• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
powerbank pod kamerę
@High, dobrze "prawi" Smile

jedynie dodac moze, ze technologia Grafenowa (to nowa nastepna po Lifepo4), baterie sa bardzo dobre i bezpieczne, maja duza zywotnosc i ilosc cykli ladowania liczona w tysiacach (mozliwe, ze wiecej niz Lifepo4 - ktore juz liczone sa na 5-10lat / 2000-5000x, w porownaniu do typowych Li-Ion/ Li-Po ktore maja 500x i koniec.)

na obecna chwile baterie Grafenowe choc sa super TOP- to dostepne pojemnoci nie sa duze, i to jest jedynym ich "minusem", z czasem powinny pojawic sie wieksze pojemnosci w cenach bardzo atrakcyjnych, niestety duzym ograniczeniem sa restrykcje importowe takich baterii i dlatego tez trudno o duze pojemnosci tego typu power bankow.

Co tu duzo mowic... EU chce miec samochody elektryczne ale fabryk z bateriami w EU praktycznie brak, a na baterie sprowadzane nakladane sa duze CLA jak i ograniczenia dotyczace samych pojemnosci (tylko male baterie moga byc transportowane i to w dodatku oddzielnie w duzych kartonach).

Moze klasycznie taki zarcik na koniec (calkiem serio):
Angia > Londyn, rok 2018, kraj przygotowuje sie na "samochody elektryczne", nowo-wprowadzane przypisy mowia, ze w Londynie do 2020roku maja byc juz tylko same "elektryki" niestety w calym UK nie ma ani jednej fabryki baterii... jaki z tego moral? To tak jak isc na wojnie nie majac fabryk broni... (witamy w 21wieku w UK).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(12-07-2018, 19:37:21)pizdys napisał(a): @High, dobrze "prawi" Smile

jedynie dodac moze, ze technologia Grafenowa (to nowa nastepna po Lifepo4), baterie sa bardzo dobre i bezpieczne, maja duza zywotnosc i ilosc cykli ladowania liczona w tysiacach (mozliwe, ze wiecej niz Lifepo4 - ktore juz liczone sa na 5-10lat / 2000-5000x, w porownaniu do typowych Li-Ion/ Li-Po ktore maja 500x i koniec.)

na obecna chwile baterie Grafenowe choc sa super TOP- to dostepne pojemnoci nie sa duze, i to jest jedynym ich "minusem", z czasem powinny pojawic sie wieksze pojemnosci w cenach bardzo atrakcyjnych, niestety duzym ograniczeniem sa restrykcje importowe takich baterii i dlatego tez trudno o duze pojemnosci tego typu power bankow.

Dodam jeszcze do tego co napisał @pizdys, że to są normalne ogniwa litowo-jonowe wzbogacone o grafen na różne sposoby. Jeszcze nie zdecydowali się producenci jak go stosować w bateriach. Jedni wybierają wzbogacanie całych ogniw kompozytem grafenowym, inni robią katodę grafenową. W zależności od rozwiązania można uzyskać inny efekt. Ponoć wytrzymują te ogniwa do 3000 cykli bez utraty sprawności. A normalną temperaturą ładowania tych ogniw to jest około 50 st c. A na początku tego roku Huawei przedstawił baterię, której temperaturą roboczą ładowania jest 60 st c. W tych temperaturach normalne baterie zaczynają puchnąć, wybuchają lub się zapalają.
A grafen sam w sobie jest bardzo lekki i uwaga!! jest 400 razy wytrzymalszy niż stal no i dodam że ma doskonałe przewodnictwo
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
Witam
Mam takie pytanie ponieważ obecne rozwiązania zasilania parkingowego w postaci dedykowanych powerbanków przekraczają mój budżet (w sensie nie jest mi to do szczęścia aż tak potrzebne).
Rozważam taką opcję zakupu powerbanka z wyjściem 12v (np. https://allegro.pl/oferta/power-bank-usb...7544307172), wtykiem 2.1/5.5 wpiąć się w moduł zasilania z instalacji samochodowej 12v (VIOFO) i przerobić 12v na 5v do kamery. Wtedy po wyłączeniu stacyjki i zaniku zasilania w bezpieczniku od zapalniczki zasilanie podawane by było z powerbanka.
Ogólnie chce osiągnąć wynik do 13h max - więcej nie potrzebuje, samochód stoi albo za ogrodzeniem, a zasilanie potrzebne mi jak pojadę np. na wielką i "wspaniałą" Warszawę. Powerbank spokojnie mogę sobie doładować w domu i nie będzie to stanowiło problemu, aczkolwiek można zawsze doładować dołączoną do zestawu ładowarką 12v. 
Kamera do zasilenia VIOFO a129 GPS duo.

Odpowiedz
A gdzie to pytanie? Ja nie widzę. O co pytasz?

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
(25-12-2018, 15:57:42)marekelb napisał(a): A gdzie to pytanie? Ja nie widzę. O co pytasz?

Poszło mobilnie.

Sorki, zakręciłem się i za szybko post zatwierdziłem, ogólnie czy takie podłączenie ma rację bytu, czy jest to warte zachodu, czy nie ukatrupię kamery bądź instalacji samochodu oraz co się może stać jak np. będę miał uruchomiony silnik i jednocześnie na module zasilania pojawi się napięcie z powerbanku jak i instalacji samochodu?

Odpowiedz
Napięcie w samochodzie to ponad 14V przy włączonym silniku. Jakie parametry ładowania ma powerbank i czy ma funkcję jednoczesnego ładowania? Kamera musi być podłączona pod powerbank (12V -> 5V), który będzie ładowany z instalacji. Chyba że będziesz je ciągle rozłączał i podłączał, raz do powerbanku, a raz do instalacji.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz
(07-02-2018, 00:06:19)gonzol napisał(a): Siemka,

Jako ,że ostatnio ktoś na parkingu pod sklepem obił mi samochód zacząłem kombinować co zrobić gdy w kamerce tryb parkingowy średnio współpracuje na co dzień z kamerą, zasilanie na stałe nie wchodzi w rachubę.

W domu znalazłem reklamowany powerbank z niedziałającą elektroniką ale sprawną taką srebrną płaską baterią z wtyczką.

Pomyślałem żeby tę baterię połączyć z żyłami + i - w kablu usb. Miało by to tak działać, że podczas jazdy kamerka nagrywa a jednocześnie ta bateria się ładuje. Po wyłączeniu zasilania samochodu kamera pracuje jeszcze jakiś czas na tej baterii.

Co o tym myślicie?
D

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odpowiedz
(25-12-2018, 16:28:18)marekelb napisał(a): Napięcie w samochodzie to ponad 14V przy włączonym silniku. Jakie parametry ładowania ma powerbank i czy ma funkcję jednoczesnego ładowania? Kamera musi być podłączona pod powerbank (12V -> 5V), który będzie ładowany z instalacji. Chyba że będziesz je ciągle rozłączał i podłączał, raz do powerbanku, a raz do instalacji.

Poszło mobilnie.

Oj broń boże, nie chce mi się wiecznie podłączać i przełączać. Powerbank był tylko przykładem, jest sporo takich z wyjściem 12v i więcej do ładowania laptopów. 
Z tego co wyczytałem w "bliźniaczym" modelu wejście to 12-15V/1A i nawet jest ładowarka pod gniazdo zapalniczki. wyjście 12V ma aż 10A, ale wiadomo kamera tyle nie potrzebuje. 
Połączyć chce tak jak na załączonym zdjęciu. W razie potrzeby podłączam sobie powerbanka i mam dodatkowe zasilanie, a jak nie potrzebuje bo np. samochód stoi na działce to powerbanka zabieram. Tylko czy nic się nie stanie z kamerą i instalacją do niej poprowadzoną jak będzie podłączony powerbank i uruchomiony silnik, bo np. wiem że jadę na przysłowiowe miasto i nie będę chciał wiecznie odpinać i podpinać dodatkowej baterii  podczas wyskoczenia na zakupy, to sobie w domu podłącze i tak zostawię pod siedzeniem... czy można w/w powerbanka jednocześnie ładować i rozładowywać - nie wiem.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Zastosuj przełącznik w miejscu rozgałęzienia

Np:

https://goo.gl/images/oa3ajj

Odpowiedz
a czy ktoś się wpinał z powerbankiem z zasilaniem które już ma 5V w kabel USB za modułem zasilania 12/24V - >5V? Czy wystarczy tylko przeciąć kable USB, polutować kolorami (plus do plusa, minus do minusa itp.) i będę miał wejście bezpośrednio za modułem na kamerę. Nie ukrywam że w/w rozwiązanie bardziej mi leży, ponieważ rozszerza zakres możliwości zakupu powerbanku z wyjściem 5V po USB. Oczywiście w miejsce łączenie zainstalowany przełącznik kołyskowy dwu pozycyjny, albo zasilanie z modułu zasilania, albo powerbanka.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid268932

Zobacz to.

Poszło mobilnie.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości