• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIOFO A119
rozumiem, ze przed wgraniem pliku z FW karta pamieci została  uprzednio  sformatowana? to bezwzględna konieczność. ja robie format  z pozycji rejestratora bo format karty na PC nie zawsze się sprawdzał i miałem problemy z aktualizacja FW.

Odpowiedz
Cytat:Może pierwsze ściągnij plik LDBA skopiuj na kartę pamięci (sformatowaną w kamerce) podłącz do komputera (laptopa) odczekaj kilka sekund i odłącz, podłącz ponownie.
Jeśli wejdzie w tryb  Mass Storage jest dobrze. Skopiuj na kartę pamięci oryginalne FWBA119. bin usuń LDBA i podłącz przez oryginalną ładowarkę do zasilania, przycisk włączania zacznie pulsować z dużą częstotliwością. Czekaj cierpliwie kilka minut, kamerka powinna uruchomić się z nowym FW.

Jak już pisałem, robię dokładnie tak jak trzeba to zrobić i nic. LDBA także próbowałem kopiować i nic, chociaż z racji iż fabryczna wersja FW w mojej kamerce to V3.4 nie powinno to być w ogóle potrzebne. Plik FWBA kamera za każdym razem usuwa z karty pamięci ale zamiast się zaktualizować zaczyna po prostu nagrywać. Przy podłączeniu do PC kamera wchodzi w Mass Storage ale zaktualizować FW nie ma zamiaru.

(14-10-2018, 08:26:35)Maverick09 napisał(a): rozumiem, ze przed wgraniem pliku z FW karta pamieci została  uprzednio  sformatowana? to bezwzględna konieczność. ja robie format  z pozycji rejestratora bo format karty na PC nie zawsze się sprawdzał i miałem problemy z aktualizacja FW.

Oczywiście, karta pamięci formatowana za każdym razem, próbowałem zarówno z poziomu rejestratora jak i PC, system plików FAT32.

Odpowiedz
Musisz coś źle robić, albo karta nie jest w 100% sprawna.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
@bodino, Tez tak mysle... bo aktualizacje Viofo nigdy nie sprawialy problemow.

@kootlett, sprawdz czy:
- wersja ktora aktualizujesz jest nowsza (a nie ta sama)
- czy zasilacz daje 1A@5V
- czy mozesz pokazac zdjecie karty pamieci?

Skoto kamera usuwa plik to znaczy ze operacja sie udala i nie ma potrzeby ponownej aktualizacji, po co w ogole aktualizujesz fw?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Nawet moda FW przyjmuje bez najmniejszego problemu...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odpowiedz
(14-10-2018, 17:06:12)pizdys napisał(a): @bodino, Tez tak mysle... bo aktualizacje Viofo nigdy nie sprawialy problemow.

@kootlett, sprawdz czy:
- wersja ktora aktualizujesz jest nowsza (a nie ta sama)
- czy zasilacz daje 1A@5V
- czy mozesz pokazac zdjecie karty pamieci?

Skoto kamera usuwa plik to znaczy ze operacja sie udala i nie ma potrzeby ponownej aktualizacji, po co w ogole aktualizujesz fw?

Wersja FW którą posiadam w kamerce to V3.4. Nowy FW ściągam ze strony Viofo i jest to wersja V4.0 Zasilacz to ładowarka od Motoroli Moto G5s napięcia jakie podaje to 5V-3A/9V-1.6A/12V-1.2A ale próbowałem też kamerkę podłączać do oryginalnego zasilacza Viofo z przewodem bezpośrednio w aucie i rezultat jest oczywiście taki sam - plik z nowym FW ginie z karty pamięci a kamera zamiast się zaktualizować zaczyna po prostu nagrywać po uruchomieniu. Zdjęcia karty pamięci chyba nie będę robił bo wygląda jak każda inna oryginalna karta, kupiona w dużym i znanym sklepie Morele, karta działa bez problemów. Kamera mimo iż usuwa plik z FW który wgrywam na kartę pamięci nie aktualizuje się i cały czas jest na wersji FW V3.4. FW chcę zaktualizować ponieważ sporadycznie występuje u mnie problem z zawieszaniem się kamerki z białym ekranem co zostało wyeliminowane w wersji FW nowszej niż ta którą mam.
Chłopaki, widzę że nie ma żadnego konkretnego "leku" na problem z aktualizacją który u mnie występuje, będę próbował załatwić inny kabel i inną kartę i zobaczę czy to coś da. Myślę, że odezwę się ponownie do końca przyszłego tygodnia i napiszę czy coś pomogło.

Odpowiedz
A zobacz co sie stanie przy probie wgrania fw innego niz 4.0?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 11 gości