Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
Gearbest
 
Odpowiedz
(16-12-2016, 01:13:30)Daemon1988 napisał(a): aczkolwiek wydaje mi się, że jakość nagrań z mojego egzemplarza jest dużo gorsza niż inne filmiki z sieci

Na filmie widać że kokpit odbija się do połowy wysokości szyby. I do tej wysokości jest takie rozmazanie obrazu. Więc w Twoim aucie filtr CPL byłby bardzo pomocny. Powinieneś też obniżyć obiektyw o jeden "ząbek". Obraz wtedy będzie nieco jaśniejszy. Zakładam że szybę masz czystą od wewnątrz a kamera umieszczona możliwie wysoko.
No i widać że dzień jest dość pochmurny. Musisz sprawdzić w różnych warunkach, żeby można coś więcej powiedzieć.
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(16-12-2016, 01:35:12)Daemon1988 napisał(a): Gearbest

dzięki, też zdecydowałem się na zakup tam. gdyby ktoś jeszcze chciał obniżyć cenę to kod promocyjny CAR18OFF działa i obniża cenę o 18%. w sam raz na VAT.
 
Odpowiedz
@Daemon1988, wszystko wyklada dobrze jak na warunki nagrywania, a sa one trudne ze wzgledu na widocza (niemal 1/3) obrazu odbicia twojego kokpitu na szybie, rozjasnia on obraz naklada teksture kokpitu ktora miesza sie z dolna czesnia obrazu, kamera ma ograniczony bitrate i nie wyrabia z taka iloscia detali, szczegolnie w ruchu.

+ Tak jak wspomnial @rych33, przydal by sie tu filtr CPL (byl by "zbawienny" dal jaksci nagrywania).
+ ustaw rozdzielczosc 1440p bo bitrate jest wiekszy, a ogolna rozdzielczosc zyska na jakosci
+ rojasniajacy kokpit sugeruje ze EV ujemny na poziom -1 powinien tu troche pomoc.

[Obrazek: fsses.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(16-12-2016, 01:13:30)Daemon1988 napisał(a): aczkolwiek wydaje mi się, że jakość nagrań z mojego egzemplarza jest dużo gorsza niż inne filmiki z sieci

Zobacz na przykładzie jaki wpływ na obraz ma kąt pod jakim ustawiony jest obiektyw. Wielu ustawia obiektyw za wysoko. A to jest jeden ze szczególików, który ma wpływ na jakość nagrań.
Ten przykład też jest w pochmurny dzień. W słoneczny dzień różnica jest jeszcze większa.
Dlatego pisałem o tym "ząbek" niżej.

Kliknij aby powiększyć.
[Obrazek: 9c9d4a19c652.jpg]
[Obrazek: def00f276b95.jpg]
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
Viofo A119S GPS będę miał jutro 1 szt. na testy, a w poniedziałek do sklepu także trafi minimalna partia sprzedażowa dla pierwszych "odważnych" na nowy model Wink (sam jestem ciekaw jak ta kamera sprawdzi się w praktyce)
http://www.wideorejestratory24.pl/kamera...-a119s-gps

W poniedziałek spodziewam się także dodatkowej dostawy A119 (z/bez GPS), a także filtrów CPL do tego modelu (69 zł) - w samą porę przed pierwszą Gwiazdką. Jeszcze dzisiaj będzie możliwość składania zamówień. Zapraszam.
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
WOW ! Nie czekam na testy. Lecę do sklepu Smile 
A nie orientujesz się czy moduł GPS od A119 działa z A119S ?
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
(16-12-2016, 17:11:21)rych33 napisał(a): WOW ! Nie czekam na testy. Lecę do sklepu Smile 
A nie orientujesz się czy moduł GPS od A119 działa z A119S ?

Nie mam pojęcia, ale będę takie rzeczy stopniowo weryfikował od jutra mam nadzieję Smile
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
Dzięki za info. Na razie idę do auta wypucować dobrze szybę Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 
 
Odpowiedz
@evad, super, czekam tez na pierwsze rezultaty!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
(16-12-2016, 11:16:34)pizdys napisał(a): @Daemon1988, wszystko wyklada dobrze jak na warunki nagrywania, a sa one trudne ze wzgledu na widocza (niemal 1/3) obrazu odbicia twojego kokpitu na szybie, rozjasnia on obraz naklada teksture kokpitu ktora miesza sie z dolna czesnia obrazu, kamera ma ograniczony bitrate i nie wyrabia z taka iloscia detali, szczegolnie w ruchu.

+ Tak jak wspomnial @rych33, przydal by sie tu filtr CPL (byl by "zbawienny" dal jaksci nagrywania).
+ ustaw rozdzielczosc 1440p bo bitrate jest wiekszy, a ogolna rozdzielczosc zyska na jakosci
+ rojasniajacy kokpit sugeruje ze EV ujemny na poziom -1 powinien tu troche pomoc.

[Obrazek: fsses.jpg]

Panowie dzięki za odzew :Smile
Ustawilem obiektyw o 1 ząbek niżej i wrzucam próbkę nagrania z dzisiaj:
https://youtu.be/pJ30BUQ-NYA

@pizdys rozdzielczość mam ustawioną na max. EV ustawię na -1 i zrobię na dniach próbę. A gdzie można taki filr CPL kupić

EDIT:
Wrzucam link do pliku bez obróbki bo youtube mocno wystartował jakość:

https://drive.google.com/file/d/0B0foCVA...p=drivesdk
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości