• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolna, demokratyczna Polska
i kolejna burza się rozpoczyna

Dzięki sprzedaży Polskich Lasów, rząd chciał wypłacić odszkodowania

wiem - źródło skręcające średnio w jedną stronę, ale jak ktoś chce zweryfikować informacje to może poczytać na WikiLeaks.org
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):Dzięki sprzedaży Polskich Lasów, rząd chciał wypłacić odszkodowania

Abstrahując od meritum sprawy, to i tak ujawnia się tu ten debilny tok myślenia: nie ma kasy, to trzeba coś sprzedać z resztek tego co zostało ... aż kiedyś wróci hasło: nasze ulice - wasze kamienice, albo jeszcze lepiej wasze ulice i wasze kamienice :-(

Żyć na kredyt zawsze jest łatwiej, ale nie odpowiedzialniej. Co to za rozwój gospodarczy, który podtrzymuje kredytowa kroplówka ?
To tak jakby Kowalski cieszył się, że ma na koncie 3 tys. złotych, a zupełnie zapomniał, że komornik puka do drzwi i upomina się o 100.000,- zł.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
1. Akurat dla mnie im więcej państwo sprzeda,tym lepiej. To obywatele powinni posiadać, a nie państwo jako instytucja.
2. A co do kredytów jako takich - patrząc po sobie - wolę zaciągać i spłacać kredyty, ale się dynamicznie rozwijać niż wegetować w miejscu. Jak chcesz zarobić kasę, to najpierw musisz zainwestować. Jak nie masz swojej to lepiej pożyczyć tę kasę od kogoś i działać niż nie robić nic. Tylko trzeba to robić z głową.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
lith napisał(a):Tylko trzeba to robić z głową.

To niektórzy niestety wpadają w długi bo się jak łagodnie określić, napalą się przez reklamy banków i do tego dojdzie jeszcze pani lub pan który jeszcze przeważnie mówią o plusach a to że są też minusy kredytów to nie wspomną bo lepiej wciśnąć jak najwięcej kredytów a z pracą też różnie, dzisiaj jest a za rok nie ma bo znajdzie firma tańszą grupę pracowników :anyproblem:

Odpowiedz
lith napisał(a):A co do kredytów jako takich - patrząc po sobie - wolę zaciągać i spłacać kredyty, ale się dynamicznie rozwijać niż wegetować w miejscu.

Co do teorii, rzecz jasna masz jak najbardziej rację. Tylko, że dobry kredyt, to ten rozwojowy, a nie podtrzymujący byt. Jeśli kredyt sprawi, że Twój dojazd do pracy będzie tańszy, koszty ogrzewania domu, mieszkania lub firmy będą mniejsze, weźmiesz kredyt na podniesienie swoich kwalifikacji... to wszystko jest ok.

Jednak kredyty są brane na różne cele... i bardzo często są to kredyty konsumpcyjne, czyli są przejadane... Tak w ogóle, kredyt, to temat rzeka :-)

Odpowiedz
Moja obecna firma powstała praktycznie bez własnych środków. Wszystko kredyty, leasingi, wynajem. Jakbym czekał aż uzbieram za gotówkę, to bym nigdy z tym pewnie nie wystartował Tongue
Jeśli chodzi o kredyty konsumpcyjne to też nie jestem ich jakimś wrogiem. Oczywiście można ileś lat zbierać na własne mieszkanie (między czasie wynajmując i spłacając czyjeś), czy budować sobie domek przez 10-15 lat za to co zostanie (znam takich), ale imo szkoda kasy i życia. Oczywiście branie wszystkiego na kredyt, czy walenie chwilówek żeby się pokazać na święta to głupota. Ale przemyślany kredyt na poważniejsze i droższe rzeczy to niegłupia sprawa. Bo jeśli mam się czegoś dorobić 'na starość' to dla mnie żaden biznes, już wolę do starości spłacać Tongue Najważniejsze to pamiętać, że kredyt to tylko przesunięcie spłaty w czasie, więc trzeba się 3x obiektywnie zastanowić czy w przyszłości będziemy mieli za co to spłacać i co jak się noga powinie Wink
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Leasing... o to tak, szczególnie walutowy - piękna sprawa :-) Jeden Wrocławianin dorobił się na nim majątku.

Odpowiedz
Szofer napisał(a):Leasing... o to tak, szczególnie walutowy - piękna sprawa :-) Jeden Wrocławianin dorobił się na nim majątku.

Rozumiem, że nie we Frankach? Big Grin
One must strike the right balance between speed and quality.
Clare Short

Odpowiedz
rejnard napisał(a):Rozumiem, że nie we Frankach? Big Grin

We frankach ? Jak najbardziej !!! Po trzech latach podliczysz raty i wyjdzie taniej niż za gotówkę w salonie.

Odpowiedz
Polska to kraj absurdów... czy naprawdę w tej dyscyplinie musimy od lat zajmować czołową pozycję ?
Kwiatek z dzisiejszego wieczora, z Wrocławia: zebrało się 25 rowerzystów i chcieli coś zademonstrować. Chcieli, to niech demonstrują ! Tylko dlaczego tę garstkę entuzjastów musiało zabezpieczać aż 10-ciu policjantów ???

Czy naprawdę Policja we Wrocławiu nie ma nic innego do roboty, jak eskortowanie 25 rowerzystów ?

Niezła proporcja: 1 policjant zabezpieczał 2,5 rowerzysty.
Fajnie i lekko szasta się pieniędzmi podatników :anyproblem:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Nj6i4I5fyLw&feature=youtu.be[/youtube]

Odpowiedz
"bo smog"
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości