• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
Hmmm...a myslisz ze podczas uzytkowania w S8 moze tez pasc ? Niechcialbym stracic zdjec i teraz dylemat czy uzywac w telefonie czy puscic w ludzi ...

Jak na Anglie to aktualnie sa afrykanskie upaly Smile

Odpowiedz
(01-07-2018, 11:58:39)Rosomak napisał(a): Obecnie używam w VIOFO A129  karty  GOODRAM 64GB c.10 UHS-I U3M3AA, ale już są cyrki. Dziś np po sformatowaniu w kompie normalnie na exFAT i włożeniu do rejestratora wyskoczył komunikat o sformatowaniu karty. Karta została przeze mnie sformatowana w kamerce (VIOFO A129) po czym kamerka się wyłączyła i jej włączenie możliwe było tylko przy ponownym włączeniu zasilania Huh Kolejna próba formatowania w kamerce i to samo.

Właśnie wróciłem z samochodu gdzie na próbę zapodałem jej (VIOFO A129) kartę Kingston 64GB wcześniej sformatowaną w kompie standardowo na exFAT.
Kamera poprosiła o sformatowanie. Sformatowałem w kamerze. Wszystko przebiegło bez problemu. Po wyjściu z menu kamera rozpoczęła nagrywanie.
Nie było problemu jej wyłączenia/zawieszenia jak w przypadku formatowania w niej karty GOODRAM 64GB c.10 UHS-I U3M3AA.

Także ten tego... Odradzam kartę GOODRAM 64GB c.10 UHS-I U3M3AA i jej zastosowanie do VIOFO A129.
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
pizdys,

od wczoraj w F770 zagościła SAMSUNG EVO (bez plusa) 64GB U3, działa, ale na około 10 włączeń, około 5 razy zaraz po włączeniu pojawia się komunikat "memory card error, system restarting", nie robiłem jeszcze dłuższej trasy, więc nie wiem czy powyższy błąd występuje również w trakcie, czy tylko 'na starcie'?

Znalazłem taki temat:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/me...770.27239/
i wpis:

"Format the new card using Windows (don't know about Mac options) and select the "exFAT" format and the 128kb allocation unit size. I did that on my PC, then put the newly-formatted card in the DashCam and it started up normally. Upon successful startup, I used the dashcam's "Format" button to ensure that the card was ready to use, and then browsed/adjusted all my settings to ensure that it was still they way I liked it. Done"

że format karty na PC oraz format w kamerze rozwiąże problem?

Pozdrawiam
- Artur

Odpowiedz
@ARTurde, nie mam dobrych wiesci,
nowe karty EVO (pomaranczowe) U3 nie sa kompatybilne z Thinkware F770,
poprzednie U1 (EVO pomaranczowe) dzialaly swietnie.

chodzi tu o oznaczenia:
Samsung EVO MB-MP64DA/EU - to starego typu karta U1 - 100% kompatybilna z F770, dzialaja tez 128GB (MB-MP128DA)
Samsung EVO MB-MP64G - to nowa majaca zastapic poprzednia, nowa U3 juz nie jest kompatybilna z F770, z F800 PRO tez nie dokoca mam 100% pewnosci bo w.g moich obserwacji kamera sporadycznie gubila pliki, cos jak nagle brak 1min nagrania podczas zwyklej jazdy (nagranie oczywiscie nie bylo emergency) istnieje podejzenie ze Thinkware Celowo zrobil ten problem aby polecic karty Thinkware.

niekompatybilne karty dodane na poczatku w tym temacie (w tabeli),
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(03-07-2018, 16:36:04)pizdys napisał(a): niekompatybilne karty dodane na poczatku w tym temacie (w tabeli),

Z moich doświadczeń wynika że nowa karta pomarańczowa Samsung Evo 128 GB U3 (MB-MP128GA/EU) działa doskonale na A119S(2 miesiące bez zająknienia) i na A129Duo (na razie 2 dni i dwie noce non stop). Ale ani jednego błędu, problemów czy zawieszeń. Jeszcze potestuje to EVO U3 MB-MP128GA/EU, ale szczerze mówiąc myślę by zakupić pomarańczową kartę Samsung Evo 256 GB U3 (MB-MP256GA/EU) mając nadzieje że będzie tak bezproblemowa jak 128ka. Bo staniała na 350 zł. Ma ktoś może doświadczenia z tą kartą?
Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS
Jest: A129Duo GPS

Odpowiedz
Mam 256GB evo+ czerwona i padla w RC500S, to taka sama sprzetowo kamera jak A129 wiec po doswiadczeniach z innymi EVO+ ktore tez mi padly w Novatekach, odradzam uzywania ich w tych kamerach,

Nie wiem jak EVO pomaranczowe, ale wyglada ze z nimi nie ma juz zadnych problemow i sa one lepsze niz te "teoretycznie" lepsze EVO+ , nazwalbym je EVO - (minus), bo lepiej oddaje ich jakosc i wytrzymalosc.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Kolega kupił sobie Viofo A119v2 i do tego kartę samsung 128 gb u3 (pomarańczowa) i mówi mi, że nie nagrywa. Sformatowana na exfat. Ktoś wie o co może chodzić ? Formatowana zarówno na komputerze jak i w rejestratorze.

Odpowiedz
A formatował ją na FAT32 ?
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
(03-07-2018, 23:57:39)Rosomak napisał(a): A formatował ją na FAT32 ?

Mówił, że na EXFAT.

Odpowiedz
(03-07-2018, 23:50:42)lukas2401 napisał(a): Kolega kupił sobie Viofo A119v2 i do tego kartę samsung 128 gb u3 (pomarańczowa) i mówi mi, że nie nagrywa. Sformatowana na exfat. Ktoś wie o co może chodzić ? Formatowana zarówno na komputerze jak i w rejestratorze.

To bardzo dziwne, układ Novateka ten sam co A119S. A u mnie śmigała ta karta aż miło. Normalne formatowanie w kamerze wystarczyło, bez żadnych cudów. Może kupił jakąś podróbkę albo odrzut z taśmy. Ja bym reklamował kartę.
Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS
Jest: A129Duo GPS

Odpowiedz
pewnie karta nieoryginalna... bo tylko na nieoryginalnych nie nagrywa.
Forumowego alarmu nie ma co aktywowac Wink
ale trzymam reke na przycisku Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości