• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery, i czy polecasz ją innym?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR750S-2CH [Hisilicon HI3559* + Starvis IMX291]
Osobiście jestem za porównaniem z RC500S, gdyż taką zakupiłem pochopnie i po lekturze forum zwróciłem do sklepu. Jestem ciekaw czy to była właściwa decyzja. Na chwilę obecną, po tym co zaprezentowała konkurencja mogłem się pośpieszyć... Pech chciał, że wczoraj na parkingu sąsiad znów załatwił mi zderzak a nie miałem kamerki, aby to uwiecznić. Widziałem to z okna, mam numer rejestracyjny auta, ale nie wiem jak ubezpieczenie podejdzie do tematu jak zgłoszę szkodę z OC. Liczę na to, że test trzech interesujących mnie kamer pozwoli rozwiać wątpliwości i w końcu coś zakupię. A przy okazji chciałem zapytać czy na horyzoncie są jeszcze jakieś ciekawe produkty? Jakieś nowe rewolucyjne procesory, matryce, obiektywy?

Odpowiedz
@driverek kamera ma nagrywac i to RC500S dobrze robi, zawsze opcje traktuj jako "dodatki".
Napewno zawsze lepiej kamere miec niz nie.

Co do nowosci to Starvis 2K oraz Hisilicony sa na "horyzoncie".
obecna DR750S, oraz F800 PRO to mocne propozycje, ale RC500S zdaje sie byc ciagle mocna kamera pod wzgledem jakosci nagrywania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
tak, już zdążyłem się zorientować, że nagrywa naprawdę nieźle jak na zestaw dwu kamerowy, natomiast ten nieszczęsny tryb parkingowy. Większość uszkodzenia auta miało miejsce na postoju. RC500S działa dobrze jak nagrywa ciągle ale akumulator, zwłaszcza zimą mógłby długo nie pochodzić. I teraz dochodzi dodatkowa bateria, może nawet dwie, to są dodatkowe koszty 1-2 tys. No trochę sporo tego. Ludzie pukali się w głowę jak kupiłem kamerę za 1500 a jak pomyślę o dodatkowym osprzęcie to sam się pukam w głowę. Czekam, więc na coś co zaspokoi moje potrzeby pod względem jakości obrazu jak i ochrony auta na parkingu. Skłaniam się do DR750S, ale czekam do dobrego porównania. Może finalnie poprawią obraz. Pożyjemy, zobaczymy.

Odpowiedz
@driverek, kazda kamera wymaga zasilania aby dzialala na parkingu i tutaj sa 2 wersje stosowanych rozwiazan:
1) kamera z wbudowanym kontrolerem zasilania, najczesciej 12V, wbudowany modul kontrolowany jest programowo jest on w stanie "odcinac" kamere kiedy poziom wyladowania akumulatora osiagnie ustawiony poziom:

[Obrazek: screendhd.png]

- nawet przy zalozeniu ze masz dobry akumulator 100Ah, nie bedziesz w stanie uzywac kamery wiecej niz 3-dni z czego nawet jak 2dni (weekend) jak zapomnisz, to musisz sporo jezdzic aby podladowac aku.

[Obrazek: carbatjoj.jpg]

przyklad Thinkware F750/F770/F800/ Blackvue Dr650S itp:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14178

2) to kamery z zasilaniem 5V, jak juz wiadomo w samochodzie instalacja jest 12V wiec kamera nie moze kontrolowac stanu akumulatora, wtedy stosuje sie zasilacze do kamer typu:
Vicovation Power Plus: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6579
lub tanszy Power Magic Pro.

Vico Power Plus jest w stanie robic to co kamery z wbudowanym modulem oraz wiecej...(np czasowe,zwarciowe, temp odcinanie zasilania).

[Obrazek: powerplusp.jpg]

teraz pojawia sie najwazniejszy problem:
- pomimo zastosowanych zabezpieczen przed wyladowaniem, nie ma mozliwosci pozostawiania kamery na parkingu na wiecej niz 1dzien keidy jezdzimy po 15-30min dziennie.- poprostu akumulator nie naladuje sie na tyle aby dzialac nawet 12H na parkingu.... dlatego stosuje sie zewnetrzne specialne baterie typu: Cellink B/ B PRO [LiFePO4] http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6736

Cellink B - to bateria ktora laduje sie "z zapalniczki" w sposob ultra-szybki - nieosiagalny dla akumulatora samochodowego, dokladniej, ladujesz 30min -> kamera dziala 20godzin //// ladujesz 1godzine > 40godzin.
ilosc cykli wynosi ponad 3000x (zwykly akumulator samochodowy ma 500x):

porownanie technologii Cellink B LiFePO4:

[Obrazek: energykdk.jpg]

a teraz o trybach parkingowych:
ramach przypomnienia, nizej podaje jakie mamy obecnie stosowane tryby parkingowe w kamerach (generalnie jest 5):

***************************************************************************************************************************

1) zwykly wykrywacz ruchu "motion detection", czyli rozpoczynanie nagrywania dokladnie lub kilka sek po pojawieniu sie ruchu,
(np kamery: RC500S/A119/A119S/G1W/G1W-S/OPIA1/OPIA2/G1WH... praktycznie wiekszosc kamer na rynku).

2) tryb parkingowy zwany tez czasem jako "Pre-Rec" lub "Parking Mode" - tutaj funkcja wykrywania ruchu jest buforowana w pamieci, co ostatecznie na filmie jest widoczne jako nagranie pojawiajacego sie ruchu z wyprzedzeniem - czyli nagranie rozpoczyna sie juz kilka sek przed pojawieniem sie ruchu , np slychac ze cos jedzie/lub ktos rysuje drzwi gwozdziem a po chwili widac,
(np kamery, mio358, mio 388, DOD VRH3, Marcus 2/3/4/5, Panorama X1, Panorama X2, mini 803?, mini 0805, mini 0806, kamery Mio na CPU AIT,),

- Parking monitoring/ Parking surveillance mode - funkcje zastosowano w kamerze DOD VRH3 i chyba tylko w tej? dziala na takiej zasadzie, ze kamera oszczedza pamiec przyspieszajac film kiedy nic sie nie dzieje (jakies 10-15x) i blyskawicznie nagrywa w normalnej predkosci kiedy zostanie wykryty ruch (robi to tak szybko, ze przelatujacy wiekszy ptak juz na krawedzi ekranu zostaje uchwycony w normalnej pradkosci), czyli mozna nagrac na 5minutowym filmie caly dzien (a napewno spora czesc) w doskonalej jakosci Full HD, nie pomijajac momentu kiedy "cos sie wydarzy"...mozna powiedziec, ze kamera inteligentnie oszczedza pamiec i nie marnuje pamieci nagrywajac jedno nieruchome miejsce.

- Parging Guard/Time-Lapse - to dosyc prosta funkcja, bardziej majaca zastapic problematyczny "wykrywacz ruchu" znany z kamer Novatek 96650 dziala na zasadzie robienia zdjec i skladania je w film, generalnie ustawia sie jak czesto kamera ma robic zdjecie np 1sek/3sek/5sek (kamera nie nagrywa dziwieku), ostatecznie na nagraniu widac blyskawicznie uplywajacy czas i szybko poruszajace sie obiekty, gdyby film zwolnic do normalnej predkosci to wlanie okazalo by sie ze obiekt jest uchwycony co 1sek/3sek lub 5sek w zaleznosci od ustawienia czasu w "Time-Shot/Time-lapse" w opcjach.
(np w kamerach: Planowane w RC500S/A119S/A119/ Marcus4 z nowym FW od 2.4?/GT680W z nowym FW/RX300W/DOD LS460W/LS360W/ GoPro Hero4)

- Tryb Low-Bitrate, funkcja polaga na przelaczeniu kamery w tryb nagrywania ze zmniejszonym bitrate do np 8mbps z (18mbps), czyli zachowujac rozdzielczosc 1080p nagramy 2x tyle co normalnie, z uwagi ze auto stoi, nie zauwazymy ze kamera nagrywa slabiej (jakosc bedzie niamal identyczna) na obecna chwile oprocz kamery DODMT D99 // Street- Storm CVR-A7810-G, nie wiem czy jeszcze gdzies mozna to znalezc, a szkoda bo dziala to swietnie i chyba najbardziej sie sprawdzi na parkingu.

w kamerach Marcus 2/4/5 na uwage zasluguje fakt, ze tryb "parking mode" polaczono z danymi G-Sensor, co jest malo spotykane a sprawdza sie b.dobrze.

tutaj przyklad nagrywania z 3sek wyprzedzeniem w kamerze Marcus 4, ale ta funkcja jest juz dostepna w wielu innych kamerach z roznymi "czasami" nagrywania przed pojawieniem sie ruchu np w Thinkware F800/F770/F750 jest to az 10sek.

https://www.youtube.com/watch?v=0qBS9H7z3VE

Warto pamietac, ze wiele sytuacji moze sie zdarzyc i nawet "super tryb parkingowy" rodem z Marcus 4 / DOD VRH3 (nagrywanie z kilkusekundowym wyprzedzeniem przed ruchem) tez nas nie uratuje, ktos kopnie w drzwi, przerysuje parkujac, po czym odjedzie aktywyjac czujnik ruchu i nagramy jedynie oddalajacy sie pojazd nie majac pojecia co sie stalo...nie ma cudow, nic nam takie naranie nie da.

Lepiej zainwestowac w wieksza karte pamieci, zostawic kamere wlaczona, z wylaczonym ekranem i nie liczyc ze sie uda  :/

podsumowujac, co wazne:
- jakosc nagrywania
- stabilna praca
- wytrzymalosc wbudowanego zasilania, nie tylko mowa tu dlugie lata pracy ale i tez o sytuacje "wypadkowe" wiedy zasilanie zostanie odciete (kondensatory napewno sie sprawdza)
- obsluga duzych kart pamieci - tutaj im wiecej tym lepiej = dluzej na parkingu
- oczywiscie ekstra tryby parkingowe ktorych celem jest "zaoszczedzenie" miejsca na karcie (ale nie zawsze taki tryb moze nas uratowac), kwestia indywidualna jak i w ogole oswietlenie w nocy, bo im ciemniej tym gorzej z wykrywaniem ruchu.
- osobiscie uwazam tez za bardzo wazne jak kamera "lapie objekty w ruchu" - i to nawet bardziej wazne niz parkingowe tryby...przyklady "z zycia wziete" nizej:

UWAGA! klasyka gatunku i przyklad jak wazne jest aby kamera byla w stanie odczytac nr tablicy:

co za przypadek ze akurat barierek nie bylo w tym miejscu!?!?!?!

https://www.youtube.com/watch?v=lX3Z0An3REc

czyli to do czego mysle kamera zostala stowrzona, a dokladniej w sytuacjach kiedy np unikamy wypadku kolizji z winy "tego drugiego"(jak wyzej) unikamy wypadku i np uderzamy w drzewo, ratujac kogos lub siebie, wtedy bardzo mozliwe ze nie mamy czasu na przeczytanie tablic rejestracyjnych (na to ma czas kamera). Niestety, jakosc nagrywania nie idze w parze z funkcjonalnoscia na obecna chwile....choc dobrze wypada Blackvue DR650S, to juz chwalony Thinkware F770 polegla na pelnej linii:

https://www.youtube.com/watch?v=GJ68Ij4VdEk

ale Ci teraz pewnie w glowie namieszalem, ile nowych mysli, ile nowych pomyslow, ile potencjalnych problemow do rozwiazania Wink
Witamy na forum Autowrzuta ! Wink pozdrawiam!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mówię całkiem serio, jestem po wielkim wrażeniem wiedzy oraz szybkości i rzetelności odpowiedzi. Co do mieszania to wbrew pozorom ono mi bardziej układa w głowie niż miesza, pojawiają się odpowiedzi na pytania, których jeszcze nie zadałem np. w związku z modułem zasilania, który chroni akumulator. Co prawda zakupiłem do RC500 Vico Power Plus natomiast nie wiedziałem, że np. do Thinkware czy Blackvue taki moduł nie jest wymagany. I tu pojawia się pytanie, czy Vico Power Plus do czegoś może mi się przydać przy jednej z tych dwóch ostatnich kamer?
Odnośnie samych kamer to wstrzymam się do pełnej prezentacji DR750S-2CH. Nie wiem czy jest sens zwlekać, bo co chwila coś się pojawia, natomiast rewolucji chyba nie będzie. Użytkownicy oczekują rewolucji, producenci ją hamują sztucznie czerpiąc większe zyski z ewolucji a rewolucję próbuje sprzedać nam marketing Wink

Odpowiedz
@driverek

Vico Power Plus dodatkowo zabezpieczy przed:
- Zwarciem (z czego bez Power Plus, po prostu bezpiecznik sie porzepali od kamery)
- Temperatura (z czego np. w kamerach typu Thinkware jest to juz wbudowane jako stala wartosc przy ktorej kamera sie wylacza)
- np DR650S nie ma (nie widze w mojej) odciecia zasilania przy okreslonej wartosci...wiec tu moze sie przydac, ale DR750S napewno juz bedzie to posiadac...thinkware tez to ma...

Osobiscie TOP kamery widze tak:

- DOD RC500S super jakosc nagrywania, szybko lapie objekty w ruchu, ale brak mi Cloud oraz tego ze w trybie parkingowym kamera "marnuje pamiec" nagrywajac np. nieruchome drzewo, bo w trybie detekcji Ruchu kamera to niestety porazka...ma sie pojawic Time - Lapse - ale nie jestem tu zwolennikiem tego typu nagran bo nie maja one dzwieku...

- Blackvue DR650S - rewelacja, a Cloud to moja ulubiona funkcja, kamera jak wykazaly testy swietnie radzi sobie z lapaniem objektow w ruchu (zaskoczylo mnie to bardzo), tryb parkingowy dziala srednio ale z Cloudem jak i faktem ze nagrywania parkingowe sa ze zmniejszona ilpscia FPS (chyba 10FPS). sprawia ze pamiec nie jest marnowana, niestety tylna kamera sprawia ze znowu musze parkowac auto przodem (jak za starych czasow kiedy mialem kamere 1ch), a  w nocy ciemnosc oznacza b.slaba wydajnosc....

- Blackvue DR750S - to kamera ktora daje mi "nadzieje" na to, ze poprawia obecne "niedociagniecia" z poprzedniego modelu a dokladniej: tylna kamera, jasnosc w nocy...niestety pierwsze nagrania nie sa "powalajace" i nie wyglada to na cos co pokona RC500S a i nawet DR650S w dzien moze wypasc lepiej...

- Thinkware F800 PRO - tutaj mam nadzieje wieksza od DR750S, bo ma sie pojawic Cloud, ma sie poprawic WiFi, i choc na obecna chwile nagrania nie sa "powalajace" i nie beda lepsze od RC500S, i ruchu jest "slabo" bo bitrate wynosi ledwie 10mbps to licze na producenta inwencje i poprawki...

gdybym mial wypunktowac zalety wady tych kamer:

DOD RC500S:
zalety:
+ najlepsza jakosc nagrywania w porownaniu z reszta kamer (w kazdych warunkach)
+ super lapie objekty w ruchu
+ jest podglad nagran WiFi co daje latwosc w zlokalizowaniu odpowiedniego nagrania...
+ jest tu wsparcie dla baz o fotoradarach, slabo dziala w UK i zabewne w PL (nie wiem), ale wazne ze jest to kwestia bazy.

wady:
- najwieksza wada to kompletny brak inwencji prducenta w tryb parkingowy, inne kamery (Dr650/750, Thinkware) obnizaja ilosc klatek, maja bufor, zmienny bitrate przez co pamiec jest oszczedzana...tutaj w DOD jest to czysty brak inwencji (bo detekcja ruchu nie dziala), niby ma byc Time-Lapse. ale bez dzwieku wiec...
- Brak Cloud
- Brak zasilania 12V (przez co kamera nie kontroluje akumulatora) wymagane jest dodatkowe zewnetrzne rozwiazanie typu Vico PowerPlus lub DOD DP4 (bardzo podstawowy modul kontrolujacy akumulator z wbudowana juz stala wartoscia "odciecia" na poziomie 11.5V)

DR650S:
Zalety:
+ super lapie objekty w ruchu
+ w kamerze przedniej ostrosc obrazu jest bardzo dobra
+ Cloud to po prostu REWOLUJCA!
+ pozwole sobie dodac do zalet notyfikacje na smartfona typu: wyktyto uderzenie, lub sprawdzenie na mapie Google gdzie jest nasz pojazd, wiem ze to ogolnie Cloud (wspomniany wyzej) ale musialem to wydzielic jako dodatkowa zaleta- bo to naprawde super zaleta.
+ 10sek bufora w trybie parkingowym

Wady:
- najwiesza wada to tylna kamera, jest slaba i byle jaka...jakas pomylka, co to ma w ogole znaczyc przy tej cenie?
- pomimo, ze zasilana jest 12V nie ma kontrolowania stanu wyczerpania Akumulatora (nie wiem czemu tego brak).
- slaba czulosc w nocy., z lekkim niebieskim zabarwieniem- generalnie moj parking - choc jest lekko oswietlony, jest CZARNY!
- brak miniaturek podgladu nagranych fiomow przez WiFI oraz Cloud...ale ogolnie Cloud i tak to nadrabia.
- brak ostrzegania o fotoradarach jak i w ogole baz danych
- kamera aktywuje tryb parkingowy na podstawie G-Sensora, przez co jadac np wolna autostrada czesto aktywuje tryb parkingowy.

F800 PRO
Zalety:
+ najlepsza jakosc wykonania patrzac na pozostale
+ Cloud (o ile bedzie, bo zapowiadaja ze bedzie)
+ Pelna kontrola akumulatora: zasilanie, a nawet czasowo mozna ustawic...
+ tylna kamera ma IMX291 (DOD ma IMX323)
+ najlepsze i najdokladniejsze pokrycie baz o fotoradarach, notyfikacje glosowe wyrazne i dokladne (super!).
+ Pasywna aktywacja trybu parkingowego, na podstawie sygnalu wejsciowego ACC/12V/GND- tryb parkingowy jest aktywowany dokladnie wtedy kiedy trzeba
+ 10sek bufora w trybie parkingowym
+ ultraczuly tryb wykrywania uderzenia, wraz z 10sek buforem, "pukniesz w szybe palcem i kamera to nagra wraz z 10sek przed tym kiedy to zrobisz" - to lubie!

Wady:
- bitrate 10mbps x 2, to jakis zart? NIE - to 21wiek!
- w ruchu jest b.slabo (nic nie jestem w stanie odczytac przy zadnej odleglosci) najgorsza kamera do lapania "ruchu"...
- kamera kiedy jest w samochodzie latem "na sloncu", nic nie nagrywa...bo ma wbudowany czujnik temp i wykrywa wysoka temp przez co sie sama wylacza (jakis ku*wa zart przy tej cenie). W ogole nie wiem co to ma znanczyc, i jestem w sumie zly!
- Na opakowaniu pisze 128GB a dobranie kompatybilnej karty to nie lada wyzwanie...praktycznie zadna 128GB nie dziala po za Samsung EVO 128GB (ktore juz nie sa produkowane nawet). Thinkware mowi, ze TYLKO ich wlasne karty beda dzialac przez co zmuszaja klienta to zakupu "brandowanej karty Thinkware 128GB za kurewskie pieniadze", pomimo braku tej informacji na opakowaniu - LOL - jaki beszczelny marketingowy "chwyt za jaja" (mamy cie!).
- brak miniaturek nagran jak i w ogole w przegladanych filmach panuje "balagan filmow 1min".

DR750S:
niestety nie mam tej kamery i nie moge wymienic zadnych wad/zalet na obecna chwile...kazdy sam moze okreslic jaksoc nagran patrzac na konkurencje...ma potencjal z uwagi na poprzednika DR650S, zapewne bedzie kontrola akumulatora...

co tu duzo mowic, daleko wszystkim do "idealu", Thinkware F800 PRO jest mocny, DR750S ma byc mocny, RC500S choc slaby, to tez mocny... Wink

Odpowiedz
Niestety wygląda na to, że DR750S nie będzie miał wbudowanego monitora napięcia (adaptera zasilania), skoro na oficjalnej stronie jest napisane, że do trybu parkingowego wymagane jest podłączenie przez adapter zewnętrzny. A szkoda, tym bardziej, że DR490L-2CH już miał te funkcję wbudowaną. :-(

A ogólnie tryb parkingowy w BV imho działa dużo lepiej niż w DOD, nawet mimo iż nagrywa w 15fps. Jest przede wszystkim bufor 10 sek., a to ważne. W DOD bufora brak.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Dzieki Evad!!! Rolleyes

no szkoda...i zarazem przypomnialem sobie o jednej malej wadzie DR650S, ktora chyba tez sie moze ujawnic w DR750S:
- kamera podczas wolnej jazdy (np. wolna jazda w korku autostrada) potrafi wejsc w tryb parkingowy, tlumaczy to brak pasywnego trybu parkingowego aktywowanego juz sygnalem ACC/+12V/GND.

A wiec jak juz wspomnialem daleko wszystkim do idealu...

na pocieszenie moge dodac ze LG idealnych TV tez nie robi Wink
polecam zobaczyc bardzo edukacyjny material filmowy nizej:

Odpowiedz
Zgłaszam wniosek formalny o wysłanie zestawienia plusów i minusów topowych kamer do ich producentów. Niech trochę pokminią nad tym jak my to czynimy na forum. Zajmie im to dużo mniej czasu niż koledze pizdys, który przygotował to zestawienie dla nas. Chwila odpoczynku od liczenia kasy za swoje niedopracowane produkty na pewno im dobrze zrobi. Smile Albo od razu wysłać to do Viofo, niech zbiorą plusy do kupy, usuną parę minusów i trzasną kamerkę dla ludu pod nazwą Volkscamer, to będzie hit na lata na miarę garbusa, golfa czy passata...

Odpowiedz
(06-09-2017, 00:20:45)driverek napisał(a): (...) Albo od razu wysłać to do Viofo, niech zbiorą plusy do kupy, usuną parę minusów i trzasną kamerkę dla ludu pod nazwą Volkscamer, to będzie hit na lata na miarę garbusa, golfa czy passata...

To już nie te czasy - niestety - bo hitów na lata, nie opłaca się produkować.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.

Odpowiedz
bo teraz robi sie HITy sezonu Smile
szczegolnie na papierze.... Wink

a tak na serio, ograniczeniem jest tu zastosowany CPU, bo

- NTK swietnie nagrywa ale nie ma trybow parkingowych (wiemy to na forum nie od dzis)... byc moze dalo by sie zmiejszyc FPS i bitrate...ale coz...

- Ambarella A12 daje rade, ma parkingowe buforowanie itd...ale na 2-kanaly w Thinkware dzieli bitrate i jest jak jest...

- Hisilicon w DR650S jest taki ze nie wyrabia w 1080p na dwa kanaly wiec tylna jest 720p...oprocz tego kamery z Hisiliconem nie maja kontrolowania napiecia zasilania, wiec i tu jest problem z tym aby to w ogole bylo...pewnie z oddzielnym modulem trzeba by to kontrolowac. ale to dodatkowe koszta (byc moze + 5$ kosztow produkcji, a jak wiemy kazdy zaoszczedzony $ sie liczy)...

Jest jeszcze Allwinner V3, ale ten pod wzgledem jakosci nagrywania kompletnie odpada...byl w IROAD A9, oraz w DR490L, obydwie kamery pokazaly sie bardzo slabo...obraz przeswietlony, a w nocy "zasypany", nawet z IMX291 nie jest w stanie wypasc lepiej niz IMX322 z NTK...

Trzeba wiec czekac az pojawi sie jakis CPU/SOC, ktory wszystko bedzie mial... bo "producenci kamer" nazwijmy ich "skladacze", robia kamery tylko na tym na czym moga....i to ich ogranicza.

Czasy sie zmieniaja, kiedys jakosc nagrywania sie liczyla, teraz wazne sa tez tryby na parkingu, niestety lider w jakosci nagrywania czyli NTK nic nie oferuje, wiec powoli konkurencja go "zjada"...

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: pizdys, 2 gości