Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ktora najlepsza?
Vicovation OPIA2
VIOFO A119
VIOFO A119S
XiaoYi Car Dvr
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 vs A119S vs XiaoYi vs OPIA2 (test TOP kamer w kazdych warunkach)
#12
@Dig Dug, nie kracz, nie kracz, bo @pizdys ma głos wart 10 głosów normalnych, przyjdzie, zagłosuje i pozamiata Wink
 
Odpowiedz
#13
(13-01-2017, 23:43:10)Dig Dug napisał(a): Super porównanie, cieszy mnie, że wygrał A119, bo raz mam ją, a dwa biłem się z myślami czy nie dołożyć do S-ki, ale u mnie by się nie sprawdziła, więc A119 jest najlepszym wyborem jak dla mnie. Smile

U mnie z kolei przez duży panel z czujnikami deszczu, zmierzchu lepiej sprawdzi się A119S z mniejszym kątem widzenia.
Nie ciesz się, bo różnica na ten moment jest niewielka, więc w nieodległym czasie raczej jakość nagrań S-ki powinna przebić A119 Tongue .

 
Odpowiedz
#14
Powstaje pytanie skąd ta rozbieżność w porównaniach Rych33 i Pidys jesli chodzi o Viofy. Wynik jest dokładnie odwrotny.
Warunki porównania, egzemplarz a może kwestia ustawień?

Podstawowa różnica jaką zauważyłem to prędkość przejazdu.  Podczas kiedy test Pzidys'a ma charakter bardziej statyczny to Rych33 pokazuje nagranie w ruchu.

@Dig Dug: Skad nick? Pamietam, ze byla kiedys taka gra na commodore64 sporo lat temu:-)
 
Odpowiedz
#15
(14-01-2017, 00:43:48)fredro84 napisał(a): Powstaje pytanie skąd ta rozbieżność w porównaniach Rych33 i Pidys jesli chodzi o Viofy. Wynik jest dokładnie odwrotny.
Warunki porównania, egzemplarz a może kwestia ustawień?

Podstawowa różnica jaką zauważyłem to prędkość przejazdu.  Podczas kiedy test Pzidys'a ma charakter bardziej statyczny to Rych33 pokazuje nagranie w ruchu.

To też ciekawa kwestia, faktycznie wydawało mi się z porównania zamieszczonego przez @rych33 , że A119S łatwiej czyta tablice. Być może faktycznie chodzi o dynamikę obrazu, co bardziej urzeczywistnia codzienne warunki użytkowania, choć statyczne ala parkingowe też są istotne (choć tutaj różnice są mniejsze). Widać to na przykładzie ostatniego zoomu w warunkach nocnych w ruchu - wtedy A119S zyskuje przewagę. Być może po przemyśleniu oddałbym swój głos na A119S patrząc z tej perspektywy i perspektywy większego prawdopodobieństwa na poprawienie jakości obrazu poprzez aktualizacje oprogramowania.

 
Odpowiedz
#16
(14-01-2017, 00:43:48)fredro84 napisał(a): Powstaje pytanie skąd ta rozbieżność w porównaniach Rych33 i Pidys jesli chodzi o Viofy. Wynik jest dokładnie odwrotny.
Warunki porównania, egzemplarz a może kwestia ustawień?

Podstawowa różnica jaką zauważyłem to prędkość przejazdu.  Podczas kiedy test Pzidys'a ma charakter bardziej statyczny to Rych33 pokazuje nagranie w ruchu.

Dobrze że zauważacie różnicę. Bo już myślałem że mam coś ze wzrokiem Smile
Ale mam cały czas jeszcze kamery na przedniej szybie. Bo zimno i nie chce mi się ciągnąć drutów do tyłu. Więc codziennie z ciekawości oglądam sobie nagrane filmy i nie możliwe żebym się mylił.
A119S w dzień pokazuje tablice wyraźniej.
Może taki egzemplarz się trafił.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#17
@rych33 może pokusiłbyś się jeszcze o jakieś krótkie wideo z dobrym synchro w ruchu (dzień/noc)? Wink

Jedno jest pewne, trzeba domówić A119 na tył Tongue .

 
Odpowiedz
#18
@pizdys, może i Tobie udałoby się zmontować jakiś sequel w warunkach podobnych do tych z filmu rycha33?
 
Odpowiedz
#19
(14-01-2017, 01:05:58)slayer napisał(a): @rych33 może pokusiłbyś się jeszcze o jakieś krótkie wideo z dobrym synchro w ruchu (dzień/noc)?  

Jedno jest pewne, trzeba domówić A119 na tył  .

Może. Ale zanim złapię natchnienie. To raz. A dwa pizdys zrobi to lepiej.
Wracając do tej ostrości. Może to wina firmware bo ja mam trochę inny od tego ze strony Viofo. Ale chyba nie. Bo mój jest poprawiony tylko pod kątem czułości G-sensora.
Jest filmik który niedawno robiłem. Jest dobrze zsynchronizowany. A małe różnice mogą być jedynie z powodu różnych kątów widzenia kamer. I tu ja widzę wyraźniej A119S.



VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#20
@rych33, A119 masz bliżej strony kierowcy a A119S pasażera?
 
Odpowiedz
#21
Tak. A119S jest na środku poniżej osłony czujników. A119 z lewej strony i stykają się ze sobą.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
#22
(14-01-2017, 01:18:14)rych33 napisał(a):
(14-01-2017, 01:05:58)slayer napisał(a): @rych33 może pokusiłbyś się jeszcze o jakieś krótkie wideo z dobrym synchro w ruchu (dzień/noc)?  

Jedno jest pewne, trzeba domówić A119 na tył  .

Może. Ale zanim złapię natchnienie. To raz. A dwa pizdys zrobi to lepiej.
Wracając do tej ostrości. Może to wina firmware bo ja mam trochę inny od tego ze strony Viofo. Ale chyba nie. Bo mój jest poprawiony tylko pod kątem czułości G-sensora.
Jest filmik który niedawno robiłem. Jest dobrze zsynchronizowany. A małe różnice mogą być jedynie z powodu różnych kątów widzenia kamer. I tu ja widzę wyraźniej A119S.

ja niestety też.. w teście @pizdys wygrywa A119, w Twoim A119S.. wszystko popsułeś Tongue
"listen lady, what does it take to get you HOT and CRAZY?
pass you a loaded .38 and bust on fools who play me!"
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości