• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto ma pierwszeństwo?
Pewnie decyzję o postawieniu tam znaków strefy podjął jakiś urzędas półgłówek, który ani nie wiedział do końca co ten znak oznacza, ani gdzie się go stosuje. Ale za to jakie fajny, nowoczesny, strefy teraz w modzie -.- Kierowcy zamiast przepychać się miedzy sobą powinni razem walczyć o to, żeby im zarządca drogi wyremontował samochody i zmienił tam organizację ruchu
[Obrazek: stetoskopylenkamaly2.jpg]

Odpowiedz
Ja skłaniałbym sie do zdania, że wina jest po stronie kierowcy Vectry

Odpowiedz
Szofer napisał(a):@ przecinek007

Piszesz, bo piszesz... nawet nie próbujesz odpowiedzieć na postawione pytania. Po co zatem zabierasz głos ? Dla statystyki ?

Uważam, że przecinek007 w swej wypowiedzi poruszył dość ważną kwestię, jadąc ulicą nie koniecznie muszę wiedzieć jakie znaki mają inni użytkownicy, a jak ma to się do sprawy zawartej w temacie??

Jadący vectrą ma znak ustąp pierwszeństwa i teoretycznie to się powinno liczyć, a na pewno powinien zwolnić, jadący fiatem punto (zakładamy, że zna przepisy i patrzy na znaki), mija znak który daje mu pierwszeństwo po czym dojeżdża do znaku końca strefy zamieszkania , więc powinien zwolnić, w związku z tym dochodzi do kuriozalnej sytuacji gdzie oba auta stoją bo muszą ustąpić pierwszeństwa i w takiej sytuacji moim zdaniem "górę" nad taką sytuacją ma zasada "prawej wolnej", więc jedzie punto a potem vectra. A ewentualna kolizja?? - "uwielbiana przezemnie" współwina, z tym że ten kto ma lepszego (głośniejszego) prawnika ma szansę na przerzucenie winy tylko na drugą stronę, a w najlepszym wypadku uznanie winnym organizatora ruchu.

PS. Ta sytuacja jest kuriozalna tak samo jak w strefie skrzyżowań równorzędnych ustawienie znaku STOP.

Odpowiedz
Tutaj (na załączonym teraz filmie) wszystko jest jasne ... a kierowcy i tak nie dają sobie rady; trzech z nich (na pasie obok) spokojnie wymusza pierwszeństwo przejazdu.
Polecam miejsce w celu bezstresowego uzyskania odszkodowania ... Wrocław, Al. Śląska.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gc6ITAo3-Y8&feature=youtu.be[/youtube]
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
okoniowaty napisał(a):jadąc ulicą nie koniecznie muszę wiedzieć jakie znaki mają inni użytkownicy
Ale warto to wiedzieć, warto popatrzeć.. Wtedy wszystko się wyjaśnia, wiemy, że pojazd wyjeżdża ze "strefy" i to my mamy pierwszeństwo mimo "ustąp"..
okoniowaty napisał(a):w strefie skrzyżowań równorzędnych ustawienie znaku STOP.
A czemu nie ?? Amerykany(nasz niedościgły wzór) mają skrzyżowania typu "4 way stop" - obejrzyj i pogadamy.
W "pogromcach mitów" kiedyś sprawdzali przepustowośc różnych skrzyżowań - ronda wygrały, podpowiem..
Znajdziesz sobie sam ??

Odpowiedz
Szofer napisał(a):Tutaj (na załączonym teraz filmie) wszystko jest jasne ... a kierowcy i tak nie dają sobie rady; trzech z nich (na pasie obok) spokojnie wymusza pierwszeństwo przejazdu.
Polecam miejsce w celu bezstresowego uzyskania odszkodowania ... Wrocław, Al. Śląska.

Obejrzałem 5 razy bo aż nie mogłem uwierzyć, że czegoś nie przegapiłem. Niestety masz racje.

Odpowiedz
ciuchcia napisał(a):Obejrzałem 5 razy bo aż nie mogłem uwierzyć, że czegoś nie przegapiłem. Niestety masz racje.

No niestety tak jest ... wrocławscy kierowcy na kursach nauki jazdy, uczą się jak zdać egzamin na PJ. Efekt jest taki, że później potrafią bezpiecznie przemieszczać się w promieniu 3 km od WORD-u.
Prezentowane skrzyżowanie jest idealnie oznakowane, niby jest wszystko jasne, a jak zgaśnie sygnalizacja, to pojawiają się mega problemy.

Odpowiedz
Szofer napisał(a):
ciuchcia napisał(a):a jak zgaśnie sygnalizacja, to pojawiają się mega problemy.

W Gdańsku też jest wiele takich skrzyżowań Smile Mi najbardziej podoba się odcinek w dół jak się jedzie z Matarni Smile Jeźdzę tam 2 razy w tygodniu i odkąd zrobiło się chłodniej ZAWSZE jest w innym miejscu pognieciona barierka ... ostatnio naliczyłem 4 NOWE miejsca. A dziś była kolizja chwile wcześniej jak wracałem. Inna sprawa, to że jak wyjeźdzałem z domu było +4 a na matarni auto postało mi godzine i miałem zamarznięte szyby od środka Wink jakiś inny klimat, czy coś Big Grin

Ciekawe jest też skrzyżowanie pod realem - zawsze po większym deszczu padają światła Big Grin ostatnio zostałem strąbiony będąc na głównej Smile Droga z pierwszeństwem stała, a jechali Ci z podporządkowanej Big Grin Więc ruszyłem skoro miałem pierwszeństwo Big Grin

Odpowiedz
ciuchcia napisał(a):ostatnio zostałem strąbiony będąc na głównej Smile

Wczoraj zostałem strąbiony, bo ... zatrzymałem się na zielonej strzałce warunkowej.

Odpowiedz
Hm ... jest dosyć sporo strzałek warunkowych, kiedy zatrzymywanie się przed nimi, sprowadza się w gruncie rzeczy tylko odegraniem "roli teatralnej" (zatrzymaniem się dla zatrzymania) które to zachowanie niczego nie daje.

Oczywiście rozumiem, że przepis jest przepisem, tyle że niektóre sytuacje drogowe (niejako) nie uzasadniają jego zastosowania, gdyż toczenie się tam np. 20km/h nie stanowi żadnego zagrożenia. :wink:
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.

Odpowiedz
Nie wiem, czy wykonałem "gest teatralny", czy nie. Jedno wiem: przede mną jechał radiowóz, a ja w imię "płynności na drodze", nie zamierzam zbierać pkt. karnych. Zachowałem się zgodnie z prawem i zgodnie z moim interesem ekonomicznym.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości