• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 DUO [2x Sony Starvis IMX291 + NT96663]
@pizdys - Drobna uwaga odnośnie: "przy mniejszym pradzie jest wieksze natezenie".
Powinno być "przy mniejszym napięciu".
Siedząc tam u wyspiarzy możesz powoli zapominać jak voltage i current są po naszemu,
oraz to, że "prąd" i "natężenie prądu" są zwyczajowo używane zamiennie.

@Forsberg - Nie da się polepszyć działania filtra CPL, ograniczają go zależności fizyczne związane z kątami odbicia u góry i dołu (mniejsza polaryzacja odbitego światła) oraz po bokach (inny kąt polaryzacji). Było o tym wątku o filtrach.
Tak czy siak, na twoim filmie nie widać jakichś strasznych odbić. To w sumie pochmurny dzień, ale daleko do tego, co było u mnie. "Było", bo rozwiązałem to radykalnie, naklejając na nieprzyzwoicie jasną konsolę czarny zamsz. Po miesiącu użytkowania jestem zadowolony niezmiernie. Odbić zero (tylko to, co nieoklejone), zamsz nie odstaje, jedynie wkładka z aksamitu na głośniku niespecjalnie wygląda.

Co do tematu wątku, to zagłosowałem w końcu w ankiecie, bo nowy firmware pozwolił wyłączyć to fatalne piszczenie ostrzegawcze. Wcześniej nie mogłem z czystym sumieniem polecać innym.

Odpowiedz
(Wczoraj, 19:06:46)Forsberg napisał(a): Mam pytanie co do filtra CPL - da się jakoś jeszcze zwiększyć efekt jego działania? Niestety u mnie maksymalnie co da się uzyskać zostało nagrane na filmie, gdzie jadę. YouTube zmasakrował film kompresją, choć surowy plik też ma artefakty. Zmiana bitrate do 20Mbit coś da? Są zmodowane firmware. Obecnie używam 1.0.

Przydałby się HDR, ale WDR też daje tu radę. Mam zawsze włączony.

Czasem fabrycznie jest źle włożone szkiełko. Dlatego najlepiej wyciągnąć filtr z obudowy i patrząc przez niego na szybę w samochodzie w słoneczny dzień kręcić szkiełkiem tak by efekt był najlepszy na środku szyby. Niestety na bokach ten efekt będzie mizerny.
O samym nie lub działaniu filtra CPL możesz przeczytać tu: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=14411
Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS
Jest: A129Duo GPS

Odpowiedz
@rha, oczywiscie zgadza sie, pod slowem "prąd" mialem na mysli Volty (napiecie) Smile
nie ukrywam ze Anglia mnie otumania Big Grin
a wicie ze w rowerach hamulec kola tylnego jest z lewej ? autentycznie... Wink
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
@pizdys "Moc" A129 poznałem już tu na forum dlatego stwierdziłem, że muszę ją mieć Smile a to oznacza że "trochę" tu zagoszczę Smile

Odpowiedz
Dzięki chłopaki Smile Pokręciłem filtrem w prawo i lewo i widać, że to co filtr jest w stanie zrobić to maksimum przy tym kącie ułożenia szyby i kokpitu. No ale najważniejsze, że chociaż te 50-70% odbić jest zniwelowanych.

Teraz jedynie zostało wgrać zmodowane firmware z bitrate 20Mbit, bo te oryginalne 15 daje pikselozę w bardziej skomplikowanych sceneriach.

Odpowiedz
Firmware v1.3

https://dashcamtalk.com/forum/threads/fi...1-3.35669/
[Obrazek: 24w660w.png]

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: Forsberg, marekelb, 2 gości