• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z kamerkami
witam mam problem z xblitz platinum rano sie nie wlaczyla ,podalem juz kilka firmwere ale zaden nie za dzialal swieci sie tylko niebieska kontrolka , pomoze 1 minucie gasnie i nic czarny ekran ,moze mial juz ktos taki problem

Odpowiedz
@henryfoxfox, na 99% padla bateria, przyczyna tego faktu nizej:
- okres zimowy to najgorszy okres dla kazdej baterii
- wyladowana bateria pozostawiona w kamerze nadle potrafi spuchnac, czesto uszkadzajac plyte glowna naciskajac na nia...
- bateria ktora ma juz kilka lat w kamerze, potrafi sie zewrzec i doprowadzic do zwarcia swojej strukty, prowadzi to w wielu przypadkach do zwarcia na module zasilajacym przez co w ogole kamera nie startuje (to mi Twoja sytuacje przypomina).

musisz zrobic tak:
- otworz kamere (na pierwszej stronie tego tematu jest pokazana G1WH ktora otwiera sie identycznie):
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=5690

- zrob zdjecia i wrzuc na forum,
jak bateria jest spuchnieta i wyglada tak:

[Obrazek: out.php?i=998577_fdfdfdf.jpg]
no to masz problem i prawdopodobnie poszla uszczelka pod glowica (plyta dostala naprezona) Wink

a jak wyglada tak:

[Obrazek: vqqrmw.jpg]

to spuchla po czym uszly z niej "gazy" i jest szansa ze nie napierala na plyte glowna,

a jak wyglada tak:
[Obrazek: fsa.jpg]

to zabil ja jedynie czas i w dotyku powinna przypominac (lekko miekka strukture jakby z plasteliny),
co oznacza ze tez jej koniec juz przyszedl, generalnie bateria powinna byc twarta i trzymac swoja prostokatna strukture (nie spucnieta, pognieciona, lub miekka).

ahhh.... bym zapomnial sprawdz karte pamieci, bo uszkodzona bateria uniemozliwia poprawny zapis ostaniego odcinka fimu przez co karta pamieci moze zostac "uwalona".

powodzenia,
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
tez tak myslalem ale sprawdzilem baterie wzrokowo i nie jest spuchnieta ,czy na prube moge w zamian dla sprawdzenia zapodac baterie typ aaa [paluszki] ew. czy bez bateri kamerka bedzie sie uruchamiacz na zasilaczu prosze mi jeszcze napisac jaka nazwe powinien miec plik oprogramowania FW96650A czy FWDM800H

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości