• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierunkowskaz na rondzie
beyondthesun, idąc Twoim tokiem myślenia"gdyby stosował się do znaków drogowych" nie doszłoby do powyższego wymuszenia pierwszeństwa na rondzie
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
(25-12-2016, 13:24:45)Eragon napisał(a):
(25-12-2016, 02:37:05)beyondthesun napisał(a): używając kierunkowskazu (lewego) nie doszłoby do powyższego wymuszenia pierwszeństwa
Ale tu nie ma wymuszenia.. Jeśli już to próba wymuszenia, zwykłe gapiostwo kierujacego "żuczkiem", brak zwolnienia pojazdu przy dojezdżaniu do skrzyżowania i brak zachowania szczególnej ostrożnosci.. Art. 25/1

cytuję: "- Wjeżdżając na rondo korzystamy z lewego kierunkowskazu gdy będziemy na rondzie skręcać w lewo lub zawracać – powiedział Grzegorz Stępień, pełniący obowiązki egzaminatora nadzorującego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku. - W ten sposób sygnalizujemy, że będziemy zmieniać kierunek ruchu."

rozumiem, że chcesz powiedzieć, że egzaminator racji nie ma? Big Grin

a poniżej mała ciekawostka!

"- Rondo jest skrzyżowaniem, więc jadąc prosto według przepisów nie trzeba sygnalizować tego kierunkowskazami – wyjaśnia Grzegorz Stępień. - Przyjęło się jednak, że kierowcy sygnalizują zjazd z ronda prawym kierunkowskazem, co znacznie wpływa na poprawę płynności ruchu i podnosi kulturę na drodze. Dlatego my podczas egzaminów nie uznajemy za błąd sygnalizowanie prawym kierunkowskazem zjazdu z ronda, nawet gdy jedziemy prosto."

i jak się do tego ustosunkujesz?

źródło: http://ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/8...episy.html
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"

Odpowiedz
(25-12-2016, 22:07:18)beyondthesun napisał(a): rozumiem, że chcesz powiedzieć, że egzaminator racji nie ma?

Co to za argument, że ktoś jest jakimś tam egzaminatorem, czy innym urzędasem. Jak jest głupi to i posłem może zostać, a rozumu mu nie przybędzie.

Proponuję, byś w dyskusji opierał się na przepisach, kodeksach, paragrafach itp.

Jakbym był zwierzchnikiem tego egzaminatora, to bym go zwolnił jak najprędzej, bo z takim poziomem wiedzy, to już zapewne niejedną osobę skrzywdził. W WORDzie to on może pachołki rozstawiać, a i to będzie dla niego za trudne.
Punkty ? Jak pozyskam, to się pochwalę.
Moja kamera: mini 0806

Odpowiedz
(25-12-2016, 20:11:39)mcmac napisał(a): beyondthesun, idąc Twoim tokiem myślenia"gdyby stosował się do znaków drogowych" nie doszłoby do powyższego wymuszenia pierwszeństwa na rondzie

nie, po prostu uważam, że byłoby bezpieczniej  Smile  bo osoba chcąca wjechać na rondo po zauważeniu lewego kierunkowskazu - nie zrobiłaby tego  Smile

(25-12-2016, 22:15:03)Szofer napisał(a):
(25-12-2016, 22:07:18)beyondthesun napisał(a): rozumiem, że chcesz powiedzieć, że egzaminator racji nie ma?

Co to za argument, że ktoś jest jakimś tam egzaminatorem, czy innym urzędasem. Jak jest głupi to i posłem może zostać, a rozumu mu nie przybędzie.

Proponuję, byś w dyskusji opierał się na przepisach, kodeksach, paragrafach itp.

Jakbym był zwierzchnikiem tego egzaminatora, to bym go zwolnił jak najprędzej, bo z takim poziomem wiedzy, to już zapewne niejedną osobę skrzywdził. W WORDzie to on może pachołki rozstawiać, a i to będzie dla niego za trudne.

no właśnie, i ja stety lub niestety byłem uczony w ten sam sposób..

myślę, że Pan Dworak wszystko już wyjaśnił w odcinku 515, poświęconym rondom Big Grin

czyli skręcając w lewo nie używamy kierunkowskazu lewego.. zaczynam się do tego stosować, zobaczymy ile wymuszeń zliczę Big Grin

Odpowiedz
wystarczy zajęcie prawidłowego pasa...a przede wszystkim myśl..też za innych
0 pkt Big Grin

Odpowiedz
To się nazywa: sztuka dezinformacji. Przed wjazdem na SoRO dał znać, gdzie będzie jechał (w prawo), zapomniał jednak przypomnieć, gdzie będzie zjeżdżał ... tak by inni nie czekali (wiem, że tych innych przypadkowo nie było).

Odpowiedz
(26-12-2016, 01:06:36)Szofer napisał(a): To się nazywa: sztuka dezinformacji. Przed wjazdem na SoRO dał znać, gdzie będzie jechał (w prawo), zapomniał jednak przypomnieć, gdzie będzie zjeżdżał ... tak by inni nie czekali (wiem, że tych innych przypadkowo nie było).

mi się tak czasem zdarza, że kierunkowskaz 'odskoczy', ale zawsze go załączam ponownie  Smile  kierujący pojazdem mógł się nie zorientować Tongue

edit: sorry, już poprawiłem (usunąłem filmik) Smile będę się do niego stosował już od teraz (do regulaminu) Smile

Odpowiedz
(25-12-2016, 22:07:18)beyondthesun napisał(a): chcesz powiedzieć, że egzaminator racji nie ma?
Oczywiscie, że nie ma.. to tylko jego wlasne, osobiste przemyslenia błędnie wprowadzane w życie.. Angry
(25-12-2016, 22:07:18)beyondthesun napisał(a): jak się do tego ustosunkujesz?
Gdybyś zajrzał na bardziej "tematyczne" forum (dla instruktorow i egzaminatorów) to bys sie jeszcze nie takich rzeczy dowiedział - o szkołach warszawskiej, krakowskiej czy wrocławskiej.. Jak widac jest też włocławska.. Notabene kiedys też była kielecka w strefie stosowania sie do STOPu na skrzyzowaniu z sygnalizacja swietlną - na szczęście szybko egzaminatora zwolnili.. ale krzywde wielu ludziom zrobil..
(25-12-2016, 22:15:03)Szofer napisał(a): Proponuję
Przyłączam się.. Tongue
(25-12-2016, 22:19:19)beyondthesun napisał(a): zaczynam się do tego stosować
Lepiej późno niż wcale, podobno.. Exclamation
(26-12-2016, 01:06:36)Szofer napisał(a): sztuka dezinformacji.
(26-12-2016, 02:01:05)beyondthesun napisał(a): mi się tak czasem zdarza, że kierunkowskaz 'odskoczy',
Nie tylko tobie, to normalne, że odskoczy gdy się lekko skreci kierą w lewo - wazne żeby włączyc go znowu.. Confused

P.S. kolego przeczytaj sobie regulamin tego forum a zwłaszcza par. 13e..

Odpowiedz
@Eragon,

za chwilę pozostaną tu tylko Ci regulaminowi, ale i nieaktywni zarazem. Będzie idealnie ? Chyba nie ...

Odpowiedz
Oj tam, oj tam - po co wkleja cytat całego posta z filmem ?? Cytowanie selektywne to nie czarna magia jest ..
Nikt nie wymaga cudów..

Odpowiedz

od 5:52 - kolejny instruktor, który uważa, że jazdę w lewo na rondzie/i zawracanie na nim, należy sygnalizować lewym kierunkowskazem. mało tego - obrazek sugeruje, że należy zjechać z ronda ze skrajnego lewego pasa (w przypadku skrętu w lewo na rondzie)! A Pan Dworak wyjaśniał w odcinku 515, że należy najpierw zjechać na pas prawy, zanim wykonamy taki manewr, przepuszczając kierowców, którzy się na tym prawym pasie znajdują.

a poniżej przypadek kobiety, która próbowała zjechać z ronda ze skrajnego lewego pasa (zahaczyła o autobus).

edit: zabiła mnie ta rozmowa na wstępie:

"-a skręca się w lewo tylko ze środkowego czy z każdego?"
"-Proszę Pana, na rondzie skręcamy tylko w prawo" Smile

ile ludzi tyle opinii  Smile

a co do cytowania filmu wraz ze słowami - już to poprawiłem i będę się do tego stosował ^^ zapoznałem się z regulaminem  Big Grin  lepiej później niż wcale Smile

edit: a poniżej Pan Dworak znowu wkracza do akcji! Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości