• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DDpai Mini3 - nowoczesna konstrukcja [Hi3556 + OV OS05A10]
@Zairon, jakosc wykonania jest naprawde TOP, zobacz jaki patent z magnesem jest.
nie dotarlem do kondensatora bo nie wiem jak to otworzyc, udalo sie jedynie odblokowac objektyw i go skalibrowac- glabej nie dotarlem...

z tego co wiem ma ona kondensator.

Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Ale kaszanka...
Współczuje @pizdys bo ja też po cichu kibicowałem tej kamerce i miałem nadzieję na porządnego rywala Viofo. No i znowu rozczarowanie.
A tymczasem mamy taką sytuację, że Viofo kolejny rok z rzędu wymiata, kosi rynek coraz bardziej a konkurenci zachowują się jakby chcieli a nie mogli albo im się nie chce albo nie wiem co jeszcze. No i co teraz?
DDpai odpada, ostrość poszła w las
Blackvue coś tam robi ale porządnego obiektywu nie umieją znaleźć. Zobaczymy jak z chłodzeniem
DOD i Thinkware siedzą pod miotłą, milczą, może się potajemnie naradzają
A Viofo korzysta i wypuszcza kolejne modele podnosząc poprzeczkę jeszcze wyżej Big Grin Zaraz zrobią swoją chmurę i będą rządzić światem Smile

@pizdys czy wdzisz na horyzoncie w tym roku jeszcze jakąś kamerkę, która spróbuje obalić reżim Viofo? Wink

Odpowiedz
@szaniu, jak tu sie z Toba nie zgodzic...

Wierze, ze rezim Viofo wkrotce zostanie obalony, to niemozliwe aby dyktatura tak dlugo pozostawala bezkarna Wink
musi byc jakis sposob!!

A tym czasem jestem po pierwszych nagraniach nocnych i tutaj widze "swiatelko w tunelu" dla DDpai mini3, zarac wrzuce pierwsze screeny...

[edit]

skladam film i wrzuce jak bedzie gotowe (DDPai dostalo "fory" bo ostrosc jest znacznie lepsza niz "oryginalnie" Wink )

nawet nie wiem jak by to wygladalo gdybym ostrosci nie poprawil.... :/

http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/vlcsnaoko.jpg
[Obrazek: vlcsnaoko.jpg]

http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/vlcsnakrk.jpg
[Obrazek: vlcsnakrk.jpg]

http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/vlcsnawhw.jpg
[Obrazek: vlcsnawhw.jpg]

http://www.janufsx.webd.pl/hosting/images/vlcsnasts.jpg
[Obrazek: vlcsnasts.jpg]

porownanie DDpai mini3 z A119 bedzie w weekend Smile
ps: gwarantuje, ze test bedzie wykonany na wysokim poziomie - wycisne z DDpai ostatnie soki!!!!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Gotowe!!! >>
http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14359

Odpowiedz
Dlaczego w DDPai leci kompresja? Jak to strasznie niszczy jakość nagrania!
Odcinek nagrania 4.00 wyraźne szumy (w dzień ) widziane szczególnie na nagraniu deski rozdzielczej.
Dorobek:
[Obrazek: 5cb59562e846c62agen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
niestety jakis "terrorysta" pracuje w DDpai i zdecydowal, ze kamera bedzie miec TYLKO 12mbps w 1600p...
wiemy, ze nawet w 1080p 12mbps to zbrodnia, a tu ktos zdezydowal ze bedzie 12mbps i juz.

gdyby chociaz bylo H.265... to problemu z kompresja by nie bylo w ogole... a na karte weszloby 2x tyle.
nie wiem czemu @Rosomak, tak skandaliczne bledy sa popelniane w kamerach (nie moge tego zrozumiec).

Odpowiedz
(20-04-2018, 20:05:27)pizdys napisał(a): nie wiem czemu @Rosomak, tak skandaliczne bledy sa popelniane w kamerach (nie moge tego zrozumiec).

Ja tez tego nie rozumiem.
Ceny mają z kosmosu (jak Blackvue), a jakość nieadekwatna do wartości oszacowanej przez producenta.
Dorobek:

Odpowiedz
Piękny materiał porównawczy. Ile kosztuje ta DDpai mini 3? I prośba jakby można choć jedno porównanie w fv.3.4 z HDR z Viofo A199 bo sporo osób z niego korzysta (tak mnie się wydaje).

Odpowiedz
Mini 3 to koszt okolo 400zl i dostajesz kamere ktorej jakosc wykonania bije na pysk kamery nawet TOP za ponad 2000zl, niestety nie wiem czemu moja miala zle ostrosc wyregulowana (troche skandal patrzac na precyzje i jakosc wykonania calej kamery).
Nie wiem czemu kamera nie uzywa wydajnej kompresji H.265 ktora CPU wspiera i to bez "wysilania sie" (np Yi 2.7k ma ten sam CPU i ma HDR i H.265)

Bede pisal do DDpai o kwestie:
- H.265 (absolutnie musi byc, bo kompresja sie sypie, kamera ma 32gb, z h.265 nagralbym 2x tyle w 2x lepszej jakosci, a CPU wytrzyma bo takiego chlodzenia nawet YI 2.7K nie ma), moga mi Bete podeslac jak sie "boja".
- czy planuja wersje 64GB
- czy problem z ostroscia moga mi wyjasnic?
- czy moga tryb parkingowy minimum 5sek buforowany dac, bo mala pamiec wbudowana lepiej byla by gospodarowana na parkingu, jak nie to niech ten H.265 wlacza to i tak bedzie b. dobrze. Nawet jak dadza 5mbps jako Low-bitrate na parkingu to bedzie SUPER MEGA CUDOWNIE!!!!

Jak sie czesciowo ustosunkuja to zrobie testy ponownie (usune obecny film) i jestem na ogromne TAK! Kamera zrobila na mnie mega ogromne wrazenie jakosci wykonania. Ale obecnie jest jak jest...

Co do HDR mysle jak to ogarnac i bede jeszcze robil testy z HDR

Odpowiedz
(20-04-2018, 23:30:36)pizdys napisał(a): Jak sie czesciowo ustosunkuja to zrobie testy ponownie (usune obecny film) i jestem na ogromne  TAK! Kamera zrobila na mnie mega ogromne wrazenie jakosci wykonania. Ale obecnie jest jak jest...

Rozumiem, że kamera nie moze mieć wyglądu ptasiego gówna na szybie, ale nie zapominajmy ze nie można się zachwycać kamerą, ktora przy tak (podobno) dobrych podzespołach (CPU+sensor) nagrywa tak dziadowski materiał filmowy.

Przede wszystkim - jakość nagrywanego materiału wideo!
Dorobek:

Odpowiedz
Dlatego jak dadza h.265 to jestem przekonany ze jakosc znacznie sie poprawi i pomino 32gb wejdzie wtedy 2x wiecej nagran (10h). Dam jej wyjatkowo druga szanse.(w sumie trzecia). Dlatego bo narzucila jakosc wykonania jakiej jeszcze nie doswiadczylem (inni producenci powinni brac z takiej konstrukcji przyklad).

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości