Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka uwag o Viofo G1W-S
#23
(23-07-2017, 14:09:14)evad napisał(a):
(23-07-2017, 14:06:04)miq21 napisał(a): Witam Panow. A jesli bym wzial kamere G1W-S z modulem GPS to czy problem resetu daty nie bylby rozwiazany? w sensie czy mimo braku baterii czy data by sie sama nie ustawiala po wlaczeniu kamery?

pozdrawiam, miq
Tak, dokładnie

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dziękuję za szybką odpowiedz. To teraz mam pewien dylemat. Czy lepiej wziąć kamerę G1W-S z GPS czy np A119 bez GPS. G1WS z GPSem będzie wciąż tańszym wariantem.
 
Odpowiedz
#24
Mam ten model. Ma kilka wad, ale to raczej takich do rozwiązania. Pierwsza to uchwyt na przyssawkę. Jest duży, i kamerka na nim jest dość luźno zamontowana. Jak wjedzie się w gorszą drogę to drga dość mocno. Uchwyt na klej już lepiej się sprawdza, ale też kamerka jest w nim dość luźno zamontowana. Ładowarka do kamerki mogłaby mieć wtyk pod kątem 90 stopni, wygodniejsze by to było. Poza tym jest ok, jakość nagrań na wysokim poziomie
 
Odpowiedz
#25
(23-07-2017, 14:23:09)miq21 napisał(a): Dziękuję za szybką odpowiedz. To teraz mam pewien dylemat. Czy lepiej wziąć kamerę G1W-S z GPS czy np A119 bez GPS. G1WS z GPSem będzie wciąż tańszym wariantem.

Jeśli możesz to moim zdaniem lepiej kupić A119 lub A119S.
Posiadałem chwilę G1W-S i tutaj no w porównaniu do A119 ja nie widzę zalet.

Jakość gorsza, możliwości mniejsze, wsparcie nawet od Viofo mniejsze oficjalne.
To co mi przekszadzało to nie bardzo miałem jak ją ładnie ukryć w samochodzie za lusterkiem przeszkadzał mi czujnik zmierzchu/deszczu. Mocowanie i rozmiary A119/S robi robotę, w kazdym aucie da sie to jakoś założyć by ładnie zbierało tylko obraz z drogi (a nie pół deski auta przy okazji) i dodatkowo by nie rzucała sie w oczy.

Z plusów to dzwięk chyba jest lepszy w G1W-SSmile
 
Odpowiedz
#26
Czy ktoś może podpowiedzieć na jakich ustawieniach najlepiej działa G1W-S? Warto uruchamiać tryb HDR?
 
Odpowiedz
#27
Ja wyłączyłem nagrywanie dźwięku, wyłączyłem dźwięk przycisków, zmniejszyłem czułość czujnika przeciążenia i włączyłem HDR. Według mnie warto włączyć HDR. W internecie można znaleźć sporo przykładów filmów nagrywanych z HDR i bez HDR.

Teraz moje pytanie. Czy ktokolwiek z was ma problem z rozklejającą się obudową przy obiektywie ?
U mnie odchodzi metalowa przednia osłona od plastiku. Kamera była wymieniana już 3 razy i za każdym razem występuje ten sam problem. Posiadam wersję z wbudowaną baterią podtrzymującą ustawienia systemowe i zastanawia mnie czy ona jest przyczyną. Jeśli puchnie pod wpływem padającego słońca to (chyba) równie dobrze może eksplodować.
 
Odpowiedz
#28
Czy HDR w nocy nie pogarsza jakości? Czujnik przeciążenia na niski poziom, tak?

Mam wersję z baterią podtrzymującą ustawienia (podobno). Ta bateria prawdopodobnie nie może zbytnio spuchnąć, gdyż to malutka bateria typu RTC. Przynajmniej tak powinno to być. Ten element odklejający się u mnie też występuje. Nie zgłaszałem na gwarancję, bo nie wpływa to jeszcze na jakość nagrań, a wygląda to na wadę fabryczną. Jak zgłoszę to będę przez spory czas bez rejestratora jazdy. Tak jak się przyjrzałem to ten element jest za duży względem wycięcia w plastikowej obudowie. Urządzenie ma miesiąc, więc trochę to dziwne, gdyby bateria już była uszkodzona.
 
Odpowiedz
#29
Niezwykle rzadko jeżdżę nocą więc trudno mi ocenić. Czujnik przeciążenia na niski - z tego względu, że potrafił się aktywować w momencie klikania podczas jazdy ( delikatne szarpnięcia ).

W moim przypadku nowy egzemplarz dochodził w ciągu 5 dni roboczych licząc od wysłania wadliwej sztuki.
Napisałem pytanie do sprzedawcy odnośnie przyczyny tego rozklejania. Jeśli jest jak mówisz to będę spał spokojnie i kamerka ze mną zostanie. Bardzo boje się o jakieś mikroeksplozje. Gwarancja kamery raczej nie obejmuje uszkodzeń elementów wokół miejsca umieszczenia.
 
Odpowiedz
#30
A gdzie kupowałeś swój G1W-S? Mój jest zamontowany na tym uchwycie przyklejanym, tamten na przyssawkę mam w schowku. Do lusterka ten uchwyt jakoś średnio mi się widzi, więc go zostawiłem. Na początku się trochę bałem jak zniesie wysokie temperatury ten model. Ale zgodnie z tym co mi pisał sprzedawca, powinno wszystko być ok. Zobacz jak wyglądają zazwyczaj baterie RTC, zakładam że ta w G1W-S nie odbiega od tych stosowanych w innych urządzeniach. Ja swoją mam cały czas w samochodzie. Poprzedni wideorejestrator z uwagi, że posiadał baterię zamiast kondensatora w upalne dni chowałem w schowku. Ten niby nagrywa super, ale jednak ma sporo wad zwiazanych z wykonaniem.
 
Odpowiedz
#31
Wideorejestratory24. Kamerka wisi na przyssawce.

Daj znać jeśli będziesz miał jakieś swoje spostrzeżenia odnośnie nagrywania z HDR.
 
Odpowiedz
#32
Ja również kupiłem na wideorejestratory24. Ok, potestuję i dam znać.
 
Odpowiedz
#33
Ja też swoją kupowałem na wideorejestratory 24.
Zobaczcie jak Wasze kamerki nagrywają w nocy. Chodzi mi o to, czy u Was też będzie dużo widocznych pikseli zwłaszcza na nagraniach gdzie widać tylko światła samochodu przed autem.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości