Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO WR1
#1
Cześć,

Co sądzicie o tej kamerce samochodowej ? W aktualnym numerze AŚ jest właśnie wzmianka o niej.

Proszę o opinię.

Na YT widziałem kilka filmów nakręconych w Krakowie, całkiem ładnie to wygląda.
Partnerki sklep również posiada w swojej ofercie to urządzenie.
 
Odpowiedz
#2
(06-09-2017, 00:46:51)FabDan napisał(a): Cześć,

Co sądzicie o tej kamerce samochodowej ? W aktualnym numerze AŚ jest właśnie wzmianka o niej.

Proszę o opinię.

Na YT widziałem kilka filmów nakręconych w Krakowie, całkiem ładnie to wygląda.
Partnerki sklep również posiada w swojej ofercie to urządzenie.

Podbijam. Zależy mi na dyskretnym zestawie na przód/tył z WIFI. Zestaw 2x Viofo WR1 wydaje się kuszącą alternatywą do koszyjących sporo BlackVue DR650 i DR750.

Ktoś używa WR1 i może podzielić się opinią o tej kamerze ?
 
Odpowiedz
#3
Dobra kamera z Novatekiem 96655 + Sony IMX323 (jako zamiennik IMX322), kamera ma WiFi i Kondensatory,
jest to sprzetowo tansza i gorsza kamera od A119S (IMX291).

Kamer na polaczeniu NTK96650/55 + Sony IMX322/323 jest od "groma" i po za extra WiFi i kondensatorami niczym szczegolnym typowego "forumowicza Autowrzuta" nie zaskoczy....

inne znane konstrukcje z IMX322 + NTK to:
Anytek A3/Xblitz P100
B40 PRO
mini 903
Matego A1 A1/pro
Nello NX1/Xblitz P500
Street Guardian SG9665GC
DOD LS470W/W+
DOD LS370W/W+
DOD IS200W
DOD Champion SP1
DOD LS460W
SJ5000+/WiFi (sportowa)
Navitel P900
Philips ADR810

oczywiscie przewaga WR1 jest kondensator oraz WiFi, ale nie ma LCD, to tez byc moze lepiej kupic A119S i cieszyc sie zaletami plynacymi z wiekszej czulosci i F1.6, albo OPIA1 - ktora ma pelny pakiet funkcji wraz rekordowym f1.4 na IMX291+ WiFI + Kondensatory

No i to jest odpowiedz dlaczego nie ma na forum WR1 - bo to po prostu juz znana jakosc nagrywania i maly krok wstecz w storunku do A119S, z mojej strony nie ma wiekszego sensu powielac testow IMX322/323 bo to jak kiedys AR0330 aka G1W, kolejna propozycja na tym samym znanym juz polaczeniu,. ale jak ktos zrobi testy i porownania to napewno bedzie to mile widziane...

sprzetowe zestawienia sa tutaj:
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid256974
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#4
WR1 jest świetna jeśli ktoś szuka przede wszystkim dyskretnej i nie rzucającej się w oczy kamerki. Brak LCD rekompensuje całkiem sensownie działająca apka na smartfony (sam byłem pozytywnie zaskoczony).

Co do:
Cytat:byc moze lepiej kupic A119S i cieszyc sie zaletami plynacymi z wiekszej czulosci i F1.6

Nowsze partie A119S mają już obiektyw F1.8, co niekoniecznie znaczy, że gorszy... Więcej tutaj:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/a1...1-8.30510/

Oraz:
https://www.youtube.com/watch?v=Zf94IqAl...pKKEW2pVcS
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#5
Najbardziej mi zależy żeby kamery były dyskretne (bez ekranu) oraz miały WIFI, tak żeby w razie kolizji było na miejscu łatwo odtwarzać nagrania.

Wiem, że Viofo A119/A119S są bardzo polecane i możnaby je zaliczyć do dyskretnych, bo co prawdą mają ekran, ale są mocno kompaktowe. Niestety nie mają WIFI i tu u mnie odpadają.

Tak więc zostaje 2 x WR1 (800PLN), DOD RC500S (1600PLN) oraz BlackVue DR750S-2CH (1800PLN).

Przy moich priorytetach nie wiem czy jest sens dopłacać do DOD oraz BlackVue, tym bardziej, że nie zależy mi na trybach parkingowych, ani innych bajerach.

O ile więc WR1 nie ma jakichś poważnych, dyskryminujących wad to wydaje mi się najlepszym wyborem.
 
Odpowiedz
#6
No i mamy nową wersje Viofo App w sklepie play.

Zmiany jakie widzę to:
- jest język Polski choć nie wszędzie(ekran startowy)
- jest aktualizacja firmware - ciekawa opcja
- i ponoć jakieś poprawki do A129

[Obrazek: screenuiu.png] [Obrazek: screensis.png] [Obrazek: screenlkl.png] [Obrazek: screenphp.png] [Obrazek: screenhsh.png]
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#7
Mamy nowy gdyby komuś umknęło, firmware dla WR1 w ver 1.8

Niewiele wnosi ale jednak:
- Added: Support set / get Car License number and Custom Stamp
- Added: Support get / change SSID, Password
- Updated: Long press power button to disable / enable Wi-Fi, Wi-Fi is enabled by default.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości