• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciagle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A119 PRO [Novatek NT96660 + Aptina AR0521]
statyczne wystarcza, te najgorsze momenty poprosimy Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Te najgorsze to jak mamy WDR ON a podobno od FW 1.30 z viofo.com nie viofo.pl (1.20 aka 1.30) zostało to poprawione.
Lepiej jest jak wyłączymy WDR ale ostrość na tablice pojazdu to kamera łapie dopiero jak jest blisko pojazdu.

Nie wiem czy jest sens robić zdjęcia bo mając źródłowe video można zrobić stop klatkę i chyba nie muszę uczyć jak to robić Wink

Odpowiedz
No ja nie moge zobaczyc tego video bo nie mam konta...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
Jakiego konta ? na OneDrive ?
Przecież podany link nie wymaga logowania do OneDrive Wink

https://1drv.ms/f/s!AnwaJdivcjgIgdlWupXW1ioJG_bhWA

Odpowiedz
@andypl, udalo mi sie zobaczyc nagrania Smile
nie widze w nich niczego "zlego" po za kikoma aspektami ktore nie pomagaja tu kamerze dostosowac sie do warunkow:
- na kilku filmach nagrywasz w 80% niebo i w 20% droge (zadada jest taka: nagrywamy 60% droge i 40% ponad horyzont, kamera wtedy dostosowuje poziom naswietlenia do drogi a nie do czarnego lub jasnego nieba)
- pod szyba sa pewne odbicia ktore nie pomagaja w tego typu nagraniach (to nie wina kamery),

co do tego, ze nie mozna odczytac tablic w nocy, to nie oczekuj tu "rewolucji" bo w takich warunkch (bez HDR) nie ma szans na odczytanie w ruchu detali typu tablice rej. innych pojazdow.

to potrafi tylko A119 na oprogramowaniu BETA HDR i teoretycznie moze A119 PRO jak producent bedzie chcial dodac funkcje HDRa z takimi samymi parametrami czasowymi jak w A119 (nie PRO).

Jak cos z filmu mi "umknelo" i cos przeoczylem, to wrzuc dany moment, ale z tego co widzialem nie ma nic niepokojacego, nagrania ostre i czyste,
ohhh gdyby inne kamery za 3x wieksza cene tak nagrywaly...
nie sciemniam, autentycznie tak nawet kamery za 3x tyle nie nagrywaja, a jak nagrywaja to wrzyc przyklad, moze byc Youtube,
bo od dlugiego szasu (nie tylko na tym forum) szukamy godnego przeciwnika dla kamery A119/PRO.

pozdr.

Odpowiedz
@andypl i to się nazywa profesjonalna odpowiedź, tak, tak tylko @pizdys jest w stanie takiej udzielić.

Odpowiedz
@pizdys dziękuję za szybką odpowiedź Wink

Zgadzam się z tym, że jest więcej ponad horyzont ale jak dam niżej to nagrywam więcej maski auta więc uważam, że to optymalne ustawienie.

Może dzięki temu i innym nagraniom Viofo doda odpowiednie opcje HDR z beta A119 Wink

Co do kamerki VIOFO A119PRO to czekałem z zakupem jej do czasu nowego FW ale zgodzisz się chyba ze mną, że w FW 1.30 i 1.31 raczej nie poprawiono aż tak WDR.

Co do kwoty za jaką dajemy za tą kamerkę to ładnie nagrywa.
Szkoda tylko, że CPL średnio się nadaje do nocnych jazd a zdejmowanie i zakładanie tego filtra jest jego wadą.

Odpowiedz
(14-08-2018, 15:07:01)andypl napisał(a): ale zgodzisz się chyba ze mną, że w FW 1.30 i 1.31 raczej nie poprawiono aż tak WDR.
no jako ze matryca w tej kamerze nie ma WDR to cudow sie tu nie oczekuje Smile

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 2 gości