Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
mam zwałe...
a mianowicie wyskoczyło mi "card error" używając karty good ram 64 gb od 10 miesięcy na g1wh po włożeniu na kompa okazało się, ze ostatnie 2 pliki z dziś są nie do odtworzenia, reszta bez problemu, zgrałem nagrania które mnie interesowały, po skopiowaniu działają, po czym chciałem usunąć z karty wszystkie pozostałe nagrania, usunąłem bez problemu po czym jak tylko chciałem ja sformatować zarówno formaterem z forum jak i windowsowym nie mogę jej sformatować,

co więcej po wyjęciu i włożeniu z powrotem karty wszystkie nagrania ponownie sie pojawiają na karcie, restartowałem kompa itd. ale dalej nic, usuwam z karty poprzez "usuń pliki" i po probie formatu lub wyjęciu i włożeniu karty pliki na nowo sa na karcie...

przy próbie formatu fat 32 loaderem mam taki komunikat
"Failed to open device
GetLastError()=32
Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces"

w przypadku formatowania przez windows komunikat jest taki:
"System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania"
tak naprawdę nie zaczął w ogóle...

Co robić ?? Sad :ojej2: :ojej2: :ojej2: :ojej2: :ojej2: :ojej2:
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
Przy podobnych komunikatach, które dosyc często pojawiają mi się w trakcie próby sformatowania TF używam programu Unlocker. On instaluje się w menu kontekstowym i można usunąć procesy, które blokują obiekt. Na wybranym dysku klikasz prawym klawiszem myszy, wybieramy z menu podręcznego unlocker uruchamiamy go i jeżeli są jakieś procesy to wybieramy uwolnij wszystkie. Czasami trzeba nawet dwukrotnie i później już bez problemu formatuję programem FAT32-Formatter.exe
http://www.emptyloop.com/unlocker/
 
Odpowiedz
Po zainstalowaniu unlockera i kliknięciu na kartę pojawia się komunikat, że "Nie znaleziono blokującego uchwytu..."...
A teraz po próbie użycia unlockera jak chcę sformatować fat 32 formatter to pojawia mi się nowy komunikat
"Stacja nie jest gotowa do użycia; być może jest otwarta. Sprawdź stację/Device/Harddisk1/DR1; upewnij się, że włożono do niej dysk i że zamknięto stację."
masakra jakas.... :ojej2: :ojej2: :ojej2: :ojej2:

ooo teraz ponownie spróbowałem użyć formatera i pojawił się stary komunikat o tym że inny proces jej używa, użyłem unlockera, odblokowałem wszystkie ale i tak nie mogę sformatować bo pojawia mi się ten komunikach o tym że stacja nie gotowa... grrrr
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
A w kamerze idzie sformatować? Jak nie, to karta raczej do wymiany.
 
Odpowiedz
Miałem taką sytuację jak odtwarzałem pliki Wondershare Player i nie zamknąłem tego programu, nie pozwalał mi usunąć plików
ani z formatować karty pojawiał się komunikat że inny proces jej używa.
 
Odpowiedz
@przecinek007,

chyba mialem podobnie...

karta sandisk 128GB; dzialala 7mcy, po czym kamera wyswietlila "memory error" kamera LS330W (to niemal G1WH)...
sprawdzielem na PC co sie nagralo i co sie dzieje, wszystkie nagrania byly, daly sie kopiowac, odtwarzac, nawet moglem je usuwac, ale gdy karte ponownie wkladalem do komputera wszystkie nagrania wracaly, wiec nie dalo sie ich na stale usunac, formatowanie konczylo sie bledem... karta zareklamowana i wymieniona na nowa, ale niestety nowa (tez sandisk 128GB) padla juz po miesiacu,

wczesniej mialem samsunga 64GB w innej kamerze LS300W (zainstalowanej w oknie do obserwacji parkingu) juz 3rok nagrywa bez zadnego bledu, z ciekawosci sprawdzalem czy napewno jest ok, bo trudno bylo mi uwierzyc w taki "maraton", i wyszlo ze karta 100% sprawna, mam tez ADATA 64GB tez duzo przeszla ponad rok nagrywania w kamerze w samochodzie, ostre slonce/zima/nagle wyciaganie podczas nagrywania itp, tez zadnych problemow nadal dziala,
mam tez Kingstone 128GB kupilem tego samego dnia kiedy tu pisalem (Listopad 2014) nadal smiga: viewtopic.php?f=28&t=3210&start=99#p41651

dlatego polecam Samsung i ADATA, (byc moze kingstone, jak minie 2015 rok) sa w/g mnie niesmiertelne,
oczywiscie byc moze sa tez inni producenci,
nie mialem jeszcze do czynienia z GOOD RAM, Lexar, Transcend... moze Twoj objaw uszkodzenia to tylko przypadek.....kilka osob tu na forum ma taka sama karte jak Ty i cisza, wiec niekoniecznie sa to "salabe karty", trzeba obserwowac i czekac co inni beda pisac....dlugo byla cisza w sprawie GOOD RAM'ow,

tak czy siak Twoja karta ma objawy uszkodzenia, podobne do mojego sandiska 128GB...
duzo cie kosztowala?
jak cos zrobimy 1min ciszy na forum aby uczcic jej smierc, jako admin zadbam o to Big GrinD znam ten bol, i zaskoczenie - bo przeciez nie ma tam nic "ruchomego" jak np w HDD/CD/DVD? :wink:

a tak w ogole info dla innych:
dobrze sprawdzac systematycznie karte programem (np co 6mcy) na wykrywanie bledow, nawet kiedy wszystko jest OK, bo kiedy przyjdzie wazny moment a karta okaze sie nie byla "idealna" i pomimo braku bledow (w kamerze), beda bledy odczytu, lub pliki 0KB, to bedzie nieciekawie...roznie karty koncza swoje zycie, jedna bedzie dawala "memory Error" (w kamerze) inna bez zadnych oznak ze strony kamery bedze "udawac sprawna"...

Karta pamieci to najwazniejszy element aby nagranie bylo kiedy bedzie taka potrzeba :!!!:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Karta nie ma roku gdzies znajde paragon. A kosztowala cos 115 zl Smile. Karta nie daje sie formatowac w kamerze. Kamera w ogole plikow nie widzi. nic.... musze reklamować. Kolejna rzecz do reklamacji w tym miesiacu i to firmowa.... nie tania masakra te czasy.
Pomogłem ? Doradziłem ? Podzielasz moje zdanie/poglądy? POSTAW PIWO, a ja wypije Twoje zdrowie !! SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
Witam,
założyłem konto w sumie po to, żeby się tu dopisać, bo nie widzę mojego zestawu na pierwszej stronie. Forum było dla mnie dobrym źródłem wiedzy przed zakupem kamerki, więc czas się odwdzięczyć.

Mogę potwierdzić wstępnie, że zestaw GoodRam SDXC UHS1 Class10 64GB + DOD LS360W działa.
Wstępnie, bo nagrałem i odtworzyłem krótki filmik i jest ok. Test bojowy będzie na majówkę.

Teraz co do zamiany na FAT32, bo zajęło mi to trochę czasu:
Sam FAT32 formatter na dzień dobry wskazywał już tutaj cytowany wcześniej błąd:

"Failed to open device
GetLastError()=32
Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces"

Metodą prób i błędów udało mi się to rozwiązać w następujący sposób:
1. W wierszu uruchomiłem komendę formatującą kartę w FAT32:
/FS:FAT32 H: (H: to litera dysku, pod którą widniała karta)
Komenda wykonywała się kilkanaście minut i zakończyła się komunikatem o niepowodzeniu. Zostajemy z kartą bez systemu plików.
2. Teraz odpalamy FAT32 Formatter.
Karta jest gotowa po kilku sekundach.

P.S. Z wcześniejszą rezerwacją przez internet i odbiorem w salonie da się wyhaczyć GoodRama 64 GB poniżej 100 zł (Komputornik), co jest taniej niż na allegro nawet bez przesyłki.
 
Odpowiedz
Witam wszystkich,

mam nadzieję, że ktoś z Was zetknął się z problemem, który mam i będzie w stanie cokolwiek pomóc. Otóż:

kupiłem w tym tygodniu G1WH w sklepie, którego reklama widnieje na forum. Wczoraj przyszła mi karta pamięci Goodram 64GB, dokładnie rzecz ujmując MicroSD GoodRam SDXC 64GB Class 10 + adapter (SDU64GXCUHS1AGRR10)

Z informacji zamieszczonych na forum, w tabelce kart pamięci, powinna działać. Niestety nie działa. Skorzystałem oczywiście z Fat Formattera i sformatowałem na Fat32, jednostka alokacji 32768. Ponadto wykonałem test programem zamieszczonym na forum i tutaj żadnych błędów nie wykryto. Po włączeniu kamerki dostaję komunikat "błąd pamięci". Doczytałem, że zmiana firmware na ten od DOD LS388 W powinna ewentualnie załatwić sprawę jeśli na sofcie G1Wh nie działa. Przeczytałem instrukcję zmiany softu, wgrałem go na (tą samą, która nie chce pójść, innej nie mam) kartę zmieniając nazwę pliku .bin. Po właczeniu zasilania, kiedy firmware powinien się uaktualnić niestety otrzymuję dalej komunikat "błąd pamięci".

Jest ktoś w stanie cokolwiek poradzić? Może czegoś nie doczytałem albo przeoczyłem?
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
@blajar,
zobacz tutaj, powinno zadzialac:

viewtopic.php?f=28&t=2711&start=1518#p43301
Zadbajmy o forum - nie róbmy śmietnika, bo potem z porządkami rożnie to bywa
 
Odpowiedz
franz - piwo dla Ciebie! Smile

Zmieniłem nazwę pliku firmware'u i poszło. Wygląda też, że radzi sobie teraz z Tą kartą pamięci bo nagrały się dwa filmiki. Lecę szukać instrukcji do DOD'a teraz. Ogromne dzięki bo w piątek na Ukrainę jadę i (oby nie ale jednak) może się okazać przydatna! Smile
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości