• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: z ktora kamera maja byc porownanie A119 oraz A119S?
Ankieta jest zamknięta.
Vicovation OPIA2 (OV4689)
38.46%
10 38.46%
IROAD A9 (IMX291)
0%
0 0%
WARRIOR G1S XM (Starvis IMX291)
3.85%
1 3.85%
DOD LS470W (IMX322)
15.38%
4 15.38%
XiaoYI Car DVR (AR0230)
42.31%
11 42.31%
inna (odpowiedz w temacie to dopisze do ankiety)
0%
0 0%
Razem 26 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119S [NTK96660 + Starvis IMX291]
To ja wrzucę swoje 3 grosze do tej dyskusji.
Porównywałem możliwość odczytu tablic rejestracyjnych w zbliżonych dobrych warunkach oświetleniowych w dzień przy 30fps i 60fps. Przy 60fps odczyt tablic nie sprawiał problemów, przy 30fps też można było odczytać tablice, ale trzeba było się trochę już czasami pogimnastykować (dotyczy to tylko i wyłącznie surowych plików)
W nocy natomiast mam ustawione 30fps z trybem HDR, 60fps w nocy u mnie się w ogóle nie sprawdza.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
sprzetowo kamera wspiera 60FPS, ale pelny tryb nocny dziala tylko w 30FPS, w niektorych kamerach CCTV w ogole IMX291 nie ma 60FPS... oczywiscie ze nawet 1FPS zlapie obraz ostro pod warunkiem ze oswitlenie bedzie odpowiednie, spiera to jasny objektyw i duza czulosc wiec to tylko kwestia jaka jest tabela EV obrazu...gdyby przy 1PFS kamera "rozmazywala obraz" znaczalo by to ze czas migawki jest duzy, calkowicie niepotrzebnie jak na potrzeby kamery i jej specyfikacji sprzetowej:

[Obrazek: ShutterSpeed.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: unnamed.png]

Odpowiedz
(30-06-2017, 17:48:43)mfcx napisał(a): Tylko wtedy już to nie będzie wideo, a pokaz slajdów. I oby w odpowiednim momencie to było

Zgadza się, ale jak sam widzisz nie wpłynie to na rozmazanie tablicy, najwyżej jej nie trafimy Smile

A co do 60fps, to taki film po prostu wygląda płynniej i ładniej (o ile czas naświetlania klatki będzie odpowiedni).

A wiadomo mniej-więcej w jaki sposób kamera dobiera czas migawki? Bo dla danej jasności sceny mamy dość duży wybór kombinacji ISO-czas migawki zapewniających prawidłowe naświetlenie.

Odpowiedz
Przydałaby sie funkcja automatycznego przestawienia 60 fps dzień na 30 fps w nocy Tongue

Odpowiedz
(30-06-2017, 20:26:38)mfcx napisał(a): Przydałaby sie funkcja automatycznego przestawienia 60 fps dzień na 30 fps w nocy Tongue

Ja właśnie w mojej kamerce tak mam, jest to bardzo wygodne (niestety, w nocy mojej kamerce trochę brakuje do kamerek na Novateku, bez tego trybu nocnego byłoby jeszcze gorzej).
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
(27-06-2017, 17:59:03)evad napisał(a): Dłuuugo oczekiwana przyssawka do Viofo A119 / A119S - zapraszam:
http://www.wideorejestratory24.pl/pl/p/U...9A119S/752

Czy jest możliwość zamocowania w tym uchwycie kamery A119S razem z modułem GPS ? Czy trzeba z GPS-a zrezygnować ?

Odpowiedz
Niestety przyssawka do modułu nie pasuje.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Buu...to lipa Sad Skoro model występuję z GPS i bez to chyba logicznym byłoby pokombinować nad przyssawką do obu wersji...

Odpowiedz
W ramach wolnych mocy przerobowych Smile pozbierałem wszystkie zmiany jakie wprowadzało Viofo w poszczególnych wersjach firmware do A119S.
Wklejam tak jak stało na ich stronie.

V 1.2
Improved: Updated IQ.
Fixed: GPS Play back issue with Dashcam Viewer.
Fixed: Image Rotation Bug
Fixed: Play back issue on the camera
Updated: Screen save default option is 1 Min

V 1.4
Fixed: Camera freezing while showing XXXX on screen.

V 1.6
Optimized the daytime and night time IQ.
Improved WDR performance.

V 1.6.01B
Optimized the daytime and night time IQ.
Improved WDR performance
Add auto fix the hot pixel at night

V 1.7
Optimized the daytime and night time IQ
Improved WDR performance.
Support auto fixing hot pixel
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 3 gości