Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szczęściarze jak uj
#12
kierujący tym TT raczej nie zrobił LOL, a raczej zjechał na pobocze celem wymiany bielizny... absolutnie bym się nie zdziwił Tongue

zachowanie nagrywającego - nieodgadnione :|
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#13
No masakra ... motocyklista ponownie się narodził. Kierowca auta zasłużył na 30 dni aresztu.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#14
Warto dokładnie przyjrzeć się całej sytuacji.
W momencie, kiedy ta osobówka zaczęła swobodnie (może i zbyt swobodnie) wyprzedzać TIRa - do 'czołówki' z osobowym na pewno by nie doszło, bo do tego z naprzeciwka miał daleko - to ten na motocyklu, był jeszcze za osobowym, którego dopiero za chwilę wyprzedził i dlatego kierowca osobowego, mógł go faktycznie nie widzieć - świecidełek (moim zadaniem) jest obecnie zbyt dużo.

Gdyby nie wręcz regularne pędzenie motocykli po drogach - a już szczególnie takich wąskich i z tak dużym natężeniem ruchu jak ta - najpewniej nie doszłoby do takiej sytuacji.

Tak więc, gdyby doszło by do zdarzenia, to motocyklista swoim filmikiem, wykręcił jednak i na swoją dupę bat - dowód (delikatnie ujmując) nieodpowiedzialnego zachowania się na drodze.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#15
hsurim napisał(a):Warto dokładnie przyjrzeć się całej sytuacji.

Chciałem jeszcze raz to przeanalizować ... już nie mogę. Zatem autor (motocyklista) chyba zrozumiał, że i sam nie był bez winy ...
Okazał się też człowiekiem tchórzliwym ... był odważny do czasu, gdy jego zachowanie nie zostało udokumentowane.
Szkoda, że filmu już nie ma, bo chciałem oszacować prędkość motocyklisty. Jakby to było np. 150 km/h to faktycznie, współwina kierowcy osobówki staje się wątpliwa.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#16
hsurim napisał(a):Warto dokładnie przyjrzeć się całej sytuacji.

Chciałem jeszcze raz to przeanalizować ... już nie mogę. Zatem autor (motocyklista) chyba zrozumiał, że i sam nie był bez winy ...
Okazał się też człowiekiem tchórzliwym ... był odważny do czasu, gdy jego zachowanie nie zostało udokumentowane.
Szkoda, że filmu już nie ma, bo chciałem oszacować prędkość motocyklisty. Jakby to było np. 150 km/h to faktycznie, współwina kierowcy osobówki staje się wątpliwa.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#17
hsurim napisał(a):Warto dokładnie przyjrzeć się całej sytuacji.

Chciałem jeszcze raz to przeanalizować ... już nie mogę. Zatem autor (motocyklista) chyba zrozumiał, że i sam nie był bez winy ...
Okazał się też człowiekiem tchórzliwym ... był odważny do czasu, gdy jego zachowanie nie zostało udokumentowane.
Szkoda, że filmu już nie ma, bo chciałem oszacować prędkość motocyklisty. Jakby to było np. 150 km/h to faktycznie, współwina kierowcy osobówki staje się wątpliwa.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#18
mirrora niestety nie zrobiłem Sad
gdy kierujący Passeratti rozpoczął manewr wyprzedzania widział prze sobą Lanosa jadącego pewnie z 90 km/h i wiedział że zdąży wyprzedzić ciężarówkę. gdy Passeratti było już na lewym pasie zza Lanosa wyskoczył niespodziewanie motocyklista pędzący zapewne ze 150 hm/h.
w skrócie: motocyklista jedzie na długich, przekracza prędkość - a pretensje do kierowcy Passeratti, że go nie zauważył.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#19
mirrora niestety nie zrobiłem Sad
gdy kierujący Passeratti rozpoczął manewr wyprzedzania widział prze sobą Lanosa jadącego pewnie z 90 km/h i wiedział że zdąży wyprzedzić ciężarówkę. gdy Passeratti było już na lewym pasie zza Lanosa wyskoczył niespodziewanie motocyklista pędzący zapewne ze 150 hm/h.
w skrócie: motocyklista jedzie na długich, przekracza prędkość - a pretensje do kierowcy Passeratti, że go nie zauważył.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#20
mirrora niestety nie zrobiłem Sad
gdy kierujący Passeratti rozpoczął manewr wyprzedzania widział prze sobą Lanosa jadącego pewnie z 90 km/h i wiedział że zdąży wyprzedzić ciężarówkę. gdy Passeratti było już na lewym pasie zza Lanosa wyskoczył niespodziewanie motocyklista pędzący zapewne ze 150 hm/h.
w skrócie: motocyklista jedzie na długich, przekracza prędkość - a pretensje do kierowcy Passeratti, że go nie zauważył.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]
 
Odpowiedz
#21
Czy osobówka nie była winna (?) tego absolutnie nie twierdzę - faktem jest, że obaj znaleźli się na linii zderzenia czołowego a osobówka była tam, gdzie w tym momencie być jej nie powinno.

Co do szaleńczych jazd motocyklistów, to chyba nie zapomnę sytuacji, kiedy to robiłem przymiarkę do wyprzedzania i po upewnieniu się, że nic jadącego z tyłu mnie, do takiego manewru się nie zabiera, zacząłem wyprzedzanie.
Zaledwie lekko wychyliłem się, jak nagle z olbrzymią prędkością wyprzedził mnie ... motocykl.
Skąd on się nagle wziął (?) - pewnie w momencie patrzenia w lusterko, był za samochodem ciężarowym, jadącym kilkadziesiąt/100 metrów za mną i dlatego był dla mnie niewidocznym..
Ja jechałem ok 90/h to z jaką musiał 'grzać' on (??)
Gdyby doszło do kolizji, to raczej nie mam wątpliwości, kto byłby uznanym winnym :/ - może tylko zeznania świadka z tej ciężarówki, by mnie 'uratowały' od odpowiedzialności.

Tak więc, nie tylko niepatrzenie w lusterka jest powodem dramatycznych wypadków - ale o tym jakoś zbyt rzadko (jeśli w ogóle) się mówi ...
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#22
hsurim napisał(a):Tak więc, nie tylko niepatrzenie w lusterka jest powodem dramatycznych wypadków - ale o tym jakoś zbyt rzadko (jeśli w ogóle) się mówi ...

W całej rozciągłości zgadzam się z Tobą ... motocykliści przekraczają prędkość nie o 20-30 km/h a o 100 -200 %. We Wrocławiu gnają często łamiąc 150 km/h na liczniku.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości