Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
#67
ech.. dostałem odpowiedzi.. niestety nie będzie obsługi extended FAT, więc nici z nagrywania podróży w jednym pliku.. dodatkowo tryb WDR działa średnio w tej kamerze, co sami przyznali i dużej różnicy nie powinniśmy się spodziewać..
 
Odpowiedz
#68
Czy matryca OV4689 w ogóle obsługuje WDR?

Sent from my MI 4S using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#69
nie ma WDR
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#70
Imx291 chyba ma Tongue

 
Odpowiedz
#71
@slayer, w teorii tak,
a w praktyce tylko IMX290 ma WDR:

http://www.sony-semicon.co.jp/products_e...291_e.html

[Obrazek: vf.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#72
Tak czy inaczej, jakość nagrań dziennych i nocnych w A119S wydaje mi się lepsza niż w A119, więc czekam na dostępność.

 
Odpowiedz
#73
skoro matryca nie obsługuje technologii WDR, to czemu producent twierdzi, że kamera obsługuje ten tryb? mają nawet w opcjach kamery możliwość włączenia go (oglądałem screeny).

edit: a tak w ogóle to cieszę się bardzo, że natknąłem się na tą stronę/forum Smile  prawdziwa skarbnica wiedzy! nic tylko czytać Big Grin
 
Odpowiedz
#74
@beyondthesun, ten WDR to taki "marketingowy trick", dobrze brzmi, i robi wrazenie (gdy jest), w kamerze street-storm CVR-A7810-G tez jest WDR z OV4689: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...reet+storm , na szczesnie "ta sciema" nie zmienia to taktu, ze to dobre kamery.

Jest sporo innych kamer z takimi "bajerami": np. Mio 538D Deluxe (ma HDR), i pomimo ze ani CPU (AIT8427) ani Matryca (AR0330) nie ma mozliwosci przerobienia 2 obrazow na HDR to w menu kamery jest ten tryb pracy co "cieszy i zastanawia", tutaj wiecej, szczegolnie na koncu tematu (z operacji) widac co wyszlo: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...t=mio+538D

[Obrazek: fsfsbwb.jpg]

dlatego specyfikacja sprzetowa jest tu na forum zawsze "mile widziana", kazda kamera (nawet z "biedronki") ma super tryb nocny, ale nieliczne dobrze nagrywa w nocy Wink konkurencja miedzy producentami jest duza, wiec wszystko jest mozliwe, byc moze Viofo w zwyklej A119 (OV4689) doda do menu tryb Starvis, bo jak sie dowiedzielismy OV4689 ma WDR oraz ostatnio nawet Starvis Wink

tutaj wiecej o WDR:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...ina+AR0331

tutaj troche o HDR:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid108457

ciesze sie @beyondthesun, ze uwazasz to forum za przydatne i ciekawe, staramy sie aby wlasnie tak bylo.
pozdr. Rolleyes
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#75
na 99 procent zdecydowałem się na kupno A119 (z obsługą GPS).. mam jeszcze kilka pytań Wink

1. Jak wygląda program do odczytu zapisanej/nagranej trasy w A119? Czy jest to narzędzie dedykowane, stworzone przez producenta? Można prosić screena?
2. Jak wygląda obsługa tego programu? Zapisuje się on na karcie MicroSD podczas pierwszego włożenia karty do urządzenia czy jest dołączony do opakowania z kamerą? Czy mamy bezpośredni dostęp do nagrań z poziomu karty MicroSD, czy są one ukryte i widoczne tylko dla programu?
3. Czy przemieszczanie się między nagraniami/plikami następuje w programie automatycznie czy trzeba każde nagranie włączać indywidualnie?
4. Czy jest możliwość podglądu wykresów z G-sensora w danym momencie nagrania?
5. Czy mogą wystąpić jakieś 'zgubione' klatki bądź ucięty [kawałek] dźwięku między podzielonymi fragmentami plików?
6. Czy zapisana trasa jest pokazywana na mapce google? Jeśli tak, to czy mapa (jej teren) jest pobierana z internetu (w znaczeniu czy potrzebny jest dostęp do internetu)?
7. Czy z poziomu rejestratora można oglądać trasę (zarówno nagrania jak i położenie na mapie w danej chwili)?
 
Odpowiedz
#76
(17-11-2016, 04:29:37)beyondthesun napisał(a): na 99 procent zdecydowałem się na kupno A119 (z obsługą GPS).. mam jeszcze kilka pytań

1. Jak wygląda program do odczytu zapisanej/nagranej trasy w A119? Czy jest to narzędzie dedykowane, stworzone przez producenta? Można prosić screena?
2. Jak wygląda obsługa tego programu? Zapisuje się on na karcie MicroSD podczas pierwszego włożenia karty do urządzenia czy jest dołączony do opakowania z kamerą? Czy mamy bezpośredni dostęp do nagrań z poziomu karty MicroSD, czy są one ukryte i widoczne tylko dla programu?
3. Czy przemieszczanie się między nagraniami/plikami następuje w programie automatycznie czy trzeba każde nagranie włączać indywidualnie?
4. Czy jest możliwość podglądu wykresów z G-sensora w danym momencie nagrania?
5. Czy mogą wystąpić jakieś 'zgubione' klatki bądź ucięty [kawałek] dźwięku między podzielonymi fragmentami plików?
6. Czy zapisana trasa jest pokazywana na mapce google? Jeśli tak, to czy mapa (jej teren) jest pobierana z internetu (w znaczeniu czy potrzebny jest dostęp do internetu)?
7. Czy z poziomu rejestratora można oglądać trasę (zarówno nagrania jak i położenie na mapie w danej chwili)?

1. Nie ma dedykowanego programu do A119. Do odtwarzania plików po kolei dobrze sprawdza się darmowy PotPlayer. A z obsługą GPS Datakam Player.
2. Jest bezpośredni dostęp do nagrań na wyświetlaczu kamery.
3. W wyżej wymienionych programach jest możliwość automatycznego odtwarzania po kolei.
4. W Datakam Player jest taka możliwość.
5. W tej kamerze akurat da się zauważyć pół sekundową stop klatkę i takie same przycięcie dźwięku. Ale przycięcie. Nie wycięcie.
6. Mapa google jest zapisana w pliku nagrania i Datakam Player nie wymaga połączenia, żeby ją odtworzyć.
7. Nie. Tylko nagranie.

Tu przykład działania Datakam Playera na innej kamerze :
https://www.youtube.com/watch?v=yVTiNrlERRU
 
Odpowiedz
#77
(17-11-2016, 11:11:50)rych33 napisał(a): 6. Mapa google jest zapisana w pliku nagrania i Datakam Player nie wymaga połączenia, żeby ją odtworzyć.

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi  Smile  mam jednak jeszcze jedno pytanie, dotyczące punktu 6. Mam rozumieć, że mapa google jest elementem wyposażenia kamery i zapisana jest jej w pamięci wewnętrznej? jeśli tak, to oznacza to (chyba?), że mapa google nie musi być aktualna? bo np. załóżmy, że za rok od tej chwili powstaje całkowicie nowa droga, biegnąca w miejscu jakichś pól. i my będziemy tą nową drogą sobie jechać. czy mapa google pokazywać będzie tą drogę, czy też będziemy widzieli przejazd przez pola? pytam się, bo nie wiem do końca jak to działa, a jestem ciekawy Wink jeszcze jedno pytanie nasuwa mi się w tej chwili: czy w pozostałych kamerach jest podobnie?

edit: czy może to jest tak, że w pliku nagrania zapisane są tylko koordynaty, a mapa google stanowi wyposażenie programów takich jak datakam player?
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 9 gości