Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Migawki z Łodzi
#34
Myślałem, że będzie Rosja na światłach, a jednak odpuścił.
Wyjechanie z mcd. Przed chwilą było puste.

Zmiana pasa Passatem vs nie ustapienie przy włączaniu się.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fM5yheiEciU&feature=youtu.be[/youtube]
 
Odpowiedz
#35
MaTiMa napisał(a):Zmiana pasa Passatem vs nie ustapienie przy włączaniu się.

No i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych w 0:05-0:06 sek
Cry
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#36
MaTiMa napisał(a):Zmiana pasa Passatem vs nie ustapienie przy włączaniu się.
A jak to się ma do tego przepisu:
Cytat:Art. 22, pkt 4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
W razie kolizji rozumiem, że powinna być orzeczona wina kierowcy paseratti? To w końcu on nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi wjeżdżającemu na pas z prawej strony.
 
Odpowiedz
#37
sergiej napisał(a):A jak to się ma do tego przepisu:

Cytat:Art. 22, pkt 4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
W razie kolizji rozumiem, że powinna być orzeczona wina kierowcy paseratti? To w końcu on nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi wjeżdżającemu na pas z prawej strony.

W 8 sekundzie kierowca jadący środkowym pasem migną kierunkiem i niemal od razu zmienił pas, na początku 9 sekundy jest już praktyczni na prawym pasie podczas gdy pojazd z prawej jeszcze nań nie wjechał. Więc w mojej ocenie to kierowca wyjeżdżający z prawej strony zajechał drogę pojazdowi który już był na tym pasie.

Nie bez znaczenia dla powyższego przepisu jest też wg mnie skąd właściwie wyjeżdżał na aleję Włókniarzy pojazd z prawej strony.
Nie znam tego miejsca ale filmie widać, że nie ma tam oznaczenia sugerującego, że jest to skrzyżowanie (brak jakichkolwiek znaków). Przyjmuję więc, że jest to wjazd z jakiejś posesji parkingu. Kol @MaTiMa pisze, że to wyjazd z mcd cokolwiek to znaczy.

Jeśli więc byłby to wyjazd z posesji to przytoczony przepis nie ma tu wg mnie zastosowania.

Oczywiści to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam
:helou:
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#38
Tak na podstawie filmu to dla mnie to wyglądało jak skrzyżowanie, ale na google maps to w ogóle dziwnie wygląda, faktycznie zupełnie żadnego oznakowania na tym "czymś" nie ma (ani od strony Włókniarzy ani od strony Inowrocławskiej). McDonald jest obok, przylega, ale samo miejsce wygląda jak normalna ulica z parkingiem, więc jak na moje to tam przynajmniej jakieś "ustąp pierwszeństwa" powinno być.

Niemniej zmiana pasa w takim miejscu to mocno średni pomysł (sam staram się nie zmieniać pasa w podobnych miejscach), ja osobiście stuprocentowej winy wyjeżdżającego nie widzę, trochę niefortunny zbieg okoliczności jak na moje, wyjeżdżający patrzył pewnie na dalszy odcinek prawego pasa, a Passat zmienił mu pas praktycznie przed maską, sama sygnalizacja kierunkowskazem nie daje pierwszeństwa. Kwestia dyskusyjna, ale ciekaw jestem jak by się to skończyło jakby doszło do kolizji i trafiło przez sąd. Smile

Również pozdrawiam Smile
 
Odpowiedz
#39
przepis nie określa że masz ustąpić tym na prawym pasie...tylko na całej drodze
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#40
PESO napisał(a):
MaTiMa napisał(a):Zmiana pasa Passatem vs nie ustapienie przy włączaniu się.

No i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych w 0:05-0:06 sek
Cry
Na sterowanych sygnalizacją na wielkim skrzyżowaniu.
Też by mnie ciekawiła interpretacja, ale wydaje mi się, że wina byłaby Focusa kombi włączającego się do ruchu z parkingu według mnie McDonald's i Restauracji Cud Miód.

Btw. Nawet się nie spodziewałem takiej dyskusji Smile miło, że ktoś to ogląda jednak hyhyhyhy
 
Odpowiedz
#41
MaTiMa napisał(a):
PESO napisał(a):
MaTiMa napisał(a):Zmiana pasa Passatem vs nie ustapienie przy włączaniu się.

No i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych w 0:05-0:06 sek
Cry
Na sterowanych sygnalizacją na wielkim skrzyżowaniu.

A faktycznie, masz rację, mój błąd, zwracam honor
:okman:
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool
 
Odpowiedz
#42
mcmac napisał(a):przepis nie określa że masz ustąpić tym na prawym pasie...tylko na całej drodze
Ale przepis też określa, że zmieniając pas, masz ustąpić tym wjeżdżającym na ten pas z prawej strony, nigdzie nie jest napisane, że przepis ten nie dotyczy dróg podporządkowanych (no chyba, że gdzieś jest? Jeśli tak, to będę wdzięczny za nakierowanie.). Ciężko trochę stwierdzić od którego momentu powinniśmy liczyć wjeżdżanie na pas. Ale zawsze mnie ciekawiła interpretacja tego przepisu przez sądy w podobnych przypadkach tylko kończących się kolizją, ma ktoś z was jakiekolwiek doświadczenia?
 
Odpowiedz
#43
Segiej,ten przepis tu nie ma znaczenia(o zmianie pasa),to jest skrzyżowanie i wjazd z podporządkowanej,i nie ma znaczenia pod jakim kątem jesteś ustawiony i nie ma znaczenia czy pojazd na głównej jest na pasie czy go zmienia....masz ustąpić pierwszeństwa wszystkim...
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#44
No ale to tylko Twoja prywatna opinia, a ja chciałbym jakiekolwiek prawne uzasadnienie. Nie mówię, że na pewno nie masz racji, ale już jakiś czas szukam argumentów podpierających jedną lub drugą wersję i jak dotąd nie udało mi się na takie trafić, są tylko opinie internautów.

Ale patrząc na to z tej drugiej strony, to jak jeżdżę od kilku lat po trójmieście praktycznie nie widuje się, żeby ktoś na przykład na strzałce warunkowej czekał z wyjazdem aż wszystkie dwa czy trzy pasy drogi z pierwszeństwem będą puste, żeby wyjechać. Jeśli faktycznie ten przepis nie dotyczy wjazdu z podporządkowanej, to jest to wręcz idealne narzędzie do wymuszania odszkodowań, bo praktycznie zawsze winna będzie osoba wjeżdżająca na pas z prawej strony, bez szans na jakąkolwiek obronę.

Żeby była jasność, nie mam zamiaru tutaj prowadzić dyskusji, co, jak i dlaczego ktokolwiek sądzi tak a nie inaczej. Zapytałem tylko czy ktoś ma jakieś wyroki sądowe z podobnych sytuacji, jeśli nie ma i nie jest w stanie przytoczyć to nie ma sensu, żeby tutaj wyrażał swoją prywatną opinię, bo bez twardych dowodów można taką dyskusję ciągnąć w nieskończoność.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości