• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy z banggood
Była o tym mowa w tym temacie jednak nie chcę już bardziej zaśmiecać tego wątku. Chciałbym ostatecznie rozwiązać problem zakupu wideorejestratora Viofo A119. Jak kupić najtaniej i zmniejszyć prawdopodobieństwo poniesienia dodatkowych kosztów? Dobrze rozumiem, że trzeba kupić przez aplikację z kodem rabatowym i zaznaczyć opcję Priority Direct Mail? Tą opcję zaznacza się podczas składania zamówienia? Ile kosztuje Priority Direct Mail?

Odpowiedz
A wiec kupujac cokolwiek z poza UE trzeba nadac przesylce KOD zwany Commodity Code,
brak tego kodu oznaczy ze naliczone zostanie CLO ktorego wysokosci nie mozna przewidziec (od 0% - 30%) jak Celnik stwierdzi ze to zaawansowana kamera "studyjna"... a nie kamera samochodowa bez szklanych elementow itp...

Prawidlowy Kod na kamery samochodowe to "8525803000" pod tym kodem kryje sie informacja dla Celnikow, ze w przesylce jest kamera samochodowa ktora nie podlega oplatom Celnym na terenie EU (ten kod jest taki sam we wszystkich krajach EU) a nizej szczegolowe info o oplatach:

nizej zrodlo potwierdzajace kod na kamery oraz wysokosc cla w danym kraju (nie tylko Polska):
https://www.trade-tariff.service.gov.uk/...8525803000 [strona rzadowa]
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds...8525803000

[Obrazek: saasa.jpg]
VAT natomiaty zaplacimy jak wartosc przekroczy 22Euro (wartosc jest zadeklarowana na dokumentach eksportowych, "invoice" oraz "packing list"). Dobrze jest wraz z zakupem napisac (zawsze jest w "checkout" okno do wpisania dodatkowych informacji) aby wysylajacy uwzglednil Kod towaru oraz podal zadeklarowana wartosc (zgodna z prawem i waszym sumieniem Wink )

nizej przyklad takiej informacji ktora mozna wyslac wraz z zakupem kamery samochodowej (nie tylko na Banggod).
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Hello there,

Could you kindly add on the Packing List and on the Invoice Customs HS Code / Commodity Code: 8525803000
my order id: (tutaj podaj swoj nr zamowienia lub dane towaru ktory zamowiles i kiedy aby on wiedzial o kogo chodzi).
this is just for Customs Clearance...

thanks!

Have a nice day,
Regards,
Twoje Imie

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jak macie jakies pytania prosze smialo pisac w tym temacie,
thx
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Jeśli wartość przekroczy 22 euro, czyli pisząc do sprzedawcy na paczce poda zaniżoną wartość, która spowoduje że prawdopodobnie nie zapłacimy VATu? Jeśli nie napiszemy takiej wiadomości to sprzedawca może, ale nie musi umieścić kodu z wartością, tak?
Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem kwestię gwarancji. Bangood daje gwarancję, ale może dać pieniądze na naprawę w Polsce?

Odpowiedz
(28-10-2017, 17:23:10)Marcin24 napisał(a): Jeśli wartość przekroczy 22 euro, czyli pisząc do sprzedawcy na paczce poda zaniżoną wartość, która spowoduje że prawdopodobnie nie zapłacimy VATu?

jak wartosc bedzie mniejsza niz 22Euro - to na 100% nie zaplacisz VAT (takie prawo ktorego celnik musi przestrzegac)

(28-10-2017, 17:23:10)Marcin24 napisał(a): Jeśli nie napiszemy takiej wiadomości to sprzedawca może, ale nie musi umieścić kodu z wartością, tak?

wtedy brak takiego kodu spowoduje, ze na granicy bedzie przypisany "domysly kod towaru" ktory bedzie ogolnie przypisany jako np "urzadzenie elektroniczne - rejestrujace obraz" z Clem 5 lub 10% lub zaawansowana kamera studyjna i naliczy wam 20% albo i wiecej cla...
Doswiadczony sprzewdawca wysylajacy towar do USA lub EU wie ze taki kod trzeba wpisac, ale wiekszosci sie nie chce, lub nie znane sa im kody towarow (bo kady towar ma inny kod, inny jest na Baterie, inny na latarke LED, i nie chce im sie tego szukac i dopisywac kodow do kazdej wysylki) co w sumie jest zrozumiale...

(28-10-2017, 17:23:10)Marcin24 napisał(a): Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem kwestię gwarancji. Bangood daje gwarancję, ale może dać pieniądze na naprawę w Polsce?

Tego nie wiem, ale ogolenie nie liczylbym na gwarancje z takich sklepow...
napewno chroni Cie PayPal oraz platnosci karta kredytowa w/g zasad o zakupach ON-LINE.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Czy kupon 10% z aplikacji łączy się z kodem promocyjnym? Ile procent zniżki daje kod?

Odpowiedz
(28-10-2017, 17:47:19)pizdys napisał(a):
(28-10-2017, 17:23:10)Marcin24 napisał(a): Jeśli wartość przekroczy 22 euro, czyli pisząc do sprzedawcy na paczce poda zaniżoną wartość, która spowoduje że prawdopodobnie nie zapłacimy VATu?

jak wartosc bedzie mniejsza niz 22Euro - to na 100% nie zaplacisz VAT (takie prawo ktorego celnik musi przestrzegac)
Śmiem się nie zgodzić, że zawsze tak jest. Miałem przypadek, gdy zamawiając przedmiot o wartości 150$ z wysyłką "Expedited Shipping" sprzedawca zadeklarował wartość na 50$ lub 30$ (dokładnie nie pamiętam, bo to dawno było). W środku dołączona była nawet pseudo faktura z zadeklarowaną kwotą.
Jak przesyłka znalazła się w kraju, dostałem e-mail od agenta celnego, że otworzyli paczkę i jego zdaniem zadeklarowana kwota jest zaniżona, bo takie urządzenia kosztują tyle a tyle. Nie mam pojęcia skąd agent wziął ceny, ale mniej więcej zgadzało się z rzeczywistością. Co ciekawe przy zakupie nie prosiłem aby wpisali mi niższą wartość towaru.
Agent kazał mi wypełnić oświadczenie do Urzędu Skarbowego i przesłać dowody ile ściągnęło mi z konta + zrzuty ekranu z PayPala.
Podejrzewam, że gdyby zadeklarowana wartość została zaniżona do dwudziestu kilku dolarów to zadziało by się to samo.

(28-10-2017, 17:23:10)Marcin24 napisał(a): Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem kwestię gwarancji. Bangood daje gwarancję, ale może dać pieniądze na naprawę w Polsce?

Teoretycznie Banggood daje gwarancje, zależnie od towaru przeważnie rok. Praktycznie Banggood jest bardzo dobrze ocenianym sklepem, z tych co znam chyba najlepiej. Sprawdź sam https://pl.trustpilot.com/review/www.banggood.com

Możesz trafić tak jak ja, że sklep się wypnie, możesz trafić, że odeślesz niesprawną rzecz do Chin i oddadzą ci pieniądze za towar.
Może się też zdarzyć jak u kumpla, który jednorazowo kupił dwa telefony na Banggood. Kupił 2 bo była dobra cena. Ten droższy to był jakiś Huawei, a tańszy to coś z mniej znanych mi marek. Po pół roku Huawei się zepsuł, kolega wyjął z szuflady ten drugi telefon. Pech chciał, że po 3 miesiącach ten drugi sprzęt przestał mu działać. Kumpel skontaktował się ze sklepem i poinformował ich o sytuacji. Kazali (czego można było się spodziewać) odesłać zepsute telefony do Chin, a on je odesłał. Po 3 miesiącach Huawei wrócił z naprawy, okazało się, że jest z nim to samo co było, tak jakby nikt z nim nic nie robił. Z tego co wiem, ten drugi telefon nigdy nie został odesłany (sprawa działa się w ub. roku).

Wracając do sprawy kamery. Nie rozumiem Twojego dylematu. Jeśli sam sprzęt odpowiada to bierz i się nie zastanawiaj. W przypadku otrzymania niesprawnej kamery w ostateczności złożysz roszczenie w PayPalu, albo skorzystasz z Chargebacku w przypadku karty kredytowej.
Stosunek ceny do jakości obrazu przy A119 jest na ten moment nie do pobicia.

Mi nie spodobało się nie tyle "wypięcie się" sklepu, bo to biorę pod uwagę zawsze a sama jakość wykonania. Natomiast ja pod tym kątem strasznie wyczulony i jestem w stanie zapłacić x2 więcej za coś "premium". Viofo jest chwalone i na tym forum i na dashcamtalk i po rozkręceniu kamery przyznam, że byłem zaskoczony. Chińczyk potrafi naprawdę zrobić lepiej.

Odpowiedz
Ja przed zakupem każdego droższego urządzenia przeglądam internet, pytam na różnych forach. Chcę po prostu mieć pewność Big Grin. Tym bardziej teraz gdy pierwszy raz kupuję z Chin.
Czyli w końcu

Priority Direct Mail jest zbędny przy płatności PayPal?

Odpowiedz
(29-10-2017, 08:30:48)Marcin24 napisał(a): Ja przed zakupem każdego droższego urządzenia przeglądam internet, pytam na różnych forach. Chcę po prostu mieć pewność Big Grin. Tym bardziej teraz gdy pierwszy raz kupuję z Chin.
Czyli w końcu

Priority Direct Mail jest zbędny przy płatności PayPal?

Ja też tak mam :Big Grin aczkolwiek Viofo A119 bez GPS z kuponami to raczej tańsze urządzenie.

Chyba muszę w punktach wypisać, bo chyba nie zrozumiałeś.
PayPal nie zmniejszy ryzyka VATu, Priority Direct Mail tak.
PayPal ochroni w sytuacji a) sklep nie wyśle towaru b) towar przyjdzie zepsuty a sklep "się wypnie"
PayPal nie ochroni w sytuacji kiedy po pół roku towar się zepsuje albo tak jak mi się zdarzyło producent zmieni politykę i zablokuje używanie sprzętu w Europie

Odpowiedz
Ok, czyli płatność PayPal, Priority Direct Mail, wiadomość do sprzedawcy w sprawie kodu i kod rabatowy i będzie w miarę najtaniej i najbezpieczniej? Big Grin

Odpowiedz
I jaki jest przelicznik walut na tej stronie? Może kupując np w dolarach wyjdzie taniej?

Odpowiedz
A swoją drogą teraz przyjrzałem się dokładnie opiniom z TrustPilota i widzę, że ktoś kupił w BangGood kamerę samochodową i też przyszła uszkodzona (opinia z 14 sierpnia 2017).
A tu https://pl.trustpilot.com/reviews/597edc...09acddadba jest podobny przypadek jak u mojego kumpla (opisany w tym wątku).

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości