• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie o wycene szkody komunikacyjnej
Współlokatorka miała w tym miesiącu niewielką szkodą. Otarte nadkole tył prawe i wgniecione + obtarte drzwi tył prawe. Pacjent Civic 2001. Dostała kosztorys, którego nie rozumiem. Są w nim uwzględnione następujące pozycje POMNIEJSZAJĄCE wycenę.

- rabat 20%
- Korekta z tytułu wzrostu wartości pojazdu wynikająca z naprawy uszkodzeń wcześniejszych (netto)
i w notatkach: "Zderzak T zarysowany, błotnik TP korozja, zderzak P, lusterko P."

dodam, że auto ma masę drobnych uszkodzeń.

w swojej historii miałem już kilka kolizji i w żadnej z nich nie spotkałem się z takimi zmniejszeniami wartości kosztorysu. Czy sądzicie, że są poprawne ? Jeśli nie (bo takich odpowiedzi w zasadzie oczekuje) to dlaczego Smile

PS tak wiem, że forum jest w innym temacie Smile

Jeśli ktoś jest w stanie ocenić cały kosztorys to mogę go przesłać, ale ze względu na dane osobowe go tu nie udostępniam.

Odpowiedz
@ciuchcia,

Tak czytam i się zastanawiam, kto właściwie zrobił ten kosztorys?
Rzeczoznawca ubezpieczyciela czy warsztat?

Pytanie też czy polisie nie ma opcji naprawy w wersji warsztat?
No i jak właściwie właścicielka chce rozliczyć tę szkodę? Ryczałtowo wg wyceny (kosztorysu?) czy wg faktycznych kosztów?

Wracając do Twoich pytań.
Jeśli kosztorys obejmuje naprawę wcześniejszych uszkodzeń to faktycznie pomniejszenie jest zasadne.
Kwestionował bym jedynie rabat jeśli jest to wycena rzeczoznawcy ubezpieczyciela. 

Pozdrawiam
P
Niniejszy post jest wyrazem prywatnej opinii autora.
Korzystając z jego treści robisz to na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Stan punktów - znów zero  Cool

Odpowiedz
jest to wycena rzeczoznawcy ubezpieczyciela, a rozliczenie będzie kosztorysowe.

Odpowiedz
To jak rzeczoznawcy z ubezpieczalni to się dziwisz że jest zaniżona. Oni tak zawsze robią licząc na to że się zgodzisz z niską wyceną i będą mieli problem z głowy

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości