• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119
(21-07-2017, 15:49:33)mfcx napisał(a):
(21-07-2017, 14:35:53)jacomelli napisał(a): Dzięki, sprawdzę po pracy i dam znać. Chciałbym aby w kadrze był chociaż zarys maski.

Licz się  z tym, że  czym wyżej będziesz  miał  ustawiony obiektyw tym mniej ostry będzie obraz... i ciemny.

Już się pogubiłem, które ustawienie jest najlepsze? Bo nie widzę różnicy, oglądam na telefonie.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
chodzi o zmiejszenia kąta nachylenia szyby wzgledem objektywu, szyba jest pod tak dyzym katem ze zalamuje swiatlo...
wlacz kamere, i obserwuj na ekranie gdzie i pod jakim katem jakosc bedzie najlepsza...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: unnamed.png]

Odpowiedz
im więcej nieba (jasnego pola), tym bardziej kamera próbuje skompensować duży poziom światła przez ściemnienie całości obrazu.

Odpowiedz
(21-07-2017, 16:20:43)pizdys napisał(a): chodzi o zmiejszenia kąta nachylenia szyby wzgledem objektywu, szyba jest pod tak dyzym katem ze zalamuje swiatlo...
wlacz kamere, i obserwuj na ekranie gdzie i pod jakim katem jakosc bedzie najlepsza...

Żeby zmniejszyć kąt i jednocześnie nie łapać zbyt dużej ilości nieba, powinienem przesunąć mocowanie w dół?
Najpierw pobawię się samym obiektywem. Jak nie pomoże to może zmienię miejsce mocowania. Czy jak odkleję uchwyt mocowany na taśmę 3m za pomocą sznurka, to uchwyt będzie dalej nadawał się do montażu czy szlag taśmę trafi?

Odpowiedz
(21-07-2017, 16:41:08)jacomelli napisał(a):
(21-07-2017, 16:20:43)pizdys napisał(a): chodzi o zmiejszenia kąta nachylenia szyby wzgledem objektywu, szyba jest pod tak dyzym katem ze zalamuje swiatlo...

Żeby zmniejszyć kąt i jednocześnie nie łapać zbyt dużej ilości nieba, powinienem przesunąć mocowanie w dół?
Najpierw pobawię się samym obiektywem. Jak nie pomoże to może zmienię miejsce mocowania. Czy jak odkleję uchwyt mocowany na taśmę 3m za pomocą sznurka, to uchwyt będzie dalej nadawał się do montażu czy szlag taśmę trafi?

Musisz nakleić drugą taśmę.

Odpowiedz
(21-07-2017, 16:46:39)KuASY napisał(a):
(21-07-2017, 16:41:08)jacomelli napisał(a):

Musisz nakleić drugą taśmę.

Najpierw spróbuję poprzestawiać obiektyw. W razie potrzeby, gdzie taką taśmę można kupić  i jaka to konkretnie? Czy czerwona każda jest taka sama?

Odpowiedz
Nie miałeś w zestawie taśmy? U mnie były dwa kawałki.
Szukaj czegoś takiego http://allegro.pl/6x-naklejka-3m-vhb-prz...66115.html

Odpowiedz
Muszę sprawdzić w domy, może coś jest. Pamiętam, że są podkładki.

Odpowiedz
Znalazłem jedną zapasową taśmęSmile

Wrzucam dla porównania 3 ustawienia obiektywu.
Pierwsze które powoduje zniekształcenia.
Dwa pozostałe są o jeden żabek wyżej (to niższe z lekkim opuszczeniem obiektywu, bez kliknięcia ząbka).
Wydaje mi się że jednak trochę za wysoko- nie widać zarysu maski, a to byłoby warto mieć (widać to np po latarni po prawej stronie).
Czy przesunięcie kamerki w dół pozwoli  uzyskać mniejsze zniekształcenia (mniejszy kąt) i zahaczyć o krawędź maski?.

Odpowiedz
Przygód z moją kamerką ciąg dalszy. Dzisiaj padło mi gniazdo w GPSie. Po podłączeniu nie ma zasilania. Co ciekawe, gniazdo padło przez noc, wczoraj się normalnie nagrywało, z dzisiaj nie miałem ani jednego filmiku. Krasnoludki normalnie Smile Po podłączeniu do gniazda w kamerce, kamerka działa, GPS również. Zaczynam żałować, że zarządałem za tą kamerkę tylko 50% zwrotu od Paypala. Jak bym zapłacił 500 zł za ten szmelc, to bym się nieźle wkurzył Smile

Odpowiedz
(21-07-2017, 20:27:37)jacomelli napisał(a): Wrzucam dla porównania 3 ustawienia obiektywu.
Pierwsze które powoduje zniekształcenia.
Dwa pozostałe są o jeden żabek wyżej (to niższe z lekkim opuszczeniem obiektywu, bez kliknięcia ząbka).
Wydaje mi się że jednak trochę za wysoko- nie widać zarysu maski, a to byłoby warto mieć (widać to np po latarni po prawej stronie).
Czy przesunięcie kamerki w dół pozwoli  uzyskać mniejsze zniekształcenia (mniejszy kąt) i zahaczyć o krawędź maski?.

Jeśli chodzi o refleksy: sprawdzałem praktycznie na każdej wysokości, wielkich różnic nie ma. Choć im niżej na szybie tym troszkę lepiej. Widać też różnicę w ostrości obrazu- na samym dole jest trochę wyraźniej. Ale nie chce mieć kamery na środku szyby albo tuż nad deską rozdzielczą.

Macie doświadczenia z filtrem CPL?

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 13 gości