Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH!?
#34
przecinek007 napisał(a):ale winnym kolizji tylko 1 strona Smile bo zawsze winny jest tylko 1 Smile

Nie prawda. Miałem wypadek gdzie byłem winny ja (nie ustąpienie pierwszeństwa) oraz inny uczestnik ruchu nieprawidłowe wyprzedzanie, i związku z tym jedna sprawa w sądzie gdzie byłem jako poszkodowany a on sprawcą, i druga sprawa w sądzie gdzie on poszkodowany a ja jako sprawca, jeden wypadek dwa osobne wyroki i oczywiście wyplata odszkodowania z oc sprawcy połowa tego co wyliczyli z mojego oc połowa jego strat, z jego oc połowa moich strat. Oczywiście policja na miejscu stwierdziła winę moją.
 
Odpowiedz
#35
@przecinek007
Tylko, ze omijanie na pasach/przed pasami samo w sobie zabronione nie jest niczym. Co innego z wyprzedzaniem.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#36
@przecinek007
Tylko, ze omijanie na pasach/przed pasami samo w sobie zabronione nie jest niczym. Co innego z wyprzedzaniem.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#37
@przecinek007
Tylko, ze omijanie na pasach/przed pasami samo w sobie zabronione nie jest niczym. Co innego z wyprzedzaniem.
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#38
omijanie samochodow na przejsciu tez jest wykroczeniem, nie plec bzdur... jezeli inny samochod zatrzyma sie przed przejsciem manerw jest omijaniem stojacego samochodu w tym wypadku autobusu i w momencie tego manewru nie wazne czy na pasach byl pieszy, rowerzysta czy cos jest wykroczeniem, gdyz inny pojazd sie zatrzymal przed pasami,a gdyby autobus jechal 1 km/h byloby wyprzedzaniem, ktore tez jest wykroczeniem SmileSmile
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
#39
przecinek007 napisał(a):omijanie samochodow na przejsciu tez jest wykroczeniem, nie plec bzdur... jezeli inny samochod zatrzyma sie przed przejsciem manerw jest omijaniem stojacego samochodu w tym wypadku autobusu i w momencie tego manewru nie wazne czy na pasach byl pieszy, rowerzysta czy cos jest wykroczeniem, gdyz inny pojazd sie zatrzymal przed pasami,a gdyby autobus jechal 1 km/h byloby wyprzedzaniem, ktore tez jest wykroczeniem SmileSmile

Czyli jak "coś" się rozkraczy akurat przed przejściem, to grzecznie czekamy aż się zneutralizuje? :-) Albo narażamy się na MK.
Pozdrawiam.
Jacek
 
Odpowiedz
#40
przecinek007 napisał(a):omijanie samochodow na przejsciu tez jest wykroczeniem,

omijanie na/przed przejściem nie jest wykroczeniem, wykroczeniem jest gdy auto na pasie obok zatrzymało się by puścić pieszych - a mu je ominiemy - w innym wypadku jest dozwolone z zachowaniem szczególnej ostrożności - czego nie uczynił kierowca opla.
 
Odpowiedz
#41
Każdy przejazd przez przejście wymaga zachowania szczególnej ostrożności
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]
 
Odpowiedz
#42
Niektórzy uważają, że pieszym są zawsze; czy to na dwóch nogach, czy też na doopie w aucie.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7PlpFa4qdx4&feature=youtu.be[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#43
Komentarz ? "Przecież nikomu nic się nie stało ..."

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=By2mJlbCma0&feature=youtu.be[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806
 
Odpowiedz
#44
Wszyscy narzekają, no większość narzeka na ciągłą, że źle namalowana, że bez pomyślunku, ja trochę pod "prąd" właśnie przerywana namalowana bez sensu, ma chyba ona na celu by można było ominąć autobus stojący na przystanku który też nie koniecznie jest w bezpiecznym miejscu bo zasłania przejście i ludzi.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I_H_-c0_juQ[/youtube]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości