Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.73
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
Nie mam o nich zdania, obily mi sie o uszy jako karty ktore prawdopodobnie sa kartami EVO (pomaranczowe) w zielonym "przebraniu" ale kierowane glownie na rynek USA.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
Nie wiem czy już było poruszane, jeżeli nie to może zasugerować Viofo żeby w oprogramowaniu dał możliwość wyboru co ma działać a co nie po przejściu w LB. Na przykładzie żonki jeździ z uruchomionym modułem GPS co podczas postoju i LB jest zbędnym poborcą prądu.
 
Odpowiedz
Cześć wszystkim,
dotarłem dzisiaj do tego tematu i zapoznałem się z tabelą dotyczącą kart pamięci. Troszkę się zaskoczyłem ze względu na informację dotyczącą problemów z kartami GoodRam m3aa w rejestratorach Viofo A119/A119S.
Co ciekawe osobiście posiadam Viofo A119, bliskie mi osoby posiadają A119S. Łącznie trzy kamery, każda działa z  M3AA-0640R11-DD. Najdłużej ponad rok i problemów (odpukać jak to się mówi) zero. Dlatego bardzo mnie dziwi to zestawienie zatem pozwolę sobie zawołać: @pizdys  który tworzy listę oraz @FabDan według którego te karty nie działają z prośbą o więcej szczegółów.

W sumie to zawołam jeszcze @ViofoPolska gdyż powinni być tym zainteresowani.
 
Odpowiedz
@lolek,
witamy na forum,

problem z kartami GoodRam pojawial sie w kamerach z pierwszymi wersjami Firmware
nie jest to tez nowoscia, bo domyslnie oprogramowanie Novateka od zawsze nie lubilo wspolpracowac z tymi kartami (nie sa one popularne w kraju w ktorych te kamery sie produkuje), z czasem wprowadzono aktualizacje poprawiajace kompatybilnosc dlatego Twoje doswiadczenia moga byc inne od tych raportowanych tu na forum.

Nie zmiania to faktu, ze warto miec na uwadze mozliwe problemy z kompatybilnoscia w tych kamerach, i zalecane jest zaopatrzec sie w innej marki karty kiedy liczysz na 100% pewnosc nagrywania, nowsze oprogramowanie poprawia kompatybilnosc i generalnie w kamerach z procesorem Novatek aktualizacje sa glownie po to wprowadzane - bo ten CPU jest bardzo wybredny na karty pamieci, czasem do tego stpnia ze niektore karty byly bezpowrotnie uszkodzone (Sandisk, Lexar, a ostatnio spore ryzyko z Samsung EVO+),

Aktualizacja w kamerach opartych o procesor Novateka jest zalacana tym bardziej im wiecej jest zgloszen o problemach z kartami.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
@pizdys dziękuję za informację.
Najciekawsze jest jednak to, że nie aktualizowałem, żadnej z tych kamer. Ale mogę potwierdzić, że uszkodzeniu uległa jedna karta ale był to egzemplarz standardowy (nie MLC).
Może zatem wypadałoby dodać stosowną informację do tabeli?
 
Odpowiedz
Witam wszystkich i po przeczytaniu wszystkich postów jestem pod wrażeniem wysokiego poziomu zarówno kultury, jak i merytorycznych wypowiedzi. Wielki szacun.

Ale ad rem, czy jest już możliwym zakup tego kabla hardwire? Jak na razie mam zainstalowany adapter od a119, jednak mój zestaw kompletny a129, nie zachowuje się racjonalnie, szczególnie gdy w krótkim czasie silnik jest uruchamiany kilka razy (jazda na krótkich odcinkach). Być może jest to spowodowane ustawieniami kamerki. I w tym miejscu miałbym prośbę lub jak kto woli sugestię, aby tu na forum podać kilka przykładowych ustawień i jakie reakcje w poszczególnych sytuacjach one wywołują. Pozdrawiam jeszcze raz i proszę o wyrozumiałość, ale ten zestaw jest moim pierwszym i długo "rozgryzałem" go. Sam się z siebie śmieję, jak przypomnę sobie swoją tygodniową walkę z kamerką, a jak się okazało, oczywiście dzięki Waszemu forum... wszystkiemu była winna niewłaściwa karta i fw, który się "rozsypał" po drodze.
 
Odpowiedz
Xkom ? Komputronik ? Morele ? Tam na pewno !
 
Odpowiedz
(09-10-2018, 00:04:21)luk4as napisał(a): Xkom ? Komputronik ? Morele ? Tam na pewno !
Dzięki, narazie kupiłem Samsunga 128gb Pro Endurance. Na 256GB pomarańczową zaczekam aż będzie dostępna na mymemory, bo w Xkom ceny z kosmosu...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Odpowiedz
(09-10-2018, 00:20:17)bodino napisał(a):
(09-10-2018, 00:04:21)luk4as napisał(a): Xkom ? Komputronik ? Morele ? Tam na pewno !
Dzięki, narazie kupiłem Samsunga 128gb Pro Endurance. Na 256GB pomarańczową zaczekam aż będzie dostępna na mymemory, bo w Xkom ceny z kosmosu...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

W komputroniku TU masz za 309 zł, wątpię by na mymemory było taniej...
Szczególnie że sam polowałem na Evo 256 pomarańczowe i nigdy nie widziałem u nich pomarańczowych. Zapewne dlatego że w US pomarańczowe Evo są chyba zielonymi kartami.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
Bardzo dobra cena z kontem vip wyjdzie 289

Zielone to plusy

@pizdys @High @marekelb zobaczcie jak ceny kart 256 evo orange poszly w dol. Ponizej 300 stowek mozna wyrwac. A ja ostatnio dwie kupilem po 369 eh ...
 
Odpowiedz
(09-10-2018, 20:57:11)luk4as napisał(a): @pizdys @High @marekelb zobaczcie jak ceny kart 256 evo orange poszly w dol. Ponizej 300 stowek mozna wyrwac. A ja ostatnio dwie kupilem po 369 eh ...

Można było się tego spodziewać. Z czasem wszystko tanieje, no i wystarczy dobrze poszukać.
[Obrazek: bez2png_qsqharr.png]
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości