• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 DUO [2x Sony Starvis IMX291 + NT96663]
No to masz @luk4as to samo jak u mnie w A129 i reszta użytkowników zapewne tez.
Spróbuj rozłączyć połączenie wifi z kamerą w telefonie. Jeżeli to nie pomoże to restart ustawień kamery z poziomu menu.
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
(12-07-2018, 22:10:24)luk4as napisał(a): Prosze o pomoc.

Konfiguracja A129 przez telefon polaczony przez WiFi idzie ok. Ale jak wejsc do menu z poziomu kamery ? Za chiny nie dam rady ... lewy przycisk wlacza i wylacza kamere robi rowniez zdjecia podczas nagrywania i tyle ... przycisk drugi od lewej wlacza i zalacza nagrywanie. Ten srodkowy zabezpiecza nagranie prxed nadpisaniem.

Jak wejsc do meny ? Nagrywanie musi byc wylaczone ? Telefon musi byc rozlaczony z kamera ? Wifi w kamerze ma byc wylaczone ? Jak wylaczyc/wlaczyc wifi w kamerze ... ?

Napisałem Ci kilka postów wcześniej, co powinieneś zrobić... Żeby wejść do menu (pierwszy przycisk od lewej - wystarczy raz kliknąć i ewentualnie chwilę poczekać), musisz mieć wyłączone w rejestratorze wifi oraz wyłączone nagrywanie. Wifi włączasz/wyłączasz przytrzymując przez chwilę pierwszy przycisk z prawej strony (na ekranie pojawi się stosowna ikona, informująca o włączeniu/wyłączeniu wifi).

Odpowiedz
(12-07-2018, 22:10:24)luk4as napisał(a): Prosze o pomoc.

Konfiguracja A129 przez telefon polaczony przez WiFi idzie ok. Ale jak wejsc do menu z poziomu kamery ? Za chiny nie dam rady ... lewy przycisk wlacza i wylacza kamere robi rowniez zdjecia podczas nagrywania i tyle ... przycisk drugi od lewej wlacza i zalacza nagrywanie. Ten srodkowy zabezpiecza nagranie prxed nadpisaniem.

Jak wejsc do meny ? Nagrywanie musi byc wylaczone ? Telefon musi byc rozlaczony z kamera ? Wifi w kamerze ma byc wylaczone ? Jak wylaczyc/wlaczyc wifi w kamerze ... ?

Aby wejść do menu z poziomu kamery, nalezy wyłączyć WiFi i wyłączyć nagrywanie. Menu włączasz pierwszym od lewej.
Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS
Jest: A129Duo GPS

Odpowiedz
tutaj wspominalem o czyms podobnym, ale
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid264628

po dluzszej zabawie juz wiem co trzeba zrobic:

1) nie wejdziemy do menu jak jest wlaczone WiFi,
- WiFi mozna wylaczyc/wlaczyc przytrzymujac przycisk "okienek" to ten nizej :
(mozna go przytrzymac nawet podczas nagrywania)

[Obrazek: aaaa.jpg]

przytrzymujac zobaczymy WiFI z klepsydra (oznacza ze WiFi jest wlaczone i czeka na polaczenie):

[Obrazek: 2018071220.jpg]

przytrzymujac przycisk "okienek" (WiFi) ponownie wylaczymy WiFi i zobaczymy to:

[Obrazek: 201807pmp.jpg]

2) Wejscie do menu kamery (z wylaczonym WiFi) jest juz mozliwe ale (wazne):
a) nie wejdziemy kiedy kamera nagrywa - trzeba zatrzymac nagrywanie przyciskiem "REC" nizej:
[Obrazek: aaffaa.jpg]
kamera w tym momencie bedzie "pikac" a dioda bedzie mrugac (sygnalizujac nam, ze nie nagrywa i oczekuje na nasza reakcje).
b) teraz mozemy wejsc do menu klikajac "menu" ale UWAGA: zaraz po zatrzymaniu nagrywania moze wystapic opoznienie, wiec jak klikniemy kilka razy menu, kamera po kilku sekundach wejdzie do menu i wyjdzie (bo zliczyla 2x klikniecie MENU), wiec klikamy przycisk MENU 1x i cierpliwie czekamy (1-2sek):

[Obrazek: menu.jpg]

brawo! jestesmy juz w menu:

[Obrazek: 2018071221.jpg]

nie ukrywam, ze podczas sytuacji "nerwowej" mozna sie troche wkur**c, taka procedura wejsca do menu (wylaczenie WiFI, zatrzymanie nagrywania, i dopiero wtedy mozemy wejsc do menu), to prawie tak tudne jak zrozumienie planu wyborczego "Nowoczesnej", ale pamietajmy, ze obecne Fw to pierwsza wersja 1.0

z tego co wiem:
- CPU kamery (Novatek) w 2kanalach jest mocno obciazony i kamera reaguje na przycisk MENU z opoznieniem (bo skrypt menu jest zbyt rozbudowany jak na szybkosc CPU)
- klikanie przycisku MENU podczas nagrywania powoduje, ze kamera robi "zdjecie" (slychac klasyczny odglos aparatu fot).
- menu w obecnej postaci (1.0) to wersja "wstepna" ale stablina, bedzie ono znacznie poprawione a reakcja na przycisk MENU bedzie duzo lepsza w kolejnych wersjach oprogramowania (nie wiem czy bedzie mozna wejsc bez zatrzymywania nagrywania, ale napewno oprogramowanie NTK pozwala na taka operacje pod warunkiem ze Viofo to dokladniej "obada")

#a129menu , #a129niewchodzidomenu, #a129wolnodziala, #a129fw1.0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
(11-07-2018, 20:55:03)High napisał(a):
(11-07-2018, 20:45:31)luk4as napisał(a): Przez tel tez nie moge nadac nazwy ktora bedzie sie wyswietlac na dole. Pokazuje mi tylko w opcjach wprowadzanie cyferek nie literek Sad

Da się przez aplikacje....wpisz w dowolnym edytorze i zrób copy - paste w otwartym polu w aplikacji. Niestety błąd w programie i uruchamia tylko klawiature numeryczna. Tak się dzieje w polu dowolnego tekstu i rejestracji auta, nie da się wpisać. Tylko copy-paste

A próbowałeś wpisać dowolny tekst do pliku "CarNo_Backup.txt", obecnego w głównym katalogu karty pamięci?
(Dowolnym edytorem, nawet Notatnikiem windowsowym.)

(11-07-2018, 21:00:39)High napisał(a):
(11-07-2018, 20:51:39)marekelb napisał(a):
(11-07-2018, 18:07:30)rha napisał(a): Kabel został przepuszczony przez gumową rurkę, w której idą inne przewody.....
Dzięki za filmik i opis. Myślałem też nad takim rozwiązaniem. Chyba najlepsze, niż kabel miałby wisieć luźno i się majtać.

Niestety nie dla aut na gwarancji. Pytałem się w moim salonie i nie można ciągnąć obcych kabli w w tej gumowej rurce bo może zakłócać działanie elektroniki.

To najwyraźniej zależy od producenta i serwisu. Mnie poinformowano, że zasilanie można brać wyłącznie z gniazdek USB lub 12V (co byłoby zrozumiałe gdyby gniazdka miały wbudowane filtry dolnoprzepustowe), ale równocześnie kable można dowolnie prowadzić samemu i zdejmować/odkręcać dowolne osłony bez wpływu na gwarancję.

Odpowiedz
Ma ktoś informację o poborze prądu, bo na stronie producenta brak tego (przynajmniej ja nie znalazłem).
Inne kamery np:
IROAD X9 2CH - 12V, LCD OFF: 2.9W
DR750S-2CH -  12V, GPS i Wi-Fi  ON : 4.2W
DR750S-2CH -  12V, GPS i Wi-Fi  OFF : 3.6W

Odpowiedz
tutaj zobacz:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6067
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie czy ktoś posiada może instrukcję w języku polskim /pdf lub link/ do A129

Odpowiedz
(18-07-2018, 10:38:05)debki4 napisał(a): Mam pytanie czy ktoś posiada może instrukcję w języku polskim /pdf lub link/ do A129

Ja mam Smile

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid265256

Odpowiedz
A mam takie pytanie. Czy Viofo planuje wydanie A129 ale w wersji single? Smile

Odpowiedz
(Wczoraj, 22:11:09)maselko napisał(a): A mam takie pytanie. Czy Viofo planuje wydanie A129 ale w wersji single? Smile

Przecież wydało, nie podłączasz tylnej kamery Smile Wtedy działa jako single i ma więcej ustawień rozdzielczości.
Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS
Jest: A129Duo GPS

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: Pietrek86k, pizdys, 2 gości