• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
(20-04-2018, 13:56:05)speeder napisał(a): Mam tego Samsunga Evo+ 32GB U1 i używam go do mp3 playera Audiomagic i często lubi się pogryźć. Jest taki moment że powiedzmy 5 minut po odpaleniu i sluchaniu muzyki przez dobrych kilka sekund lecą jakieś artefakty dźwiękowe nie z tego świata. Sprawdzone na 2 playerach - to samo. Evo+ chodzi dobrze w G1WH (póki co).
tak ale Ty piszesz o samsung EVO Plus(+) a ja zapodałem linki do EVO bez plusa te z starej edycji które wg wiekszosci sa najmniej konfliktowe

Odpowiedz
"Nowe" Samsungi Evo U3 pomarańczowe są w obrocie już od kilku miesięcy, też się obawiałem czy zmiana z U1 na U3 nie będzie miała niepożądanych skutków ubocznych, ale odpukać sprzedajemy tego setki i póki co jest bez problemu.

Podobnie jest z Toshiba ExceriaU3 U3 seria M302, aczkolwiek ta seria jest teraz zastępowana przez M303, która aktualnie testujemy i zapewne wkrótce też będą dostępne w WR24.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Sklep WR24.PL - kamery samochodowe, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
@evad Ale nikt nie twierdzi że UHS-3 są gorsze od UHS 1 przeciwnie mogą być nawet lepsze chodzi o prawdopodobne inny nowy sterownik karty z którym niektóre FV jeszcze się nie do końca lubią Smile sam miałem kupić 3 ale trafiłem 1 więc wzialemSmile nie miałem zamiaru ani nawet nie pomyślałem zeby robić antyreklame UHS-3 jeżeli tak to zrozumiałeś to bardzo przepraszam

Odpowiedz
Posiadam 2 lata kartę Samsung Evo+ 64GB U1 oraz prawie rok kartę Samsung Evo 128GB U3. Na chwilę obecną nie miałem z nimi problemów, obydwie działają w kamerkach.
Syn posiada też prawie rok kartę Samsung Evo+ 64GB U1, którą zresztą mu poleciłem, również pracującą bezproblemowo w kamerce.
Wybór tych kart oczywiście był dokonany po lekturze informacji i opinii  znajdujących się na naszym forum.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
(20-04-2018, 16:11:05)Maverick09 napisał(a): @evad Ale nikt nie twierdzi że UHS-3 są gorsze od UHS 1 przeciwnie mogą być nawet lepsze chodzi o prawdopodobne inny nowy sterownik karty z którym niektóre FV jeszcze się nie do końca lubią Smile sam miałem kupić 3 ale trafiłem 1 więc wzialemSmile nie miałem zamiaru ani nawet nie pomyślałem zeby robić antyreklame UHS-3 jeżeli tak to zrozumiałeś to bardzo przepraszam
Nie nie absolutnie nic personalnego, po prostu pisze jak jest. Samsung nieoczekiwanie zmienił specyfikacje swoich najlepszych kart pamięci (w kontekście kamer samochodowych) i sam martwiłem się jak to wpłynie na ich niezawodność, ale póki co wszystko jest ok.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Odpowiedz
Z a119 / a119s bardzo dobrze działa karta MIXZA 64gb albo 128gb. Nie ma ona oczywiście superparametrów samsunga w kontekście szybkości ale nie są widać one konieczne dla bezproblemowej pracy.

Sprawdzone w kilku kamerach już - zero problemów.

Na aliexpress kupiłem kolejną 128gb za około 130 zł z wysyłką ostatnio - jakaś promocja była.

Tutaj: https://mixza.aliexpress.com/store/1191646

Odpowiedz
(22-04-2018, 12:49:17)wojtekS napisał(a): Z a119 / a119s bardzo dobrze działa karta MIXZA 64gb albo 128gb. Nie ma ona oczywiście superparametrów samsunga w kontekście szybkości ale nie są widać one konieczne dla bezproblemowej pracy.

Sprawdzone w kilku kamerach już - zero problemów.

Na aliexpress kupiłem kolejną 128gb za około 130 zł z wysyłką ostatnio - jakaś promocja była - chyba to dobra cena.
Oby działała jak najdłużej, i żeby nie odmówiła posłuszeństwa w razie "W"

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
Do ostatnio zakupionego Viofo a119s-g w sumie kierując się ceną(niższą niż polecane Samsungi) zakupiłem kartę ADATA Premiere 64gb, taka czarno-szara, klasy 10 i po kilku dniach użytkowania jest ok, karta oferuje 1400 cykli zapis/odczyt, co wydaje mi się jest ok przy tej pojemności. Sugerowałem się tabelką zgodności przy zakupie i póki co jestem z tego wyboru zadowolony, chociaż skłaniałem się ku Toshiba Exceria o tej samej pojemności, ale była niedostępna tam gdzie chciałem kupić "od ręki". ADATA, gdzieś mi się obiło o uszy, jest "domyślną" kartą dla wideorejestratorów uznanej firmy DOD. Mimo że to TLC, a nie MLC - czyli już nie najnowsza technologia, to dobrze współpracuje z rejestratorem.

Odpowiedz
ADATA sa dobre, ale 2lata temu przenosili fabryke i cala linie produkcyjna w inne miejsce co poskutkowalo wydaniem wadliwej partii kart w latach 2016-2017 (na masowa skale karty padaly jak Sandiski Ultra, wszystkie modele nawet MLC, TLC),

Sklepy byly zmuszone wymieniac karty na inne (najlepiej innego producenta), ADATA zna problem wszystko jest juz poprawione a wadliwe partie towaru wymienione, byl artykul na ten temat w necie...

Generalnie obecnie karty ADATA (np Premier) znowu sa dobre i niezawodne jak za starych dobrych czasow.
Ich zywotnosc sam moge ocenic jako Samsung EVO (zadna mi nie padla po 5latach, a mam jedna 64GB w kamerze CCTV w oknie), natomiast fakt ze w poprzednim roku ich karty trzeba bylo omijac szerokim lukiem.

Tak wiec jak ktos ma ADATA kupiona w 2018 (od stycznia napewno) to nie ma powodow do niepokoju, sa one kompatybilne z NTK oraz wszystkimi kamerami bez potrzeby aktualizacji FW w kamerze.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(15-05-2018, 12:32:31)pizdys napisał(a): ADATA sa dobre, ale 2lata temu przenosili fabryke i cala linie produkcyjna w inne miejsce co poskutkowalo wydaniem wadliwej partii kart w latach 2016-2017 (na masowa skale karty padaly jak Sandiski Ultra, wszystkie modele nawet MLC, TLC),

Sklepy byly zmuszone wymieniac karty na inne (najlepiej innego producenta), ADATA zna problem wszystko jest juz poprawione a wadliwe partie towaru wymienione, byl artykul na ten temat w necie...

Generalnie obecnie karty ADATA (np Premier) znowu sa dobre i niezawodne jak za starych dobrych czasow.
Ich zywotnosc sam moge ocenic jako Samsung EVO (zadna mi nie padla po 5latach, a mam jedna 64GB w kamerze CCTV w oknie), natomiast fakt ze w poprzednim roku ich karty trzeba bylo omijac szerokim lukiem.

Tak wiec jak ktos ma ADATA kupiona w 2018 (od stycznia napewno) to nie ma powodow do niepokoju, sa one kompatybilne z NTK oraz wszystkimi kamerami bez potrzeby aktualizacji FW w kamerze.

No to faktycznie chyba wstrzeliliśmy się w WR24.PL ten "wadliwy" okres, bo karty ADATA Premier, szczególnie 32GB padały naszym klientom jak muchy, to była plaga. W efekcie wycofaliśmy je całkowicie.

W międzyczasie jakieś bliżej nieokreślone zmiany zaszły także w fabrykach GOODRAM, bo ich karty (te "zwykłe", nie MLC dedykowane do CCTV/DVR) były przez dłuuugi czas bardzo niezawodne, ale potem zaczęły się problemy.

Jak narazie najbardziej niezawodne wciąż są Samsungi EVO (pomarańczowe), a także Toshiby Exceria.
Dawid Lorenz

Odpowiedz
Kolejna uszkodzona karta?

W czerwcu ubiegłego roku, kiedy padła mi - Lexar 633x, wróciłem do karty z zestawu, czyli do THINKWARE 32GB (zdecydowanie za mała, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma), niestety kilka dni temu i ona..., przestała działać.

Rano do pracy - wszystko ok, popołudniu z pracy - komunikat z kamery: INSERT A MEMORY CARD, i tak w kółko; INSERT A MEMORY..., INSERT..., INSERT...

Nie wiem o co chodzi, bo sformatowałem ją przy pomocy WINDOWSA,  również przy pomocy SD FORMATTER v4, sprawdzałem ją na H2testw - i na PC niby wszystko jest OK, bo karta jest dostępna, można na niej zapisywać oraz odczytywać, ma tyle giga ile powinna mieć; ale tylko pozornie jest OK, bo kamera nadal obwieszcza - INSERT A MEMORY CARD!

Nie mam innej karty, żeby wykluczyć winę kamery, ale mimo to uważam, że problemem jest karta, ponieważ smartfon traktuje kartę jako uszkodzoną - system telefonu widzi ją jako uszkodzoną, a aplikacja File Commander nie widzi jej w ogóle.

Ktoś podpowie dlaczego karta w urządzeniach mobilnych jest bezużyteczna?
Co jest przyczyną oraz czy jest jakaś opcja żeby ją 'naprawić'?

Pozdrawiam
- Artur

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 3 gości