Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ktora kamera wypadla lepiej?
Viofo A119S
Vicovation OPIA1
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119S vs Vicovation OPIA1
#12
Robota jak zwykle pierwsza klasa, ale że jeszcze Ci się chciało zrobić planszę to podziwiam Smile
Wg mnie w dzień jakość jest tak zbliżona że różnice można pominąć, natomiast w nocy różnica jest i to spora, szczególnie jeśli chodzi o szumy.
Jutro powinienem mieć swoją, to zrobię porównanie do Marcusa 4 i podzielę się wrażeniami.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
#13
(10-10-2017, 23:51:52)pizdys napisał(a): @das, - super analiza!
Dzięki, i wielkie dzięki za jak zwykle świetny test :-)

Cytat:delikatnie kamery ostrza - to fakt,
By była jasność.
Ja nie mam nic do wyostrzania obrazu. Wręcz odwrotnie, że tak powiem, bez wyostrzania nie wyobrażam sobie życia ;-)
Tylko trzeba robić to w miarę potrzeb i z głową.
Tak jak fotografia, poligrafia, filmografia nie obejdą się bez wyostrzania, tak w rejestratorach, gdzie najważniejsza jest jakość techniczna obrazu, ostrzenie powinno być minimalne, by bezpowrotnie nie tracić informacji.

Co do tych kamer to wyostrzanie jest na przyzwoitym poziomie, choć jak dla mnie mogłoby być mniejsze.

Cytat:co do plywania obrazu OPIA1 jest to spowodowane moim mocowaniem kamery OPIA1, kamera wibruje od drgan silnika, generalnie nie powonno tego byc na oryginalnym mocowaniu kamery, ale moje mocowanie sprawia, ze kamera jest blizej szyby dlatego wole go uzywac niz tego oryginalnego...bo stan mojej szyby ma mniejsze znaczenie na nagraniach (ale i tak nie ma mozliwosci aby umiescic OPIA1 tak blisko jak A119S)
Czyli jest szansa, że przy innym mocowaniu tego nie będzie?
 
Odpowiedz
#14
(11-10-2017, 00:48:28)das napisał(a):
Cytat:co do plywania obrazu OPIA1 jest to spowodowane moim mocowaniem kamery OPIA1, kamera wibruje od drgan silnika, generalnie nie powonno tego byc na oryginalnym mocowaniu kamery, ale moje mocowanie sprawia, ze kamera jest blizej szyby dlatego wole go uzywac niz tego oryginalnego...bo stan mojej szyby ma mniejsze znaczenie na nagraniach (ale i tak nie ma mozliwosci aby umiescic OPIA1 tak blisko jak A119S)
Czyli jest szansa, że przy innym mocowaniu tego nie będzie?
Zdecydowanie na oryginalnym mocowaniu tego nie ma.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#15
@pizdys a czy znalazłeś gdzieś informację, jaka jest w praktyce różnica w obrazie pomiędzy V1 i V2? Z tego co kojarzę, w V2 Viofo użyło obiektywu F1.8.

 
Odpowiedz
#16
@slayer, tutaj nie mam pojecia, ale moze byc tak jak piszesz (f/1.8)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#17
(11-10-2017, 11:52:43)slayer napisał(a): @pizdys a czy znalazłeś gdzieś informację, jaka jest w praktyce różnica w obrazie pomiędzy V1 i V2? Z tego co kojarzę, w V2 Viofo użyło obiektywu F1.8.

Bezpośrednie porównanie tutaj:





Więcej informacji także na forum DCT:
https://dashcamtalk.com/forum/threads/a1...1-8.30510/
(niebawem wrzucę też art. do Strefy Wsparcia WR24)

Zmiana obiektywu 1.6 na 1.8 w A119S była niezależna od v1/v2 i nastąpiła nieco później. Aktualnie w sprzedaży są jeszcze wymieszane egzemplarze v2 f/1.6 i v2 f/1.8.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#18
OPIA1 @blackboxmycar,

https://www.youtube.com/watch?v=HYfS6gVpoQs

surowe sample:
https://mega.nz/#!FhU2xQbI!eMydhbWbQTpQy...K1SfHACcoQ



Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#19
Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum
Fajny test, zważywszy że a119s można kupić za 370zł to raczej tutaj upatrywał bym zwycięzce, bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.
 
Odpowiedz
#20
Witamy @Seavolv, na forum,
Na gorze jest ankieta i mozna oddac glos,
Niewatpliwie cena A119S jest jej mocnym argumentem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#21
@pizdys
Trochę nie na temat, ale w pierwszym poście przy zaletach Vicovation OPIA1 dodałbym dołączony przez producenta dedykowany program do obsługi nagrań z danymi GPS.
ew. przy wadach A119S dodał brak powyższego - przypominam, że Dashcam Viewer, który chyba jako jedyny poprawnie obsługuje pokręcony format zapisu danych o lokalizacji w A119 kosztuje 25$


(11-10-2017, 21:47:20)Seavolv napisał(a): Fajny test, zważywszy że a119s można kupić za 370zł to raczej tutaj upatrywał bym zwycięzce

Za tyle to można kupić A119S u majfrenda z jego pseudogwarancją. Dobrze jest jak przyjdzie towar sprawny a nie dzieje się tak zawsze. Jeśli już porównujesz to porównuj ceny z tego samego modelu dystrybucji.

(11-10-2017, 21:47:20)Seavolv napisał(a): [...] bo skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Moim zdaniem dużej różnicy nie ma tylko za dnia, chociaż nawet wtedy pod kątem czytelności tablic rejestracyjnych mały plusik przyznałbym jednak OPIA1. Reszta rzeczy... WiFi, wykonanie, soft OPIA1 wygrywa, więc choćby za to może warto te 200 złociszy dopłacić. Nie skreślałbym tego sprzętu już na starcie.
 
Odpowiedz
#22
Trochę sobie wczoraj pojeździłem i mam już swoje wnioski i przemyślenia.
Ogólnie jak to w przypadku praktycznie wszystkich producentów, pokutuje "spinanie na trytytki" a potem dopiero dopracowywanie. Mamy z tym do czynienia też w przypadku Opii1.
Pierwsze niemiłe zaskoczenie przyszło po zrobieniu paru kilometrów, wypisaniu błędów i spostrzeżeń, żeby po tym się przekonać że... kamera nie nagrała nic. Stało się tak, bo nie włożyłem karty. W przypadku Marcusów, brak karty jest sygnalizowane głośnym dźwiękiem przy uruchamianiu kamery a tu, jedynie pokazuje się szary komunikat, dokładnie jak w DODach. To powiadamianie dźwiękowe w Marcusach bardzo sobie chwaliłem, bo nie raz w poprzednich kamerach zapominałem karty i jeździłem nieświadomy, że kamera nic nie nagrywa.
Mam nadzieję, że Vico nie uznało że skoro jest WiFi to nikt nie będzie wyjmował kary i oleje temat.
Okazało się, że wyłączając dźwięki urządzenia, wyłączamy kompletnie wszystko, łącznie z ostrzeżeniami.
Drugi przykry temat to dziwne zachowanie softu po nagłej zmianie temperatury barwowej światła. Przykładowo podczas wjeżdżania do tunelu, kamera dobrze zinterpretuje zmianę światła, ale w drugą stronę już nie chce i dzisiaj, przez dwie minuty obraz był niebieski po czym nagle zmienił się na prawidłowy.

Przed wjazdem pod wiadukt:
   

Po wyjeździe:
   

Zobaczcie jak po dwóch minutach jazdy w odcieniach niebieskiego, zmienia się balans bieli.





Z zaobserwowanych rzeczy na minus:
- gorszy wyświetlacz - ciemniejszy, mniej kontrastowy a ikony jak z Windowsa 3.11 - mi akurat to nie przeszkadza ale stwierdzam fakt.
- nie ma licznika plików emergency. W Marcusach było można zapisać 10 nagrań i na wyświetlaczu była informacja ile zostało już nagrane.
Tu jest tak jak w innych Novatekach i w przeciwieństwie do Ambarelli, nie są tworzone fragmenty -15 i +15 od uruchomienia emergency, tylko cały plik 3 minutowy kopiowany jest do katalogu Emergerncy. Ma to swoje wady i zalety.
- to co już było napisane przez Pizdysa, czyli problem z dźwiękiem. Dźwięk jest mocno przeskalowany i jakby "spod poduszki".
- nawet jak nie ma karty w urządzeniu, to czerwona dioda mruga jakby kamera nagrywała.
Mruga na czerwono jak nie ma karty, świeci na czerwono jak nagrywa, świeci na zielono jak nie nagrywa. 
- zimniejsze barwy (to akurat kwestia gustu)
- przeostrzony obraz - jak dla mnie za mocno i trochę to widać.

Na plus:
- wyraźnie widać 60 klatek. Obraz jest przyjemnie płynny i szczególnie widać to przy skrętach.
- widać większą rozpiętość tonalną (na zdjęciach na parkingu widać więcej w jasnych miejscach, prześwietlonych przez Marcusa)
- zdecydowanie szybsze uruchamianie Opii która uruchamia się i zaczyna nagrywać po 7 sekundach. Marcus potrzebuje na to 20 sekund (to jeden z moich zarzutów do Marcusów i ogólnie kamer na kondensatorach).

Soft ewidentnie do poprawy. Widać niedoskonałości i efekt wypuszczania sprzętu pod presją czasu. Nie jest źle i wierzę że przy kolejnych softach będzie lepiej (to raczej norma u Vico) ale szczerze mówiąc nie widzę przytłaczającej przewagi Opii1 nad Marcusem. Na pewno nie warto wymieniać ze względu na jakość nagrań, bo szału nie ma.

Porównania (z lewej Marcus, z prawej Opia):

           

          

         

          

UPDATE:
Nie wiem ile trwa kopiowanie na innych kamerach przez wifi ale tu dokładnie połowę filmu o rozmiarze 440 MB kopiował 10 minut po czym stracił połączenie z powodu wyłączenia WIFI przez Opię.
Dwadzieścia minut na kopiowanie jednego pliku to trochę dużo i nie wyobrażam sobie siedzenia w aucie 20 minut żeby skopiować jeden film. W taki wypadku jednak pozostanę przy tradycyjnym kopiowaniu przez czytnik kart USB.
[Obrazek: bErt89d.jpg]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości