• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
i stało się
Sejm zabrał strażom miejskim fotoradary <!-- m --><a class="postlink" href="http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/fotoradary-w-polsce-koniec-z-przywilejami,158,0,1865886.html">http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 65886.html</a><!-- m -->

Straże gminne i miejskie zostaną pozbawione możliwości przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców - zdecydował w piątek Sejm. Straże gminne i miejskie będą pozbawione prawa do kontroli fotoradarowej. Inspekcja Transportu Drogowego będzie dysponowała tylko i wyłącznie fotoradarami stacjonarnymi, fotoradary mobilne będzie mogła stosować wyłącznie policja. :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :okman:
MÓJ KANAŁ YOU TUBE KLIKNIJ W MIO
[Obrazek: f6b1916850527701m.jpg]
Stan pkt - 0
[Obrazek: 1178405.png]

Odpowiedz
Odbiją sobie na blokadach na koła.
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
Kasa w końcu musi się zgadzać.

Tapatalked

Odpowiedz
Za to kary z fotoradarów maja juz nie byc w formie mandatow, a kar administracyjnych nakladanych na wlasciciela samochodu ! I wlasciciel moze dalej zepchnac taka kare na rzeczywistego kierowce. Do tego traca fotoradary, ale zatrzymuja fotorejestratory wykroczen - czyli zaroi sie od rejestratorow przejazdu na czerwonym swietle - co w polaczeniu z karami administracyjnymi moze nie byc za ciekawe. I kasa bedzie sie zgadzac bo za czerwone swiatlo jest od razu gorna polka.

Odpowiedz
ciuchcia napisał(a):I kasa bedzie sie zgadzac bo za czerwone swiatlo jest od razu gorna polka.

I bardzo dobrze !
We Wrocławiu na dwóch skrzyżowaniach i to nie na wszystkich wlotach na dane skrzyżowanie, zamontowali kamery. Na jednym z tych skrzyżowań, zjawisko daltonizmu zmniejszyło się prawie do zera.
Pozostaje jeszcze jeden niespełniony postulat: by nieuchronność kary za wjazd na czerwonym świetle dotyczyła bezwzględnie wszystkich kierowców... a to w polskiej rzeczywistości jest nierealne. Zawsze znajdą się tacy, których żadna kara się nie ima.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
pstryczki na czerwonych - dobry pomysł, ale niech zainstalują jednocześnie LICZNIKI przy nich
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):pstryczki na czerwonych - dobry pomysł, ale niech zainstalują jednocześnie LICZNIKI przy nich

Ja bym dał 3 sekundy tolerancji. To powinno dać szansę lekko zagubionym, a jednocześnie skutecznie przetrzebi zwolenników "róbta co chceta" na drodze.

Odpowiedz
NCMSN napisał(a):Ja bym dał 3 sekundy tolerancji. To powinno dać szansę lekko zagubionym, a jednocześnie skutecznie przetrzebi zwolenników "róbta co chceta" na drodze.

Zagadałem się z żoną i prawie przeleciałem na czerwonym. Na szczęście nic nie przyszło Big GrinD

Fotoradar na światłach - Komorniki
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3RB8GALszb8[/youtube]
Kamery : Przód Mio-618 / Tył Mio-358

Odpowiedz
@naidoo2009, chyba się orientujesz, że nie o takich "bandziorach" dyskutujemy :-)

Odpowiedz
mi raczej chodzi o wyeliminowanie sytuacji - "jak wjeżdżałem było zielone/zmieniało się na pomarańczowe"
gdy są liczniki już dużo wcześniej wiesz czy przyśpieszasz, utrzymujesz prędkość, czy też hamujesz
[Obrazek: B1ik7n1.jpg] [Obrazek: 7612.png]

Odpowiedz
@NCMSN, zapewne, znasz jednak stanowisko władz Wrocławia w sprawie sekundników i ITS-u.
Tam, gdzie jest ITS, wg nich nie może być sekundników ...

Ja osobiście jestem za tym, by dać kierowcom jak największą szansę, by żółte światło ich nie stresowało i mogli spokojnie zaplanować reakcję (gaz/hamulec).

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości