Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
#56
(14-11-2016, 00:50:08)beyondthesun napisał(a):
(14-11-2016, 00:27:23)halcho napisał(a):
(13-11-2016, 23:39:13)beyondthesun napisał(a): czy model A119 oferuje już możliwość wykonania nagrań ciągłych? bo z tego co przeczytałem w tym wątku, to maksymalna długość pojedynczego nagrania to 5 minut.. za mało.. stanowczo za mało..

To chyba nieporozumienie. Długość nagrania determinuje pojemność karty, która znajduje się w kamerze. Kamera obsługuje karty do 128 GB co daje ok. 14,5 godziny nagrań (w pętli).

to nie jest nieporozumienie.. nie chcę mieć miliona nagrań po 5 minut, ale jedno długie trwające 14 godzin..
I przegldaj potem 14 godzin nagrania by znaleźć jakiś fragment...
Podział na kawałki 5 minut jest moim zdaniem optymalny, wbrew pozorom szybko można znaleźć interesujący nas fragment.
Poza tym nie było by możliwości nagrywania w pętli, chyba że po zapełnieniu karty całe nagranie było by kasowane automatycznie. Ale to znowu bez sensu, ciągle trzeba by pilnować kiedy skończy się pamięć by zgrać plik przed skasowaniem.
 
Odpowiedz
#57
(14-11-2016, 02:10:52)Baryl napisał(a):
(14-11-2016, 00:50:08)beyondthesun napisał(a):
(14-11-2016, 00:27:23)halcho napisał(a):
(13-11-2016, 23:39:13)beyondthesun napisał(a): czy model A119 oferuje już możliwość wykonania nagrań ciągłych? bo z tego co przeczytałem w tym wątku, to maksymalna długość pojedynczego nagrania to 5 minut.. za mało.. stanowczo za mało..

To chyba nieporozumienie. Długość nagrania determinuje pojemność karty, która znajduje się w kamerze. Kamera obsługuje karty do 128 GB co daje ok. 14,5 godziny nagrań (w pętli).

to nie jest nieporozumienie.. nie chcę mieć miliona nagrań po 5 minut, ale jedno długie trwające 14 godzin..
I przegldaj potem 14 godzin nagrania by znaleźć jakiś fragment...
Podział na kawałki 5 minut jest moim zdaniem optymalny, wbrew pozorom szybko można znaleźć interesujący nas fragment.
Poza tym nie było by możliwości nagrywania w pętli, chyba że po zapełnieniu karty całe nagranie było by kasowane automatycznie. Ale to znowu bez sensu, ciągle trzeba by pilnować kiedy skończy się pamięć by zgrać plik przed skasowaniem.
są kamery, które oferują taką funkcję.. dla mnie wygodniej jest mieć jeden plik niż kilkadziesiąt.. no nic, wyślę pytanie bezpośrednio do producenta i jak dostanę jakąś odpowiedź to napiszę Wink

edit: mam jeszcze jedno pytanie.. zapoznałem się z tematem: "Kamery Samochodowe- podsumowanie oraz użyteczne informacje" - tam pojawiła się informacja, że kamera nie obsługuje trybu WDR.. na screenach z opcjami do tej kamery widnieje tryb WDR.. jak to w końcu z tym jest?
 
Odpowiedz
#58
Kamera na wylaczonym dzieleniu plikow nagrywac bedzie pliki do 4gb, co oznacza ze odcinki beda mialy po jakies 30min, i nie mozna tego zmienic to to limit formatu FAT32 ktory okresla ze najwiekszy pojedynczy plik nie moze byc wiekszy niz 4GB,

Osobiscie wole dzielenie na 5min i podgladac nagrania jako miniatury zawartosci karty pamieci, szybko mozna znalezc intetesujacy moment.

Co do nagran A119S to tryb nocny nie dziala. I nie widac tu tego czego mozna bylo sie spodziewac. Zajme sie tym lada chwila i sprawdze to dokladnie...ale to "niebieskie" niebo przypomina mi wydajnosc IROAD A9 (w ktorym tryb nocny nie dawal sie aktywowac)...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#59
(14-11-2016, 11:43:32)pizdys napisał(a): Kamera na wylaczonym dzieleniu plikow nagrywac bedzie pliki do 4gb, co oznacza ze odcinki beda mialy po jakies 30min, i nie mozna tego zmienic to to limit formatu FAT32 ktory okresla ze najwiekszy pojedynczy plik nie moze byc wiekszy niz 4GB,
Zgadza się. Zapomniałem że kamera nie obsługuje formatu exFAT. Dlatego nagrywa plik 4 GB co przy rozdzielczości 1440p daje około 24 min. nagrania. Następnie melduje migającą diodą REC i sygnałem dźwiękowym że przestała nagrywać. Po naciśnięciu REC nagrywa następny plik.
 
Odpowiedz
#60
(14-11-2016, 11:43:32)pizdys napisał(a): Co do nagran A119S to tryb nocny nie dziala. I nie widac tu tego czego mozna bylo sie spodziewac. Zajme sie tym lada chwila i sprawdze to dokladnie...ale to "niebieskie" niebo przypomina mi wydajnosc IROAD A9 (w ktorym tryb nocny nie dawal sie aktywowac)...

pizdys może zbyt dużych fajerwerków oczekujesz Big Grin . Widać i tak sporo więcej niż w porównaniu z A119, choć starvis chyba nie załączony, może kwestia beta firmware... Grunt, że obraz jest chyba i tak najlepszy aktualnie i bebechy odpowiednie, może fw podpicują z czasem.

 
Odpowiedz
#61
Za zgoda @Mtz (z Dashcamtalk) na szybko zrobilem troche bardziej szczegolowe porownania jego nagran, jest poprawa, ale ze A119 nie ma 2K trudno okreslic przewage nieco wiekszej czulosci nad rozdzielczoscia, jestem pewny ze tryb nocny nie jest wlaczony, napewno nie jest to jeszcze tak oczekiwana czulosc ktora warto by nazwac "Starvis", bo kamera nic nie zobaczy w swietle gwaizd...jest lepiej ale nie tak jak oczekiwalem albo jak mozna bylo zobaczyc z kamer CCTV lub chociaz Warrior G1S.

porownanie mozna zobaczyc tutaj:
(wideo zostalo przyciete, bez zmiany rozdzielczosci wiec jakosc jest optymalna jak na mozliwosci Youtube,
edycja z plikow RAW - surowych nagran autora @Mtz)

https://www.youtube.com/watch?v=bTbbx0q6rlo



(15-11-2016, 00:00:55)slayer napisał(a):
(14-11-2016, 11:43:32)pizdys napisał(a): Co do nagran A119S to tryb nocny nie dziala. I nie widac tu tego czego mozna bylo sie spodziewac. Zajme sie tym lada chwila i sprawdze to dokladnie...ale to "niebieskie" niebo przypomina mi wydajnosc IROAD A9 (w ktorym tryb nocny nie dawal sie aktywowac)...

pizdys może zbyt dużych fajerwerków oczekujesz Big Grin . Widać i tak sporo więcej niż w porównaniu z A119, choć starvis chyba nie załączony, może kwestia beta firmware... Grunt, że obraz jest chyba i tak najlepszy aktualnie i bebechy odpowiednie, może fw podpicują z czasem.

Fakt, oczekuje - bo w Warrior G1S widzialem fajerwerki pomimo ze ich nie bylo Wink
a tak bardziej na serio, to sledze kamery Starlight / Starvis na roznych kanalach Youtube i mozna zobaczyc naprawde sporo w porownaniu do obecnych "konwencjonalnych" kamer...wiec zastanawia mnie ta niewielka przewaga "tu" i ogromna "tam" (typu CCTV).

 A o reklamie sony juz nawet nie wspomne Big Grin ( https://www.youtube.com/watch?v=TfA9-s4LdXQ )
.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#62
No gwiazd nie widać. I pewnie prędko ich nie zobaczymy Smile Ale nie jest źle. Nie wiem czy chciałbym mieć w aucie zamiast kamery coś w rodzaju noktowizora.
A na marginesie. To mała pomyłka. Na dolnym filmie to chyba powinno być A118C2.
 
Odpowiedz
#63
@rych33, racja !  nie A119C2 tylko A118C2...  juz poprawiam... :/
dzieki za czujnosc Smile

wracajac do IMX291- lata ciezkiej pracy firmy SONY + wydane kilka mln. dolarow $ na rozwoj technologii Starvis+ nerwica kierownika produkcjii SONY, i efekt jak wyzej? Dziekujemy?  Wink

No byc moze tryb nocny zadziala jak bedzie ciemno lub w trybie parkingowym (a przynajmniej wierze w takie "opcje" szczegolnie znajac mozliwosci Viofo oraz ich uaktualnienia w FW), tutaj jeszcze jest "zajawka" o tym calym trybie nocnym: http://autowrzuta.pl/showthread.php?tid=...#pid252397

niesamowite jak ten IMX291 wchodzi (dlugo i bez wszystkich trybow pracy), oraz jak cala akcja wejscia tej matrycy na "rynek" ciagle rodzi "niepewnosc", jak roznie moze dzialac w roznych kamerach, zapowiedzi slyszelismy juz pol roku temu, ale ciagle nic nie jest pewne...wydajnosc "srednia" albo "przesadna" i zbyteczna.... nie wiem co o tym sadzic.

mozemy tylko czekac, bo juz widzielismy co trzeba (na przykladach skrajnych typu: Warrior G1S oraz IROAD A9 lub A119S).
ciagle przypomina mi sie to porownanie, bo tutaj starvis dziala z kolei ponad swoje mozliwosci:





a tutaj dziala tak jak bym chcial to widziec w kamerach samochodowych
(pomijajac ten fiolet o ktorym juz wspominalem, wynikajacy z przesadnej czulosci na swiatlo IR):





to nagranie w nocy





Ta matryca nigdzie nie dziala jak trzeba!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#64
Odpowiedź Viofo na pytanie o tryb nocny:

Cytat:After we tested so much sensor, I can not call it Starivis, even OV4689 declared it have starvis night mode.

There is potential for IMX291, maybe more brighter and more hot pixel at night.

I jeszcze dodaję wypowiedź Mtz:

Cytat:Is very possible Starvis Mode to not be possible to be used on a dashcam. But maybe by a smart firmware to be implemented only in Parking Mode when cars headlights are off and only some street lights are on.
Here is a video about how I imagine Starvis Mode to work depending on car headlights on and off:





Such mode as above can not work in real life for a dashcam because the street lights near streets are always changing.

 
Odpowiedz
#65
Czyżby potwierdzało się moje wcześniejsze przypuszczenie, że "rewolucyjny" starvis jest dedykowany głównie do nagrywania statycznych ujęć (ergo aplikacje typu CCTV), a w kamerze samochodowej sprawdzi się co najwyżej średnio? W sumie gdyby starvis działał tylko podczas postoju w trybie parkingowym, to imho byłby to dobry kompromis.

Sent from my MI 4S using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#66
Jak wiadomo OV4689 nie ma zadnego starvis ani starlight, nie wiem czemu Viofo pisze takie bzdury...
Jak czytam takie odpowiedzi to sie zastanawiam czy ten przedstawiciel Viofo musi cos pisac (aby pisac) czy po prostu nie ma swiadomosci o co chodzi, albo moze Viofo zamawia te kamery z innej firmy ktora finalnie im drukuje tylko logo, co jest bardzo znana "praktyka" w Chinach...i szeroko stosowana....

Co do Starvis, faktrycznie tryb moze sie przydac jedynie w trybie postojowym, i tez oczekiwanym jest aby on dzialal na tyle dobrze aby sie przydal,
film RC500S robi wrazenie ale szczegolowosc obrazu jest gorsza (np logo DOD na bialym samochodzie na jego drzwiach- dokaldnie w tym momencie widac: https://www.youtube.com/watch?v=hHU-hWG5...u.be&t=54s ), nawet bym powiedzial ze po Lewej choc jest ciemno to tablice bardziej sa czytelne, niz po prawej- to samo bylo w Warrior G1W,

[Obrazek: fffzfz.png]

jedynie z bliskiej odleglosci w nocy bedzie widac wiecej i lepiej

Zaczynam sie zastanawiac czy DOD ma tam Starvis czy moze Pregius z Pelnoklatkowym Shoterem (bo kamera tak dlugo jest na etapie wprowadzania ze byc moze w ogole zrezygnowali z IMX291 na rzecz czegos innego). 
Lubie takie zgadywanki, bo czas leci, DOD nic nie udostepnia po za reklamami...

Z matryc Sony jedynie 1/2.8" (1/3" to max na taka optyke) logika podpowiada ze do 1080p powinien byc bo kamera nagrywa max w 1080p, lista mozliwosci nizej:
http://www.sony-semicon.co.jp/products_e.../cmos.html

nowsy od Sony:
http://www.sony-semicon.co.jp/products_en/IS/sensor0/

osobisice stawiam, ze to IMX290 lub 291 (ale lepiej IMX290 z pelnym WDR).

Wieczorem zrobie testy porownawcze z Warrior G1S jaka jest roznica kiedy w nocy Starvis jest ON lub OFF (bo mozna to wylaczyc), byc moze wiecej sie potwierdzi. wyniki udostepnie za kilka dni  (moze jeszcze dzis).

ps. smieszny ten gosciu z "Vortex Radar",  Big Grin gosc z DOD nie zalapal tego Europejskiego gestu sugerujacego "zdziwienie" - hahahah
https://youtu.be/hHU-hWG5DDk?t=1m26s


Załączone pliki Miniatury
   
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 4 gości