Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
#23
Sony  Starvis IMX291 ciagle podnosi mi cisnienie Big Grin bo nie wiem czego sie spodziewac, kazda kamera z ta matryca byla juz w moich rekach (bo tak bardzo jestem ciekaw ich mozliwosci).... IROAD A9, WARRIOR G1S MX, najlepiej mozliwosci pokazuje to wideo: https://www.youtube.com/watch?v=AYdyS1UEfGQ, tylko ciagle cos jest nie tak (nie na tyle dobrze aby mozna bylo powiedziec o jakims szoku), kamery wychodza bardzo dlugo, a problemow z nimi jest jeszcze wiecej... matryca jest bardzo czula na swiatlo IR- dopasowanie objektywu jest koszmarnie trudne...w wielu kamerach modyfikowalem objektywy ale z IMX291 nie jestem w stanie niczego popasowac (zwykly filtr IR nie wystarcza)... 

Ale skoro ma to byc nastepca IMX322 to szumy napewno beda mniejsze niz na testowym nagraniu z Warrior G1S MX, z moich informacji wynika, ze kamery z IMX291 maja w nocy w ruchu lapac poruszajace sie obrazy ostro (np. tablice rejestracyjne), co zdaja sie potwierdzac reklamy nowego produktu DOD, 

Jak do tej pory wiele kamer  DOD mialo innowacyjne polaczenia, klasyka typu G1W to klon DOD LS300W (pierwszej kamery na swiecie z AR0330 + NTK96650 obecnie rewolucja na skale swiatowa), nastepca LS460W z IMX322 tez byla to pierwsza kamera z IMX322 obecnie juz tak popularna juz konstrukcja, z IMX291 juz napewno DOD nie jest pierwszy (o ile to IMX291):

[Obrazek: sasblb.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#24
No. Nie da się ukryć. Przy tym IMX291. Nic nie da się ukryć Smile
 
Odpowiedz
#25
Kiedy szyba jest dobra, a refleksow od szyby praktycznie brak... 
to kamera Viofo A119, moze nagrywac moze tak (nagrania od @evad):

1440p:




do pobrania bezstratne nagrania tutaj:
http://static.wr24.pl/samples/viofo/a119...30-day.mp4
http://static.wr24.pl/samples/viofo/a119...-night.mp4

1080p@60FPS



Swietne nagrania @evad!

Obraz jest tak dobry ze, az oczy bola Angel  trudno uwierzyc ze tam siedzi "stary OV4689" bez WDR!
po raz kolejny widac tu przewage Novateka nad Ambarella (pod wzgledem przetwarzania obrazu), 
Novatek to Novatek...nic mu pod tym wzgledem nie dorowna, czarny jest czarny, szumy zredukowane niemal do "zera". Gdyby jeszcze ten CPU mial dobre tryby parkingowe to juz nikt by nie mal zadnych watpliwosci jaki CPU musi byc w kamerze.

A producent twierdzi, ze A119S (Sony IMX291) ma byc jeszcze lepsza... LOL - boje sie!!! Confused gdyby byly pre-ordery to bym bral "na pale". No ale zobaczymy...emocje rosna Big Grin producent dodaktowo opoznia sie z premiera co zdrowia nie poprawia...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#26
Dzisiaj pokazało się trochę słonka. Więc postanowiłem zapolować na te "czerwone duszki", żeby zobaczyć czy w dzień też straszą Smile 
Na trzyminutowym filmiku udało mi się upolować dwa. I to dość pokaźnej postury Wink 
Pierwszy zaraz na początku filmu w lewym dolnym rogu. I drugi pod koniec. W 2min 49 sek. filmu. Po prawej stronie.
Generalnie w ciągu dnia pojawiają się dość rzadko i jak to bywa nie wiadomo skąd.
Ciekaw jestem czy zapowiadany przez VIOFO filtr CPL potrafi to wyeliminować ? Chociaż w jakimś stopniu.
https://youtu.be/ojp2F3p7wNU
 
Odpowiedz
#27
(05-11-2016, 14:11:00)pizdys napisał(a): A producent twierdzi, ze A119S (Sony IMX291) ma byc jeszcze lepsza... LOL - boje sie!!! Confused gdyby byly pre-ordery to bym bral "na pale". No ale zobaczymy...emocje rosna Big Grin producent dodaktowo opoznia sie z premiera co zdrowia nie poprawia...
à propos - pojawiły się może nowe informacje na temat premiery? Również wydaje mi się, że atakowałbym kamerkę w ciemno Wink
Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na szczyt.
Zadowolony użytkownik Viofo A119.
 
Odpowiedz
#28
(08-11-2016, 21:39:29)Destini napisał(a):
(05-11-2016, 14:11:00)pizdys napisał(a): A producent twierdzi, ze A119S (Sony IMX291) ma byc jeszcze lepsza... LOL - boje sie!!! Confused gdyby byly pre-ordery to bym bral "na pale". No ale zobaczymy...emocje rosna Big Grin producent dodaktowo opoznia sie z premiera co zdrowia nie poprawia...
à propos - pojawiły się może nowe informacje na temat premiery? Również wydaje mi się, że atakowałbym kamerkę w ciemno Wink

Nic nowego nie słychać na razie

 
Odpowiedz
#29
Viofo A119S została już oficjalnie przedstawiona na stronie i potwierdziły się wcześniejsze informacje o duecie Novatek NT96660 + Sony IMX291.

Viofo A119S

Z ciekawszych informacji:

1080P 60fps HD Video & Audio Recording 
2.0" LCD Screen 
Support GPS Logger(Optional) 
Support CPL(Optional) 
Novatek NT96660 + Sony IMX291
Capacitor Model for Improved Operating Temperature Records in Loop Recording 
Takes up to 128GB SD Card 
G-Sensor & Motion Detection Capabilities
Lens: 6G F1.8, 135° FOV

Ciekawi mnie, czemu zrezygnowano z dostosowania obiektywu w poziomie w stosunku do A119. Zamiast tego obok obiektywu widzimy jakieś "paski" - ciekawe czy to element "designu" czy praktyczny - pizdys czy może chodzić o jakieś nabieranie temperatury?

 
Odpowiedz
#30
Trudno mi powiedziec po co sa te "paski"...

[Obrazek: fafa.jpg]

na otwory "wentylacyjne" mi to raczej nie wyglada, bo z praw fizyki wiemy, ze powinny one byc "pod i nad" objektywem aby cos tam dawaly (cieple powietrze idze do gory / zimne opada itd)...

jedyne co mi przychodzi do glowy to:

-moze ten objektyw jest na tyle "gleboki" ze nie pasowal do poprzedniej konstrukcji...

-a moze w ogole sam fakt regulacji w poziomie nie byl az tak potrzebny i nie ma dla wiekszosci az takiego znaczenia, wiec w celach "oszczednosci" (w tak trudnych dzisiaj czasach gdzie konkurencja czeka tylko na jakis blad), nie kombinowali juz z tym... i zaoszczedzili 0.001$ na sztuce Wink a takze czas na skladaniu tego elementu kamery...

-a moze im mniej "ruchomych czesci" tym lepiej... moze juz mieli jakies reklamacje, ze tasma laczaca stwarzala problemy...

-a moze w ogole przeprojektowano tam konstrukcje tak aby tasma laczaca byla mozliwie krotka...

-a moze uzyto tutaj plyte z matryca innego producenta i nie dalo sie inaczej zamontowac...jak tylko na stale.

-a moze plyta z IMX291 jest wieksza (i wymagala dodaktowych elementow filtrujacych przy matrycy) przez co nie pasowala do poprzedniej konstrukcji wiec przeprojektowano ten element.

no nie wiem...

zobaczymy jak nagrywa...szczegolnie w nocy.  Smile
czekam z niecierpliwocia - ale napiecie, zaraz nie wytrzymam Big Grin
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#31
Koledzy mam pytanko co do A119. Jak wiadomo kamera nie ma akumulatora, więc jak jest podtrzymywana pamięć daty i godziny?
Czy w wersji bez GPS data i godzina są wyświetlane na nagraniach?
Dzięki modułowi gps co oprócz położenia i prędkości jest wyświetlane, dochodzą jeszcze jakieś opcje ustawień?
 
Odpowiedz
#32
(09-11-2016, 14:41:08)Baryl napisał(a): Koledzy mam pytanko co do A119. Jak wiadomo kamera nie ma akumulatora, więc jak jest podtrzymywana pamięć daty i godziny?
Czy w wersji bez GPS data i godzina są wyświetlane na nagraniach?
Dzięki modułowi gps co oprócz położenia i prędkości jest wyświetlane, dochodzą jeszcze jakieś opcje ustawień?
Na płytce jest taka mała bateryjka jak w zegarkach. To pewnie ona podtrzymuje pamięć. Bez wersji z GPS na filmie jest data i godzina. Jeśli ustawisz w menu. W wersji z GPS może być wyświetlana na filmie prędkość i położenie. Albo jedno z nich. Albo można wszystko wyłączyć.
 
Odpowiedz
#33
Ale w 119S zniknęła rozdzielczość 1440P.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 6 gości