Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR900S-2CH - 4K [Hi3559 + Omnivision OS08A10]
dzieki pomogło
 
Odpowiedz
Uzywajac DR900S naszla mnie pewna konkluzja:
Kamera w cieply dzien na parkingu raczej srednio sie sprawdza z uwagi na przegrzewanie...
Kamera w nocy (na slabo oswietlonym parkingu), niestety czuloscia nie pokazuje za wiele...

To tez osobiscie jej tryb parkingowy na obecna chwile (lato) nie oceniam dobrze, czy cos mozna zaradzic?

Tak, wylaczenie kodowania H.265 zmniejsza temp pracy i wstepne testy potwierdzaja, ze jak nie jest wystawiona na slonce to nagrywa "stabilnie",
Zmiana z 4K na 1080p nic nie zmienia i tutaj tlumaczyc to mozna tym ze transfer z matrycy 8mpx jest pelny i dopiero w CPU odbywa sie skalowanie w dol na 1080p wiec i nawet w teorii zmiana na 1080p moze zwiekszyc temp w porownaniu do 4K bo CPU musi przerobic obraz 8mpx(4k) z matrycy w dol na 1080p. Testy trwaja... tutaj spodziewac sie mozna aktualizacji FW (wylaczenie H.265 na parkingu).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(11-07-2018, 11:53:03)pizdys napisał(a): Uzywajac DR900S naszla mnie pewna konkluzja:
Kamera w cieply dzien na parkingu raczej srednio sie sprawdza z uwagi na przegrzewanie...
Kamera w nocy (na slabo oswietlonym parkingu), niestety czuloscia nie pokazuje za wiele...

To tez osobiscie jej tryb parkingowy na obecna chwile (lato) nie oceniam dobrze, czy cos mozna zaradzic?

Tak, wylaczenie kodowania H.265 zmniejsza temp pracy i wstepne testy potwierdzaja, ze jak nie jest wystawiona na slonce to nagrywa "stabilnie",
Zmiana z 4K na 1080p nic nie zmienia i tutaj tlumaczyc to mozna tym ze transfer z matrycy 8mpx jest pelny i dopiero w CPU odbywa sie skalowanie w dol na 1080p wiec i nawet w teorii zmiana na 1080p moze zwiekszyc temp w porownaniu do 4K bo CPU musi przerobic obraz 8mpx(4k) z matrycy w dol na 1080p. Testy trwaja... tutaj spodziewac sie mozna aktualizacji FW (wylaczenie H.265 na parkingu).

Ja tylko jestem ciekawy, gdzie oni robili beta testy tej kamerki....na Grenlandii? Sprzęt za 560 eu który nie działa jak należy. Robią beta testy na użytkownikach za ich kasę? Ja bym odesłał do sklepu. Wiem, że się tym zajmujesz zawodowo, ale jednak to jest bubel z potencjałem. Naprawdę podziwiam że masz tyle cierpliwości do tego.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Poczekamy na aktualizacje bo widze ze na innych forach "oczekiwania" na poprawki Fw poprawiajace temp pracy sa spore... zobaczymy co tym razem BV wymysli.
"na pierwszy ogien" idzie H.265 na parkingu (ja bym to wylaczyl oraz zmniejszyl FPS do 15FPS, bo parking to nie autostrada, nie ma potrzeby 30FPS).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Ale jak widać. BV nadal nie wyciągnęło wnioskow po DR750S. Nadal wypuszczają drogi sprzęt z istotnymi wadami.
@pizdys wyżej napisalesze wyłączenie H.265 przy malym naslonecznieniu/temperaturze poprawia funkcjonalnosc kamery. Mozna to rozumiec ze nawet z H.264 w pelnym słońcu ona moze sie wyłączyć z przegrzania?
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
Wiele wskazuje, ze tak. ze nawet na sloncu pracuje dluzej (jak narazie 0 przegrzan), ale jeszcze to sprawdzam, bo w moich rejonach sporadycznie jakas Chmura sie pojawia i kamera na sloncu nie dostaje tyle ile moglaby dostac...
Dam znac, chyba ze ktos inny juz to sprawdzal?

......

a tak w ogole tyle kombinowania, kosztem malego chodzenia, nawet malej maty odprowadzajacej cieplo za (UWAGA): $0.001 !!!! A kamera za 2500.00zl !!!

Jaka skala kala problemu, do prostych (nie zaskakujacych nikogo) technicznych kwestii, ktore nawet na naszym prostym forum przed premiera DR900S byly juz znane (o radiatorze na dlugo przed DR900S rozmawialismy i wiedzielismy ze bedzie on potrzebny, a nawet konieczny).
Jaki jest koszt nawet maty odprowadzajacej cieplo!!! na tle calej kamery i obecnych tematow na forach o przegrzewaniu sie?

Tania kamera Yi 2.7K za 450zl z tym samym CPU mate odporwadzajaca cieplo, dziala stabilnie i znajac firme YI nie pozwolili by sobie na takie uchybienia, a wiec co stalo na przeszkodzie w BV ze tego nie dalo?
Czy wydatek $0.001 (0.003zl) byl az tak powazny? czemu nawet pasty na CPU brak? Ile BV jest na rynku, ze o tak powaznych kwestiach "zapominaja"? Oj nie uwierze, ze zapomnieli.... oj nie, juz BV mialo w Historii podobne przejscia z przegrzewaniem sie ich kamer (np slynna DR400), i nie uwierze ze zapomnieli, NIE !!

To Yi moglo zapomniec - bo kamer wczesniej nie robili (ale w kazdej ona jest, nawet w starej pierwszej kamerze samochodowej Yi 1080p z 2016roku byla!!!) w nowej tym bardziej:

Yi Car Dvr 1080p za 250zl (nie ukrywajac HIT na forum):

[Obrazek: yirxr.jpg]

kamera Yi 2.7K za 450zl (moze nie HIT, bo na tle Viofo A119 slabo wypadla, ale technicznie jest przemyslana):

[Obrazek: 11yqy.jpg]

Viofo A119 oraz A119S, A119 PRO, A129 (tak wiem, ze to Dyktator narzucajacy standardy, ale jakie to standardy z tym chlodzeniem?)
jaki to "wysoki standard" dac paste na cpu?

[Obrazek: 20170524_135614.jpg]

stara DR400S z 2014roku (zmodyfikowana przez wlasciciela z uwagi na przegrzewanie sie):

[Obrazek: Pittasoft-BlackVue-DR400G-HD-Heatsink-1.jpg]

A chciecie zobaczyc DR900S, z radiatorem? Wink
nie zobaczycie bo byc moze nawet zwykla mata w srodku by wystarczyla...

Kompletnie nie rozumiem takiego podejscia, a cena tej kamery juz w ogole zbija mnie z tropu, kto mi to wytlumaczy?
Jak sie kupuje "komputer dla gracza" to jest w nim wszystko przystosowane dla Gracza, jak sie kupuje samochod to nie tylko do jazdy zima? Jak kamere 4K to powinna byc przystosowana do nagrywania w 4K w warunkach do jakich zostala stworzona (w samochodzie), juz nawet nie mowie o bezposrednim sloncu, OK, rozumiem ze traci ostrosc (nie ona pierwsza), rozumiem, ze slonce przegrzewa CPU i nawet taka sytuacje jestem w stanie zaakceptowac, ale zwykly cieply dzien, nie na sloncu?.... ehhhh, tak niewiele brakowalo ($0.001)? Po raz kolejny tak niewiele brakowalo!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Na dashcamtalk ktoś wkleił odpowiedź z BV w sprawie przegrzania kamery podczas postoju:
https://dashcamtalk.com/forum/index.php?posts/416394

Tak więc jak chyba pizdys wspominał wyżej, prawdopodobnie w kolejnych firmware będzie rozwiązanie, które ograniczy obciążenie CPU w trakcie pracy w trybie parkingowym.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
(14-07-2018, 14:49:00)evad napisał(a): Na dashcamtalk ktoś wkleił odpowiedź z BV w sprawie przegrzania kamery podczas postoju:
https://dashcamtalk.com/forum/index.php?posts/416394

Tak więc jak chyba pizdys wspominał wyżej, prawdopodobnie w kolejnych firmware będzie rozwiązanie, które ograniczy obciążenie CPU w trakcie pracy w trybie parkingowym.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odpowiedz jak odpowiedz. Ale to nie zmienia faktu, że popełnili duży błąd konstrukcyjny przez który kamera nie jest pełnowartościowa. Przecież nie da się zastąpić chłodzenia pasywnego zmianami w oprogramowaniu. Ok, pewnie że można zmniejszyć klatkarz, rozdzielczość ,bitrate czy zmienić kodeka ale to jest zabranie funkcjonalności kamery za którą słono zapłaciłeś.
Będą zwracać 200eu każdemu klientowi bo kamera nie jest tą którą kupili?
Obym się mylił, ale mają bardzo poważny problem a soft niewiele pomoże.
Może niech wydadzą druga wersje kamery na lato. Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Juz widze dygresje i dywagacje typu:
Czy aktualizowac fw w DR900S ktory usuwa z kamery np. H.265 oraz cos tam jeszcze skoro idzie zima i kamera nie powinna sie juz przegrzewac?
Juz widze pytania typu: czy moge wrocic do starego FW skoro juz nie jest tak cieplo?

Bv juz teraz powinno dac w menu opcje typu:
H.265 w trybie parkingowym:
YES
NO
AUTO (automatycznie zejscie na H.264 w momencie wykrycia wysokiej temp)

Czyli wieksza kontrola wlasciciela nad kamera.
Wbrew pozorom funkcja Automatycznego zejscia na H.264 to nic skomplikowanego, kamera juz teraz przez wylaczeniem sie wysyla notyfikacje, ze jest goraca, wiec zamiast notyfikacji moglaby zmienic kodek na H.264

Niestety bez pasywnego chlodzenia latem beda jaja...
Co ciekawe obciazenie CPU jest na tyle duze ze nawet kiedy kamera nie nagrywa (nie ma ruchu w trybie parkingowym) tez zalicza "zejście (zgon)".

Bez h.265 jest lepiej ale tez raz mi sie wylaczyla (bylo wiecej ruchu wykrywanego).

Wiec stawiam, ze H.265 zniknie w trybie parkingowym i to szybciej niz Nowoczesna wymysli plan wyborczy.

Zobaczymy czy cos jeszcze "poleci" z menu.
Ale jak mogli nic na tym CPU nie przykleic, nawet biały "glut" odprowadzajacy cieplo do blachy nad CPU bylby tu gestem... ehhh
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
upal swoja droga, wiedza ze w nocy jakosc jest kiepska ?
 
Odpowiedz
Jest nowy firmware v1.003 do DR900S. Z istotnych nowości - możliwość wyboru pasma WiFi pomiędzy 2.4/5 GHz. Niestety w paśmie 5 GHz kamera nadal jest niewidoczna dla telefonów z Androidem, więc trzeba przełączyć na 2.4 GHz.

Changelog:
  1. New Event File Auto-upload function (Fleet Tracking accounts only). Automatically upload Event video sub-streams (low-res Quick Play version) to the Cloud. 

  2. New Garage hotspot setting (BlackVue Over the Cloud and Fleet Tracking). Prioritize your home or work Wi-Fi connection to save on your mobile hotspot data plan. You can now set any of your registered Wi-Fi hotspots as “Garage” hotspot. The BlackVue will connect in priority to Garage hotspots. Additionally, when your dashcam switches to Parking Mode, it will check for available Garage hotspots to connect to in priority. Finally, while in Parking Mode, it will check every 10 minutes for an available Garage hotspot if not already connected to one. 

  3. Now Cloud video file upload will resume in case of interruption (BlackVue Over the Cloud).

  4. Wi-Fi band selection.
    – Choose between 5GHz and 2.4GHz (under Firmware settings > Wi-Fi). 
    – Default : 5GHz  (a popup in the BlackVue App should inform you in case 5GHz connection is not supported on your phone).
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości