• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119
(Wczoraj, 12:36:05)fflash napisał(a): Wreszcie doszły dwie kamery viofo, ale z tylna jest mały problem. Mianowicie lekko miga ekran, na nagraniach nic nie widać, sama kamera działa poprawnie, nagrywa, nie zawiesza się i nie resetuje. Czy może być to spowodowane zastosowaniem przedłużki (https://www.mediaexpert.pl/przewody-komp...,id-530361), gdyż oryginalny kabel nie starczył? Czy może to spowodować awarię kamery?

Ja kupowałem na tyną kamerkę kabel 5m dużo droższy i nie mam problemów z zasilaniem, nie należy kupować tych najtańszych, bo ich jakość jest dosyć kiepska.
Jak wspominają koledzy w swoich postach przejściówka odpada, ze względu na większe spadki napięcia i problemy dotyczące z zasilaniem tylnej kamerki.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
Wytlumacze wam o co w tych "kablach" chodzi i dlaczego tak sie dzieje:

Przewod USB ktory stosujecie jest zaprojektowany aby wytrzymac jakies 500mA, co w zupelnosci wystarcza aby naladowac smartfona, szczegolnie z funkcja "fast charge" bo natezenie spada, a prad rosnie (<12V), w wiekszosci przypadkow taki przewod zostal zrobiony na potrzeby uzycia PC i transferowania danych- gdzie z USB komputera nie ma wiecej niz 500mA@5V.

Przewod ktory ma wytrzymac wiecej Amperow mysi byc grubszy (najzwyczajniej w swiecie), a to bezpisrednio rodzi "koszty produkcji" bo grubszy to wiecej miedzi, wieksza waga... a mamy czasy gdzie koszta produkcji odgrywaja "kluczowa role"... po co robic grubszy przewod skoro nikt tego nie wykorzysta, bo PC daje tylko 500mA i nie wiecej?

Oczywiscie lepszy przewod bedzie grubszy, solidniejszy, a co za tym idzie wytrzyma obciazenie okolo 700mA-1000mA (jakie wymaga Viofo A119)...

Stosunek transferu energii kabla okresla jednostka AWG (American Wire Gauge) ta wartosc mowi o wszystkim co chcecie wiedziec i do czego bedziecie go stosowac - grubszy kabel to mniejsza wartosc AWG (nie odwrotnie)!

nizej przyklad kabli i jakosc kabla (USB 5V okolo 3-5metrow):

28AWG (lub wiecej) - bardzo slaby / cienutki / tani kabel (glownie do transferu PC, na 4metrach spadek bedzie az 0.85V)
26AWG - slaby (ale lepszy niz wyzej, raczej spadek bedzie spory, na 4metrach wiecej niz 0.54V)
24AWG - przecietny, taki wszyscy stosuja (kamera Viofo A119 na 4metrach bedzie smigac, spadek zaledwie 0.34V przy 4metrach)...
22AWG - przyzwoity (4metry to spadek 0.21V, czesto spotykany w ladowarkach kamer o dlugosci 4metrow)
20AWG (i mniej) - bardzo dobry! (4metry to spadek 0.13V)

jak to sprawdzic, jaki mam kabel?

Bardzo prosto, wystarczy wziac kabel w rece i bedzie na nim napisane jaki ma wspolczynnik AWG
a co za tym idzie jakich strat mozemy po nim oczekiwac:

moj kabel do zasilania USB micro kamery Yi Home jest taki (ma on 2metry):

[Obrazek: 201802rjr.jpg]

jak ktos ma pod reka oryginalny kabel od Viofo A119 (ktory chyba ma 4metry@5V) mozna sprawdzic jakie ma on AWG (nie mam go pod reka teraz).
ale mam pod reka: Vicovation 5V-4Metry ma on 22AWG:

[Obrazek: vico22awg.jpg]

stosujac inna ladowarke 5V majaca 4metry do kamer Vicovation o wiekszej wartosci AWG -> spadek bedzie wiekszy a kamera bedzie pracowac "niestabilnie" (potwierdzone) bo otrzyma mniejszy prad od znamionowego (5V).

Tanie kable 5metrowe maja wartosci 26AWG i spadek wynosi jakies 0.4V przy 0.5A na dlugosci 5Metrow, dobry kabel powinien miec napis 24AWG, 22AWG, 20AWG (im mniej tym lepiej) kabel USB majacy AWG20 to naprawde "premium kabel"...

kazdy ceniacy i znajacy sie na rzeczy sprzedawca "kabli" powinien o tym wiedziec i pisac jakie wartosci AWG ma dany kabel USB ktory sprzedaje...

(przyklad z Ebaya):

[Obrazek: fafhch.jpg]

kalkulator AWG nizej:

http://www.calculator.net/voltage-drop-c...&x=71&y=27

mysle ze temat kabli USB zasilajacych kamer zostal wyczerpany, jak ktos ma jakies pytania to smialo piszcie.
pozdr,
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
@pizdys, jednak całe życie człowiek się uczy. Dziękuję szczerze za tę "lekcję" dot. kabli :-)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - najlepsze rejestratory jazdy i kamery sportowe
Partner AutoWrzuta.pl

Odpowiedz
Nie ma problemu @evad, ciesze sie, ze pomoglem.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
@pizdys, myślimy w tym temacie tak samo.
Ja napisałem w swoim poście bardzo skrótowo, a Ty rozwinąłeś ten temat bardzo szczegółowo.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: Rosomak, 4 gości