• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolna, demokratyczna Polska
bicie rekordów zbiórki
cyferki w bilansach
procenty z lokat z kwesty

to się liczy, tak się nam świat wypaczył
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
DamianS napisał(a):Czyli na tych ludzi można machnąć ręką? Skoro nikt o nich nie dba, no to po co? Przecież w nich nie warto już inwestować...

Nic takiego nie zasugerowałem. Przedstawiłem tylko, jak często wegetują seniorzy w Polsce...

O tych ludzi trzeba jak najbardziej dbać, chociażby po to, by odciążyć ich rodziny... Jak dbać ?
Zacząć od oddziałów geriatrycznych w szpitalach, których w zasadzie nie ma. To na początek ... O kolejnych etapach napiszę za 5 lat, gdy pierwszy krok zostanie wykonany. 80 % seniorów, wcześniej, czy później trafia do szpitala ...
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):@Szofer,
nietrafionych zakupów czy realizowanych celów przez WOŚP znajdziesz więcej
chociażby wypożyczanie przez fundację pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych - mimo, że takie pompy kobietom ciężarnym (i nie tylko bo bodajże każda osoba do 26r.ż.) taką pompę otrzyma z NFZ nieodpłatnie na zawsze bez większego mrugnięcia okiem
Jesteś pewny? Nie mylisz otrzymania pompy z refundacją oprzyrządowania do niej? Tak jakoś mi się wydaje Wink
NCMSN napisał(a):innym przykładem mogą być ćwiczenia resuscytacyjne dla 6-8latków, gdzie takie dzieciaki najczęściej nie mają odpowiedniej siły by przeprowadzić 2-3cykle (informacja od kolegi co sanitariuszem jest i na takim szkoleniu był)
Mi sie wydaje, że nie chodzi tu o to, żeby taki 6-latek wykonywał RKO, a po prostu - czym skorupka za młodu nasiąknie Wink Na dzień dzisiejszy pewnie większość zna RKO jedynie z testów na prawko Tongue Jakby przyszło co do czego, do tego w stresie... :? Chyba jednak daleko mi do krytykowania tego typu akcji. Ja pierwszy raz miałem okazję 'dymać fantoma' na 1 roku studiów. Na kursie na prawko zaszczyt ten kopnął ze 2 osoby z grupy, reszta się przyglądała. Podobnie w liceum na PO niby jakiś fantom był, ale czasu jakoś nigdy nie było i też jedna czy 2 osoby na pokaz. Większość ludzi zapytanych na ulicy co to jest AED robi duże oczy mimo, że sprzętu tego coraz więcej. Kilku moich znajomych przeprowadza takie szkolenia na własną rękę w szkołach, czy np. w galeriach handlowych- zawsze coś, ale to znowu nie ta skala co wośp
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
@lith,
wystarczyło zgłosić się do swojego lekarza (diabetyka)
złożyć oświadczenie, że nie posiada się pompy
zakup był finansowany przez odpowiedni oddział NFZ
natomiast refundacja o której wspominasz dotyczyła wkłuć i drenów do kwoty (tutaj nie mam pewności) 300zł/mc

co do 6-8latkow,
to mnie na tym szkoleniu nie było, wrażenie to tylko to co przekazał mi kolega co to szkolenie przeprowadzał
uważam, że w takim wieku oprócz efektu WOW niewiele z takich zajęć mogą te skorupki wynieść.

Odpowiedz
Nam na diabetach w zeszłym roku mówili, że pompy refundują do 26 r.ż. jak ktoś się kwalifikuje. W ciąży przysługuje refundacja wkłuć, ale pompę trzeba sobie samemu kupić lub właśnie wypożyczyć. Może coś się od zeszłego roku zmieniło, ale jakoś w Internecie nie mogę znaleźć info na ten temat.

Odpowiedz
to było na przełomie 2011/2012
już doczytałem (bo z pamięci pisałem)
otóż pompę insulinową otrzymać może osoba do 26r.ż
wypożyczyć może kobieta w ciąży
pomyłka wynikła z tego, że koleżanka z pracy taką pompę otrzymała właśnie w czasie ciąży (w wieku 24-25lat)

ale wracając do tematu:
WOŚP wypożyczał te pompy kobietom w ciąży robiąc przy tym wiele hałasu, oh, eh i w ogóle...
gdzie takie same pompy mogły one otrzymać od NFZ

Odpowiedz
NFZ nie zajmuje się wypożyczaniem pomp. To są właśnie pompy kupione przez wośp.

Odpowiedz
To jest jednak klasyczny hipokryta (mowa o Jurku O.):

[Obrazek: wypows.png]

wyżej - wpłaty dla społecznika Jerzego O. od WOŚP w 2012 i 2013 r.

w zestawieniu z:

„Chuje złamane” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

"Złoty Melon" też dobrze wychodzi na symbiozie z WOŚP:

[Obrazek: umowa%20odzi.png]

Odpowiedz
Durczok krytykuje rząd... szkoda, że nie był taki odważny 5-6 lat temu, gdy teraz stwierdza " PO przespała 7 lat ..."

http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/kam...05159.html

Jeszcze rok temu Premier i Bieńkowska bawili się z górnikami ...

Odpowiedz
Szofer napisał(a):rok temu
Eeee tam, miesiąc temu .. Już wiedziała, że będzie decydować o zamknieciu kopalń - słychać między wierszami..
BARBÓRKA 2014

Odpowiedz
z innej beczki
RMF.FM: Sejmowi podróżnicy nie chcą się tłumaczyć z wyjazdów

"Jak informuje dziennikarz RMF FM, kary, które grożą posłom za nieprawidłowości przy rozliczaniu służbowych wyjazdów, są czysto symboliczne - od zwrócenia uwagi, przez upomnienie, po naganę."
normalnie jak dzieci w szkole. pani pogrozi palcem, każe przyjść z rodzicami ewentualnie usadzi w oślej ławce czy w kącie sali...
a beee... a feee... zły poseł... zły!

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości