• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolna, demokratyczna Polska
Wiadomym jest, że TVP czy TVN nie będą szukać sensacji i haków na swojego pupila.
nieważne z jakiego źródła płyną informacje jeśli są one prawdziwe i budzą wątpliwości.

w rozliczeniu WOŚP z 1% podatku można wyczytać, że otrzymali 2 200 443,55pln z czego:
699000,00 - zakup sprzętu medycznego 31.8%
621405,60 - działania propagatorskie 28.2%
880037,95 - koszty organizacji Przystanku Woodstock 40.0%

przeznaczenie 31.8% zebranej kwoty uważam, że to trochę mało jak na działanie związane stricte ze statusem fundacji.

dla niedowiarków - informacje te można samodzielnie sprawdzić w rozliczeniu WOŚP - nie są one wyssane z palca.

swoją drogą przypomina mi się pewien cytat w związku z wośpem:

MIŚ napisał(a):Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):w rozliczeniu WOŚP z 1% podatku można wyczytać, że otrzymali 2 200 443,55pln z czego:
699000,00 - zakup sprzętu medycznego 31.8%
621405,60 - działania propagatorskie 28.2%
880037,95 - koszty organizacji Przystanku Woodstock 40.0%

przeznaczenie 31.8% zebranej kwoty uważam, że to trochę mało jak na działanie związane stricte ze statusem fundacji.

700.000... to jest przecież nic ! Czas antenowy jaki daje telewizja publiczna do dyspozycji WOŚP kosztuje właśnie setki tysięcy PLN. Te wszystkie imprezy plenerowe w miastach, też nie są finansowane z budżetu WOŚP, ale z budżetów lokalnych samorządów.

Jak długo jeszcze diagnozy społeczne postawione w Misiu, Alternatywach i innych wspaniałych polskich komediach będą dalej aktualne ?
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
@Szofer, ale to jest tylko rozliczenie z 1% podatku

nie ma tu ujętych kwot z puszek, licytacji etc, etc.

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):@Szofer, ale to jest tylko rozliczenie z 1% podatku

Spoko, spoko - odczytałem właściwie.

Mnie ogólnie mierzi dobroczynność z pompą. W Polsce są setki tysięcy ludzi, którzy wspierają innych w potrzebie... systematycznie i bez rozgłosu. Jeden wspiera dzieciaków trenujących jakiś sport, gdzie indziej lokalna społeczność odbudowuje spalony dom, wiele osób wsparło samotnego ojca wychowującego 7-8 dzieci koło Kłodzka, a Bierutowianie i Oleśniczanie ruszyli tłumnie na pomoc dziewczynie, która straciła nogę pod kołami pociągu. Ci wszyscy ludzie są anonimowi i robią to z potrzeby serca, bez wsparcia mediów ogólnopolskich i agend rządowych.

Odpowiedz
Szofer, racja, ale zapominasz o jednym - o skali przedsięwzięcia Wink

Odpowiedz
DamianS, Twoja uwaga jest słuszna.

Jest jedno ale, ta dobroczynność lokalna w 95-100 % jest trafiona i dobrze wykorzystana. Wielokrotnie w tv pokazywali, że sprzęt podarowany przez WOSP stoi gdzieś w szpitalnych magazynach, bo szpital nie ma kasy na aparaturę peryferyjną, brak odpowiedniego personelu do obsługi lub po prostu, takiego sprzętu nie potrzebuje.

Odpowiedz
@Szofer,
nietrafionych zakupów czy realizowanych celów przez WOŚP znajdziesz więcej
chociażby wypożyczanie przez fundację pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych - mimo, że takie pompy kobietom ciężarnym (i nie tylko bo bodajże każda osoba do 26r.ż.) taką pompę otrzyma z NFZ nieodpłatnie na zawsze bez większego mrugnięcia okiem
innym przykładem mogą być ćwiczenia resuscytacyjne dla 6-8latków, gdzie takie dzieciaki najczęściej nie mają odpowiedniej siły by przeprowadzić 2-3cykle (informacja od kolegi co sanitariuszem jest i na takim szkoleniu był)

Odpowiedz
Miałem się nie wtrącać, bo trochę raz, że drażni a dwa zaskakuje mnie postawa niektórych osób wobec działań WOŚP. Część decyzji działaczy Fundacji (przykłady sami podajecie powyżej) jest nietrafiona, duży minus mają też za niejasne zasady rozliczania i mętną politykę finansową, ale wszystko to nie ma aż takiego znaczenia, gdy bierze się pod uwagę cały ogrom dobra, jakie do tej pory zrobił Jurek z ekipą. Ich sprzęt uratował wielu ludzi, od dzieci, przez ludzi, którzy mieli wypadki samochodowe, na pomocy najstarszym skończywszy. A zdrowie i życie ludzkie jest nie do przecenienia.
Wiem, że w naszym kraju wciąż dominuje właśnie ta "Misiowa" doktryna: pamiętajcie, żeby plusy nie przesłoniły wam minusów. I tak jest w tym przypadku.

Odpowiedz
absolutnie nie neguję zasług jakie ma WOŚP w ratowaniu życia w PL
ale prywatny folwark pana O. absolutnie mi nie leży

Odpowiedz
DamianS napisał(a):na pomocy najstarszym skończywszy.

W Polsce najstarszym może pomóc tylko rodzina i sprawdzeni przyjaciele... jeśli tych ludzi nie ma, to Ci +70 po prostu zdychają, często w samotności. Jakakolwiek mowa o pomocy dla seniorów ze strony WOŚP to czysta fikcja i zwykły populizm

Odpowiedz
Czyli na tych ludzi można machnąć ręką? Skoro nikt o nich nie dba, no to po co? Przecież w nich nie warto już inwestować...

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości