Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119 [Novatek NT96660 + Omnivision OV4689]
#78
(17-11-2016, 21:19:55)beyondthesun napisał(a): edit: czy może to jest tak, że w pliku nagrania zapisane są tylko koordynaty, a mapa google stanowi wyposażenie programów takich jak datakam player?

Pewnie tak jakoś to działa. Nie chciał bym wprowadzać Cię w błąd. Dawno się tym bawiłem jak miałem Nous NF6 z GPS. Ale jak sobie przypominam to nie miałem żadnej mapy google zainstalowanej na komputerze. Teraz mam A119 z niedziałającym GPS. Więc nie mogę tego sprawdzić.
Pewnie ktoś inny przybliży Ci ten temat.
 
Odpowiedz
#79
(17-11-2016, 21:19:55)beyondthesun napisał(a): edit: czy może to jest tak, że w pliku nagrania zapisane są tylko koordynaty, a mapa google stanowi wyposażenie programów takich jak datakam player?

Na 99,99% w filmie są tylko koordynaty. Resztę roboty robi program - być może ma też opcję offline, tego nie wiem - trza by doczytać. Na filmie Rycha widać zresztą, że to nie gugiel tylko open street map.
 
Odpowiedz
#80
Tym czasem kolejne przymiarki i sprawdzanie wlaczonego trybu nocnego w jedynej kamerze gdzie Starvis "jako tako" dziala, sa sceny gdzie sprawdza sie doskonale i robi wrazenie, a sa tez momenty gdzie lepiej aby w ogole kamera byla wylaczona... trudno okreslic jego dzialanie, sami mozecie ocenic na przykladzie filmu nizej...napewno nie jest tak pieknie jak na reklamach Sony ( https://www.youtube.com/watch?v=TfA9-s4LdXQ )

Moim zdaniem skoro producenci kamer nie widza i zastanawiaja sie czy uaktywniac ten tryb pracy (byc moze wszedzie tak dziala naj na porownaniu)  to dlaczego nie dac mozliwosci aktywacji tego trybu z poziomu menu dla uzytkownika aby sam zdecydowal? Sa rozne "parkingi" oraz roznie oswietlone miejsca, gdzie samochod jest zaparkowany, byc moze wlasciciel sam moze ocenic, czy w jego przypadku to sie przyda czy nie.

Na uwage zasluguje fakt, ze nawet jak ten caly "starvis" jest wlaczony to jego wydajnosc jest bardzo rozna w zaleznosci od tego czy jest jeszcze jakies swiatlo czy brak, raz kamera "sypie ziarnem" a innym razem jest calkiem dobrze i w porownaniu z IMX322 wypada lepiej, nie wiem na ile sama kamera Warrior ta matryce wykorzystuje i jak jest programowo ustawiona...

Sami musicie ocenic:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#81
Ja już chyba straciłem nadzieję na Starvis i będę raczej brał pod uwagę jakość nagrań bez, więc tak czy inaczej czatuję na A119S bo jest bardzo dobrze ;-)

 
Odpowiedz
#82
A ja ciagle jestem w kropce. Czekalem na 119s a tu sie okazuje ze to wcale taka rewelacja nie jest. 119 ma problem z GPS. Mialem Anyteka A3 to sprzedalem hmmmm
 
Odpowiedz
#83
(18-11-2016, 08:30:02)bandit napisał(a): A ja ciagle jestem w kropce. Czekalem na 119s a tu sie okazuje ze to wcale taka rewelacja nie jest. 119 ma problem z GPS. Mialem Anyteka A3 to sprzedalem hmmmm

Z tego co czytałem Viofo poprawiło GPS w A119S i w najnowszej serii produkcyjnej A119. Jak dla mnie różnica spora, na nagraniu Mtz można porównać jak ludzie przechodzą przez przejście (dużo wyraźniej ich widać, wchodzących z chodnika).

 
Odpowiedz
#84
(17-11-2016, 23:06:05)Saszka999 napisał(a):
(17-11-2016, 21:19:55)beyondthesun napisał(a): edit: czy może to jest tak, że w pliku nagrania zapisane są tylko koordynaty, a mapa google stanowi wyposażenie programów takich jak datakam player?

Na 99,99% w filmie są tylko koordynaty. Resztę roboty robi program - być może ma też opcję offline, tego nie wiem - trza by doczytać. Na filmie Rycha widać zresztą, że to nie gugiel tylko open street map.
Mapy są pobierane w locie online przez aplikację, nie ma mowy o żadnych mapach offline w pamięci kamery czy instalowanych przez aplikację.

Sent from my MI 4S using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#85
(18-11-2016, 10:25:34)evad napisał(a):
(17-11-2016, 23:06:05)Saszka999 napisał(a):
(17-11-2016, 21:19:55)beyondthesun napisał(a): edit: czy może to jest tak, że w pliku nagrania zapisane są tylko koordynaty, a mapa google stanowi wyposażenie programów takich jak datakam player?

Na 99,99% w filmie są tylko koordynaty. Resztę roboty robi program - być może ma też opcję offline, tego nie wiem - trza by doczytać. Na filmie Rycha widać zresztą, że to nie gugiel tylko open street map.
Mapy są pobierane w locie online przez aplikację, nie ma mowy o żadnych mapach offline w pamięci kamery czy instalowanych przez aplikację.

Sent from my MI 4S using Tapatalk

dzięki! nawet pokusiłem się o sprawdzenie tego Smile  mam nawigację prestigio (GEOVISION 5800BTHDDVR), która ma wbudowany rejestrator jazdy. na karcie microsd w slocie tam gdzie jest napis DVR zapisuje jeden plik podczas formatowania karty - adrplayer. żadnych innych plików nie widać (nawet mimo zapisywanych na bieżąco nagrań - widać je tylko po uruchomieniu tego programu). wcześniej miałem jakieś zaćmienie umysłu, bo nie przyszło mi do głowy sprawdzać, czy mapka google będzie się wyświetlać podczas braku dostępu do internetu. teraz to sprawdziłem (odłączyłem się od internetu) i faktycznie! nagrania widać, koordynaty też, ale mapka nie chce się ładować! pojawia się komunikat - błąd GPS! to tak by the way Wink

@slayer: a wiesz, jak rozpoznać tą nową serię produkcyjną? po analizie przeprowadzonej przez @pizdys jestem daleki od kupna serii A119 z literką S.. za to napaliłem się na A119 z poprawionym GPS i jak rozumiem - poprawioną ostrością obrazu. a tak w ogóle - to o co chodzi z tym kiepskim działaniem GPSa w A119? jest aż tak źle?
 
Odpowiedz
#86
(18-11-2016, 23:34:07)beyondthesun napisał(a): @slayer: a wiesz, jak rozpoznać tą nową serię produkcyjną? po analizie przeprowadzonej przez @pizdys jestem daleki od kupna serii A119 z literką S.. za to napaliłem się na A119 z poprawionym GPS i jak rozumiem - poprawioną ostrością obrazu. a tak w ogóle - to o co chodzi z tym kiepskim działaniem GPSa w A119? jest aż tak źle?

Z tego co wyczytałem to nie ma żadnej nowej serii A119. Chyba że mówisz o początkowej serii zwanej "przedprodukcyjną", która miała choroby wieku dziecięcego. Ale to już legenda. Z tego co wiem to chyba od października VIOFO daje czarną taśmę do mocowania zamiast szarej. I cała różnica. Nie słyszałem natomiast o poprawionej ostrości. Chyba że nowy firmware to robi. Czego nie zauważyłem. A także nie słyszałem o poprawionym GPS jak chodzi o odbiornik. Chyba że poprawiono coś w wykonaniu styków gdzie były problemy z kontaktem. A jak piszą przeważnie użytkownicy. To GPS działa dobrze, albo wcale.
 
Odpowiedz
#87
(19-11-2016, 01:05:41)rych33 napisał(a):
(18-11-2016, 23:34:07)beyondthesun napisał(a): @slayer: a wiesz, jak rozpoznać tą nową serię produkcyjną? po analizie przeprowadzonej przez @pizdys jestem daleki od kupna serii A119 z literką S.. za to napaliłem się na A119 z poprawionym GPS i jak rozumiem - poprawioną ostrością obrazu. a tak w ogóle - to o co chodzi z tym kiepskim działaniem GPSa w A119? jest aż tak źle?

Z tego co wyczytałem to nie ma żadnej nowej serii A119. Chyba że mówisz o początkowej serii zwanej "przedprodukcyjną", która miała choroby wieku dziecięcego. Ale to już legenda. Z tego co wiem to chyba od października VIOFO daje czarną taśmę do mocowania zamiast szarej. I cała różnica. Nie słyszałem natomiast o poprawionej ostrości. Chyba że nowy firmware to robi. Czego nie zauważyłem. A także nie słyszałem o poprawionym GPS jak chodzi o odbiornik. Chyba że poprawiono coś w wykonaniu styków gdzie były problemy z kontaktem. A jak piszą przeważnie użytkownicy. To GPS działa dobrze, albo wcale.

a według Twojego odczucia - dobrze działa ten GPS w A119?

czy starvis będzie można w A119S wyłączyć?

im więcej czytam, tym mniej wiem.. Big Grin
 
Odpowiedz
#88
(19-11-2016, 03:10:01)beyondthesun napisał(a): a według Twojego odczucia - dobrze działa ten GPS w A119?

czy starvis będzie można w A119S wyłączyć?

im więcej czytam, tym mniej wiem..

1. Nie wiem. Bo w moim chińczyku. Nie działa od początku.
2. Też chciałbym wiedzieć. Ale póki co to chyba nie można go włączyć Smile
3. Ja też Smile
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 5 gości