• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: z ktora kamera maja byc porownanie A119 oraz A119S?
Ankieta jest zamknięta.
Vicovation OPIA2 (OV4689)
38.46%
10 38.46%
IROAD A9 (IMX291)
0%
0 0%
WARRIOR G1S XM (Starvis IMX291)
3.85%
1 3.85%
DOD LS470W (IMX322)
15.38%
4 15.38%
XiaoYI Car DVR (AR0230)
42.31%
11 42.31%
inna (odpowiedz w temacie to dopisze do ankiety)
0%
0 0%
Razem 26 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119S [NTK96660 + Starvis IMX291]
Ok, mój rejestrator został naprawiony. Reklamacja przebiegła szybko i sprawnie. Kamerę zawiozłem do serwisu w poniedziałek po 16, natomiast w czwartek po godzinie 10 dostałem sms-a z informacją, że kamera została naprawiona i czeka na odbiór. Naprawa polegała na wymianie obiektywu - taki jest wpis w karcie gwarancyjnej. Póki co nagrywa Smile
Obsługa jak najbardziej na plus, załoga miła i uprzejma Smile Nie polecam tylko dlatego, że nie życzę wam aby wasze rejestratory się popsuły Smile

Odpowiedz
(06-04-2017, 22:59:27)rych33 napisał(a): Oglądałem wczoraj. Ładnie pokazane te porady rzeczywiście. Tylko to ustabilizowanie kamery jakoś mi nie przypadło do gustu. Trochę zmobilizowany. Zrobiłem dzisiaj w swojej bo jednak trochę ją telepało na wybojach. Ale inaczej i znacznie prościej. Efekt przeszedł moje oczekiwania. Wrzucę zdjęcie.

Ja zamówiłem sobie taką podkładkę 3M EVA Foam pad za 17,63 zł do podobnej kamery (komplet trzech). Dla mnie sprawdza się super Big Grin .
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
W ramach dalszych eksperymentów mających na celu wyeliminowanie drgań A119 / S.
Jak już kiedyś pokazywałem. Ratowałem się wklejeniem taśmy w otwór uchwytu.

[Obrazek: 201701pyp.jpg]

Jednak nie do końca się sprawdziło na kostce brukowej. Szczególnie poniemieckiej Smile, której pełno jeszcze w mojej dzielnicy.

Tym razem wykorzystałem taśmę typu "rzep". Wkleiłem tak jak na obrazku. Ta "włochata" u góry. A tą sztywną na dole. To pozwoliło na wyeliminowanie luzu między płaszczyzną modułu GPS a kamerą. A jednocześnie nie utrudnia kontaktu pinów. Sprawdzone.                                                                                                                             

[Obrazek: a119sstabi.jpg]

Zrobiłem nawet krótki filmik porównawczy. Tylko na filmiku z YT, jak to na filmiku. Może różnica aż tak nie rzuca się w oczy. Więc musicie uwierzyć na słowo. Jest znacząca, żeby nie powiedzieć powalająca.
Najłatwiej zauważyć jak maska "podskakuje" na filmiku po lewej. A po prawej jak przyspawana Smile

@slayer. Pisaliśmy posta w tym samym czasie chyba Smile To co podałeś to wklejasz między GPS a kamerę rozumiem ? Jakie to grube jest ?
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
Przykleiłem do uchwytu GPS wycinając tylko miejsce na piny. Nie mierzyłem grubości, ale podejrzewam, że raptem z 2 mm. Co ciekawe zachodzi też trochę (może z 1-2 mm) na boki uchywytu GPS, dzięki czemu usztywnia kamerę nie tylko tą płaską powierzchnią styku z uchwytem, ale też trochę po bokach. Do tego jest to taka pianka, która dopasowuje się do powierzchni. U mnie problem drgań zniknął Smile .
[Obrazek: 24goojb.jpg]

Odpowiedz
(07-04-2017, 22:22:34)slayer napisał(a): Przykleiłem do uchwytu GPS wycinając tylko miejsce na piny. Nie mierzyłem grubości, ale podejrzewam, że raptem z 2 mm. Co ciekawe zachodzi też trochę (może z 1-2 mm) na boki uchywytu GPS, dzięki czemu usztywnia kamerę nie tylko tą płaską powierzchnią styku z uchwytem, ale też trochę po bokach. Do tego jest to taka pianka, która dopasowuje się do powierzchni. U mnie problem drgań zniknął Smile .

No to ciekawe. Bo jak to ma około 2 mm grubości. To musi być miękkie i zarazem sprężyste, żeby nie było utraty kontaktu z pinami i zarazem tłumiło. Ale jak piszesz że wyciąłeś tylko miejsce na piny. To zakleiłeś sobie wszystkie otwory wentylacyjne. To chyba nie bardzo na lato. Możesz dać fotkę ?

Odpowiedz
(07-04-2017, 22:36:02)rych33 napisał(a): Możesz dać fotkę ?

Nie masz czym zrobić fotki ? Jesteś ułomny jakiś ? Czy ?

Wiosna to pora radosna Smile
[Obrazek: wiosnatopo.jpg]

Odpowiedz
Dalej nie wydali nowego firmware? Powyższy obraz to tragedia pod względem jakości w mojej opinii.

Odpowiedz
kamera A119S na obecna chwile tak nagrywa i chyba lepiej nie bedzie:

problemy z obrazem jakie mozna spotkac to:
- sprzetowy problem z ostroscia, czesto lewej strony (opisany byl tutaj: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid254897 )
- wysoka czulosc na podczerwien, wynikajaca z wysokiej czulosci matrycy na wszystkie kolory spektrum, niestety wbudowany filtr IR nie jest w stanie "wyciac" 100% tej dlugosci fali (swiatla podczerwonego), w ogole nie ma na swiecie takiego filtra ktory w 100% usunie swiatlo IR pozostawiajac inne kolory nienaruszone (swiatla widzialnego).

A tak sie sklada, ze ta matryca (w A119S - IMX291) jest czula na wszystkie kolory w tym IR/UV, to tez lekkie zabarwienie na fioletowo w kazdej kamerze z IMX291 u kazdego producenta jest i bedzie widoczne, z wlasnego doswiadczenia i zabawy z kamera Warrior G1S (IMX291) gdy podmienialem objektywy nie bylem w stanie pozbyc sie "koloru IR i Typowego fioletowego zabarwienia przy tym swiatle" jak na przykladach nizej, to co obecnie osiagnieto w A119S to i tak zdumiewajaco duzo i bardzo dobry ostateczny efekt, bo nie zapominajmy ze pomimo "wyciecia IR i skalibrowania kolorystyki" tak aby sie pozbyc tego fioletowego zabarwienia kamera nie utracila super czulosci w nocy (a stosujac silny filtr IR zawsze traci sie ilosc swiatla i zakloca ogolna jego kolorystyke).

Filtr IR + f1.6 ( Warrior G1S XM - IMX291)

[Obrazek: vlcsnahdh.png]

[Obrazek: vlcsnafif.png]

z tego co widze ten fiolet to "zmora" dla filmu wyzej z przykladu A119S (pomimo, ze nagranie jest piekne i ostre - to chmury sa lekko fioletowe...),
nizej nowy DOD LS475W ktorego producent tuninguje obraz i poprawia juz to prawie pol roku:

https://www.youtube.com/watch?v=p3Q1aQijRUc

nizej IROAD A9:
https://www.youtube.com/watch?v=dXyXXNqSJm4

w 100% idealnie nigdy nie bedzie (nie z matrycami typu Starlight), fiolet zawsze wyjdzie bo matryce takie sa bardzo czule na wszystkie kolory w tym IR i UV, a ze filtra usuwajacago 100% podczerwieni na swiecie jeszcze nie ma...to mozna tuningowac kolorystyke np. zabierajac fiolet przy czym zakloci sie inne kolory...eventualnie mozna ogolnie zmniejszyc czulosc matrycy np. do poziomu IMX322 i tym samym w zupelnych ciemnosciach nic nie widziec (czyli w ogole nie miec korzysci z tej ultra czulosci i zalet plynacych z Sony IMX291).

To glowny powod dla ktorego kamery z IMX291 sa dlugo niedostepne a producenci "pocą się" i rozmyslaja czy dobrze zrobili stosujac IMX291 a nie cos innego...w/g mnie jak na kamery do 1080p nie ma niczego lepszego niz kamery z IMX291 - czulosc w nocy jest najwieksza, ale trzeba przebolec niedoskonalosci... zobaczymy co Thinkware wymysli w F800 (bo Thinkware to naprawde bardzo doswiadczony producent i zawsze dopracuja produkt w 100% mozliwosci), zobaczymy.

ps. podoba mi sie ten tekst goscia z Thinkware kiedy mowi: "wiekszosc konkurencji ma jakies kamery na przyssawke - i oni nazywaja to kamerami samochodowymi Big Grin" ... jaka "pogarda" dla 99% produktow na rynku...no ale cos w tym jest Smile
fakt tez, ze prestizowa nagrode CES 2017 Innovation Award za nowego F800 dostali (z IMX291) nie byle uznanie ktore sprawia ze moga sie smiac z resty producentow (w sumie juz nie musza). Poprzednio mieli: 2013 IDEA, iF Design Award, oraz Red Dot Design Award in 2014.

tutaj: https://youtu.be/sa9JJaKNEko?t=44s

w sumie to nie wytlumaczyl ostatecznie co w tym zlego... Wink

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Kamera doszła do sprzedawcy i pieniądze zostały szybko zwrócone Wink
Fajne podejście, szkoda tylko, że z producent zepsuł produkt i trzeba było zwracać. No cóż, trzeba czekać na coś bardziej dopracowanego Smile
Niemniej kupię ponownie w wr24.pl.

Odpowiedz
Może ktoś chętny ?
https://dashcamtalk.com/forum/threads/eb...-nr.28185/

Odpowiedz
@rych33 dzięki za info.
Cena przesyłki tylko masakryczna "US $22.25". Myślałem żeby licytować, ale widzę, że przesyłka z USA więc prawdopodobieństwo zapłaceniu podatku większe niż od Chińczyka.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości