FR w Polsce to nieporozumienie (chociażby samo ich ustawianie)
stacjonarne czasem stały na mało uczęszczanych drogach, albo miejscach gdzie tworzą się korki
o mobilnych od SM to aż mi szkoda mówić, bo wiele w tym temacie było powiedziane

albo... w miejscach bardzo uczęszczanych, ale 100-200 metrów przed końcem obszaru zabudowanego.

Przykład ?

Długołęka, wylot na Warszawę. Fotoradar stoi w miejscu, gdzie nie ma żadnego zagrożenia, ale jest jeszcze teren zabudowany. Żadnemu urzędasowi nie przyjdzie do głowy, by tą szopkę w tym miejscu zakończyć ... Widać, że zabawka jest rentowna.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):lepszym wyjściem wydaje mi się wyliczenie procentowe takiej kary,
przykładowo
przekroczenie prędkości o 20km = 2 % kwoty wpisanej w deklaracji PIT
oczywiście można się doczepić, że część ludzi w PL ma umowy śmieciowe, albo na umowie wpisaną najniższą krajową (a resztę pod stołem) - jednak takie wyjście wydaje mi się bardziej uczciwe.

hipotetyczna sytuacja (wyliczenia bardzo uproszczone)
pan prezes oraz dostawca pizzy otrzymali zdjęcie z foto, obaj w tym samym miejscu, obaj 23km/h ponad limit
prezes zarabia miesięcznie 20000 - czyli rocznie 240.000
dostawca pizzy 1500 czyli rocznie 18.000
obaj otrzymają po karze adm, adekwatnej do zarobków
prezes dostanie - 4800
dostawca dostanie - 360

jednego i drugiego "zaboli" tak samo - bo kara powinna być karą i powinno się ją odczuć.

A ile zapłaci prostytutka, albo diler narkotyków ??? Przypomnę że PIT-Y mają w dupie.

Odpowiedz
z czytania ze zrozumieniem masz 1.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości