• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy temat pomogl Ci zrozumiec dzialanie trybow parkingowych?
TAK
NIE (prosze napisac co jest malo zrozumiale, postaram sie zaktualizowac/poprawic infomracje) thx!
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryby Parkingowe (wady oraz zalety)
Świetne porównanie!

Do tej pory nie wiedziałem o istnieniu trybu 'low-bitrate' i byłem przekonany, że tryby z buforowaniem czasowym stanowią najlepsze zabezpieczenie.
Jeśli Viofo rzeczywiście wprowadzi ten tryb to będę wniebowzięty i będe pierwszy stał w kolejce po premierze A129 Wink

Odpowiedz
Dzieki, Tez trzymam kciuki, na karte 32GB wchodzi wtedy 20godzin w 2Ch.
Powinni to wprowadzic (na 90% jestem pewny ze to zrobia).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
witam,

Chcę zakupić kamerę samochodową z trybem parkingowym. przed przeczytaniem tego artykułu zastanawiałem się nad ORLLO RX-630GA PRO, ale z artykułu wynika że kamera z tym procesorem może nie dawać rady w nocy wykrywać ruchu. Ktoś posiada taką kamerę ? zastanawiam się na Thinkware f800 kupię taką w Polsce ? Kamęra docelowo będzie podłączona po aku żelowy 7,2Ah 12V

Odpowiedz
Zelowy akumulator padnie w przeciagu 6-9mcy z powodu:
- glebokich wyladowan ponizej 11V
- nieodpowiednich temperatur pracy (w samochodzie zima jest za zimno a juz wiasna i latem bywa extremalnie za goraco), dobije to baterie w kilka mcy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
(27-06-2018, 22:05:10)pizdys napisał(a): Zelowy akumulator padnie w przeciagu 6-9mcy z powodu:
- glebokich wyladowan ponizej 11V
- nieodpowiednich temperatur pracy (w samochodzie zima jest za zimno a juz wiasna i latem bywa extremalnie za goraco), dobije to baterie w kilka mcy.

Mam kilka takich bateri także nie ma problemu Smile

Co myślisz o rejestratorze który chcę kupić ?

Odpowiedz
Ta kamera ORLLO RX-630GA PRO to prosta kamera na NT96663 + IMX322 z bateria, temp pracy +60C to temp ktora z latwoscia pozna jesienia osiagniesz na sloncu, o trybach parkingowych zapomnij, cenowo nie jest to konkurencja dla obecnych HITow, w tejcenie co Orllo to ja bym odnisl sie do kamer:

Mini 0906 - przewaga jest Starvis IMX291 z przodu i kondensatory, lepsza optyka, lepsza cena, uznana kamera.

Viofo A129 - tu juz masz naprawde wszystko lepsze w tej samej cenie w tym:
+ 2x IMX291 (to najlepsza matryca FullHD jaka obecnie mozna dostac, ta matryca miala przeznaczenie zastosowania w kamerach przemyslowych CCTV aby nagrywac w nocy parking na ktorym nie ma kompletnie zadnego oswietlenia, nazwa Starvis to odniesienie sie do Star - Gwiazdy, Vis - widocznosc = widocznosc w swietle gwiazd)
+ 5Ghz Wifi
+ swietna optyka F1.6 (to bezposrednio przelozy sie aby zlapac szybko poruszajace sie objety ostro)
+ Kondensatory (i to nie byle jakie)
+ tylka i przednia kamera to IMX291 z F1.6
+ Lepsze tryby parkingowe w tym ma sie pojawic LOW-Bitrate
+ mniejsza i blizej szyby niz Orllo
+ wytrzymalosc temperaturowa jest lepsza za spawa kondensatorow
+ dzialaja karty 256GB
+ bardzo solidna kamera (mialem wiele kamer w reku i uwierz mi, ze kamery Viofo sa naprawde solidnymi kamerami gdzie producent nie "oszczedza" w srodku na zabezpieczeniach oraz daja bardzo wydajne podzespoly, zobacz tutaj: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid263713 )

Wady Viofo A129:
- cena jest smiesznie mala (nie ma mowy aby dostac 2x IMX291 w tej cenie z taka przeslona).

Odpowiedz
Dzieki za pomoc !!! Smile

Do 1000zł nie dostanę nic lepszego z trybem parkingowym ? bo tylko na tym mi zależy , dobra detekcja ruchu w nocy.

Orientujesz się jaki jest pobór prądu viofo a129 w trybie parkingowym ?

Macie jakiś sklep na forum gdzie mogę kupić taki rejestrator ? Polecisz jeszcze jakaś dobra kartę pamięci 128gb?

Odpowiedz
Dobra detekcje ruchu w nocy tylko kamera Thinkware zapewni, w zastepstwie mozna nagrywac w Low-bit ktore bedzie w A129

Temat o kartach pamieci jest tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13995

Odpowiedz
(29-06-2018, 19:47:40)pizdys napisał(a): Dobra detekcje ruchu w nocy tylko kamera Thinkware zapewni, w zastepstwie mozna nagrywac w Low-bit ktore bedzie w A129

Temat o kartach pamieci jest tutaj:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=13995

Kupię thinkware w Polsce ?

Odpowiedz
Niestety tego nie wiem.
Szukaj modeli F770 2ch
F800 2ch
Porownanie tutaj:

https://youtu.be/gRsSSwpCisQ

Odpowiedz
Witam,
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu wideorejestratora. Jestem już praktycznie zdecydowany na A129 .. ale odnośnie trybu parkingowego:
Fajnie, że producenci wprowadzają bajery typu low bit-rate, detekcja ruchu itp. Jednakże dla mnie idealną opcją była by możliwość zapamiętania/zdefiniowania lokacji (na podstawie GPSu) w których wideorejestrator po zatrzymaniu samochodu przestawała by nagrywać a w innych niezdefiniowanych kontynuowała by nagrywanie.

Wydaje mi się, że przy moim sposobie użytkowania samochodu (np. 3 tygodnie stoi w garażu nieużywany gdzie nie  potrzebuje nagrywania i nie chce rozładowywać akumulatora, czasem krótkie odcinki po mieście z krótszymi lub dłuższymi postojami , czasem dłuższa trasa) była by to idealna opcja. Ewentualnie jeszcze rozważam coś pokroju Vicovation Power-PLUS z timerem ale to samo (a nawet lepiej) można by rozwiązać softwarowo w rejestratorze plus proste odcinanie przy niskim napięciu

Z punktu widzenia użytkowania wyglądało by to tak, że przy pierwszym zatrzymaniu w "bezpiecznej" lokalizacji zapamiętywało by się opcją w menu pozycję (lub ostatnią zapamiętaną w przypadku utraty sygnału np. w garażu). Następnie przy każdym kolejnym zatrzymaniu w danej lokalizacji wideorejestrator wyłączałby nagrywanie.

Czy jakiś wideorejestrator ma taką opcję? Jeżeli nie, to jak oceniacie szansę na zaimplementowanie czegoś takiego np. przez Viofo gdyby ich ładnie poprosić? Wink

Chyba, że wymagam zbyt wiele ?Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości