Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zasilaniem
#1
Może ktoś będzie miał jakiś pomysł jak ogarnąć temat. Uszkodziłem wtyczkę do zasilania więc kupiłem zasilacz uniwersalny, który do niczego się nie nadaje bo tak sieje zakłóceniami że nie da się słuchać radia nawet w mieście.
Wymyśliłem sobie, że w gniazdo zapalniczki wstawię dobry zasilacz 2x USB i pociągnę kable od kamer do tegoż zasilacza. Jak pomyślałem tak zrobiłem i tu pojawił się problem. Marcus 4 przy tak długim (3m) kablu restartuje się od razu jak zaczyna nagrywać. Zmiana kabla na krótki nie powoduje takiego efektu. Zakładam że w wyniku tak długiego kabla napięcie spada do nieakceptowalnego poziomu dla Marcusa.
I teraz nie wiem czy problem jest w samym kablu czy każdy kabel o takiej długości będzie powodował taki problem.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#2
Czasem trafiają się felerne kable, niezależnie od ich długości, na których dochodzi do takich cyrków - zwłaszcza z Marcusem, który jest na jakość toru zasilania wyjątkowo czuły. Inny kabel 3m powinien dać radę.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#3
(28-06-2017, 01:45:04)evad napisał(a): Czasem trafiają się felerne kable, niezależnie od ich długości, na których dochodzi do takich cyrków - zwłaszcza z Marcusem, który jest na jakość toru zasilania wyjątkowo czuły. Inny kabel 3m powinien dać radę.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Sprawdzę na tym drugim, może faktycznie.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#4
może wystarczy podać mocniejszą samą masę
0 pkt Big Grin
 
Odpowiedz
#5
Próbowałem na dwóch gniazdach zapalniczek, na dwóch zasilaczach (remax i xiomi) i rozdzielaczu. Efekt ten sam więc to nie masa.
Evad masz może pod ręką Marcusa i mógłbyś sprawdzić na takim przewodzie?
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#6
Przerabiałem ten temat u siebie z kamerką A119. Zakupiłem gniazdo 2x USB i kabel 3m, niestety te gniazda dają bardzo duże zakłócenia i nawet na krótkim kablu nie spełniają oczekiwań.
Miałem stary zasilacz od telefonu HTC i on takich cyrków nie robił, dodatkowo kupiłem 3,5m kabla dwużyłowego i dwie wtyczki mini USB i normalną, zrobiłem sobie kabel elastyczny, poprowadziłem go pod uszczelkami i wcale go nie wdać.
Teraz mogę przepinać kamerkę między dwoma samochodami bez ruszania okablowania.
 
Odpowiedz
#7
Sprawdziłem na drugim kablu który kupiłem z wtyczka micro + przejściówka i działa. Więc albo kabel słaby albo jakiś felerny.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#8
zaklocenia powoduje:
- cewka w ladowarce i/lub
- indukowanie sie pola magnetyczniego/pradow wirowych na przewodzie

rozwiazanie:
- mocniejsza ladowarka (czesto po prostu lepsza/lepiej wykoana)
- ekranowany przewod zasilajacy kamere (to najczestrza przyczyna opisanego problemu z interferencjami)
- mozliwie krotki przewod zasilajacy
- wieksza odleglosc od ant. radiowej samochodu
- podlaczenie ladowarki pod inny bezpiecznik (dotyczy to kamer podpietych w skrzynce 12V)

w kamerach powoli pojawiaja sie ekranowane przewody zasilajace i dla niektorych producentow staje sie to priorytetem, glownie dotyczy to kamer 12V ale slyszalem ze i te 5V (przez ladowarke sa tez brane pod uwage).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#9
Zakłócenia mam już opanowane. Teraz problemem jest wyłączająca się kamera na 3m kablu.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#10
Zapewne zbyt duży spadek napięcia na kablu 3m. Kable USB mają bardzo cienkie przewody. Ja robiąc kabel zasilający zastosowałem przekrój kabla 0,5 mm2
 
Odpowiedz
#11
Pewnie główne znaczenie ma tu jakość kabla USB. Ja mam 3.5 m do tylnej kamery i nie mam problemów.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości