Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
diurawe opony
#1
Witam
Mamy od niedawna problem z idiota ktory noca dziurawi opony samochodow. Ostatnim razem przedziurawil po cztery opony w dwudzistu kilku samochodach.
Jaka kamerke kupic zeby zareagowala na ruch ?
Moza byc zasilana power bank ?
Dzieki za wzystkie rady.
 
Odpowiedz
#2
a monitoring z okna nie wchodzi w gre ? Sprawdzi sie lepiej niz kamera, ktora patrzy tylko przez przednia szybe.
 
Odpowiedz
#3
@mareks, naprawde wspolczuje, i wiem jak to boli bo sam mam uczulenie na takie sytuacje a leczenie mnie przebiega pozniej bardzo nerwowo :/
po protu wychowalem sie we Wroclawiu na ulicy ktora zaliczana jest do "niebezpiecznych w nocy" (okolice Dubois) osobiscie mi nic nie grozilo bo ryje i tamtejsze patologie dobrze znalem.... co do Twojego przypadku, z przyjemnoscia zrobie wszystko co moge aby Ci doradzic najlepiej jak potrafie, ale:

wszystko zalezy jak daleko masz "okno" oraz jak bardzo ciemno jest na parkingu, czy jest szansa abys zrobil kilka zdjec najlepiej w nocy i pokazal w jakich warunkach kamera bedzie pracowac?
Byc moze lepiej bedzie z okna w domu albo faktycznie w bezposredniej odleglosci (czyli z samochodu), pytanie czy to z tylu auta czy z przodu, parking pozwala na to aby wyjsc z za auta (mam na mysli czy chodnik jest za czy przed samochodem oraz czy w ogole mozna isc za zaparkowanymi samochodami)?

Latarnia swieci w kamere czy z za kamery (zakladajac ze bedzie na szybie a aucie)?

ja osobiscie obserwuje parking kamerami z okna:

1) Warrior G1S XM (Sony Starvis IMX291) + F1.4 (wraz z ZOOMem manualnym) + 128GB (z kodowaniem w H.265), wraz ze zmienionym objektywem F1.4, zainstalowany objektyw pozwala na robienie ZOOM do takiej odleglosci ze widac auta i osoby przed samochodem, ZOOM jest ustawiony na taki obszar, ze widac auta i ich tablice nawet w nocy,
kamera byla opisana tutaj: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6893

2) druga kamera to Street-Guardian SGZC12SG + F1.4 (wraz z ZOOMem manualnym) + 512GB  ten sam objektyw co w poprzedniej kamerze F1.4 wraz z mniejszym zoomem (ustawiony na dalsza odleglosc) obejmuje caly obraz dookola samochodu, glowny powod dla ktorego mam Street-Guardian jest taki ze dziala w nim karta 512GB pozwalajaca na zapis obrazu do 5dni wstecz. Dodatkowo kamera ma wyjscie AV ktore jest podlaczone do urzadzenia AV-WiFi ktore wysyla obraz na smartfona - wiec w kazdej chwili moge zobaczyc co sie dzieje (nie przerywajac nagrywania w kamrze):
Kamera byla opisana tutaj: http://www.autowrzuta.pl/archive/index.p...-6634.html

w samochodzie pracuje:
Thinkware F770 (w trybie parkingowym) + 128GB Samsung EVO + Bateria Cellink B + Extended
oraz Panorama X1 wszystko opisane bylo tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid256194

teretycznie jestem "kuty na 4 lapy", z przezornosci oraz doswiadczenia... ale byc moze Tobie wystarczy Panorama X1 lub Warrior G1S w oknie z F1.4?
Warrior G1S kosztuje jakies 500zl
Panorama X1 (Matego MG600) kosztuje jakies 250-350zl
objektyw F1.4 z Zoomem kosztuje jakeis 100zl

parametry objektywu:

* Focal Length(mm): 2.8mm - 12mm
* AOV (degree): 110 degrees - 23.8 degrees
* Aperture (F):  F1.4
* Image format 1/2.7" (pasuje do IMX291, IMX322, AR0230, AR0331,) generalnie na gwint w kamerach typu M12
* Angel of view 110° ~ 23°8'
* Mount: MTV (M12)
* Minimum object distance: 0.3 m
* Suitable for cameras with either a 1/3" or a 1/4" sensor.

testowalem tez kamere CCTV na AR0331- jest super ale wymaga NVR z dyskiem twardym lub jakis Cloud, kamera idzie w koszta przy takiej instalacji...wiec moze ten Warrior?
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid254140

moja konfiguracja w oknie:

[Obrazek: dscn1247.jpg]

w samochodzie:

[Obrazek: 2016080511.jpg]

[Obrazek: gdfg.jpg]

CCTV na AR0331:
[od lewej Vico OPIA2 - 2k, A119S, CCTV - AR0331]
[Obrazek: img201yky.jpg]


Załączone pliki Miniatury
   
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
Monitoring zawsze lepiej sie sprawdzi
 
Odpowiedz
#5
Monitoring może nic nie dać. Wandale tacy mają często na sobie "jednorazowy" ubiór i zasłoniętą mordę (albo czapkę z nasuniętym na mordę daszkiem) a nawet jak nie, to i tak w nocy są nie do zidentyfikowania a do tego nie mieszkają w miejscu popełniania takich przestępstw. I tak też, pojawia się taki z daleka piechotą albo samochodem i w tym drugim przypadku samochód zostawia kilka przecznic wcześniej. Bez systemu monitoringu obejmującego cały rejon (kilka ulic) może być ciężko takiego przestępcę zidentyfikować i złapać. Na naszej ulicy borykaliśmy się długo z takim problemem (rysował karoserie aut) a został złapany przez przypadek na gorącym uczynku - jeden z sąsiadów wracał nocą z wystawy z psem a pies to owczarek niemiecki po szkoleniach obrończych / obezwładniających. Wysiadł z samochodu i puścił psa za wandalem...
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości