• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy jestes zadowolony z tej kamery?
TAK
NIE
Ciegle sie zastanawiam...
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viofo A129 DUO [2x Sony Starvis IMX291 + NT96663]
u mnie z WDR efekty porownywalne, obraz jest rozjasniony i przebarwiony kolorem niebiesko/fioletowym,
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Ale po ciemnicy chociaż cokolwiek widać z włączonym WDRem, przynajmniej zarysy okolicy.

Poszło mobilnie.
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
@ marekelb. Dobrze to pokazałeś. I nie ważne że obraz jest przebarwiony, czy nie. Tu nie chodzi o piękno obrazu. A o to co kamera potrafi widzieć. A z WDR widzi pobocza o wiele lepiej. Nawet już na światłach pozycyjnych. A nikt nie jeździ w nocy na światłach pozycyjnych. Ale na mijania też pokazuje o wiele większy zasięg pobocza. A to w niektórych sytuacjach może okazać się kluczowe jeśli by trzeba było po jakiś sądach chodzić. A tym bardziej że teraz podobno według niektórych mamy sądy bardziej niezawisłe Smile To może być różnie Smile
VIOFO A119S + GPS+CPL  Przód i Tył Heart 

Odpowiedz
(12-10-2018, 19:31:16)marekelb napisał(a): Ale po ciemnicy chociaż cokolwiek widać z włączonym WDRem, przynajmniej zarysy okolicy.

Poszło mobilnie.

Dokładnie tak, lepiej zarejestrować obraz niż ciemność. Nie ważne jaki ma odcień. Często nawet i to uratuje nam tyłek w potrzebie. Dobry filmik, też o tym myślałem ale brak czasu ostatnio na wszystko Sad

ps. a gdzie królik?? Tongue
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz
(12-10-2018, 20:28:30)High napisał(a): ps. a gdzie królik?? Tongue

Jak się dobrze przyjrzysz, to nie tylko zajączka zobaczysz. Smile
[Obrazek: bez2.png]

Odpowiedz
Warto wiedziec ze WDR to nie jest funkcja wieksza czulosc tylko jest to funkcja ktora wieksza zakres roznic swiatla,
im ciemniej tym WDR ma mniejsze zastosowanie a nawet nie zaleca sie uzywac WDRa kiedy jest b.ciemno... w Viofo funkcja WDR bardziej rozjasnia obraz (mozliwe ze ponad max wartosc, bo nawet czarny juz nie jest czarnym), faktycznie widac wiecej z WDR kosztem przebarwien... i chyba lepiej z WDR: ON patrzac na rezultaty

Nie mniej czern i oddanie kolorow jest bardziej realne bez WDR:

https://youtu.be/g-YFZ6QoDSw?t=265

ale dobrze ze temat poruszamy

[Obrazek: vlcsnawcw.jpg]

[Obrazek: vlcsnaxfx.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
(09-10-2018, 13:23:46)zarebski81 napisał(a): A ja zauważyłem coś innego....na co nie poradzi chyba żadna kamera . Pogoda jaka w nocy jest taka jest i nic z tym nie zrobimy. Ale po przyjściu do auta wszystkie okna zwyczajowo już pokryte grubą warstwą skroplonej wody. Wątpię, żeby wideorejestrator coś przez to widział....i żaden tryb LB na nic tu się zdaje....

Możesz mieć rację niestety. Dzisiaj było około 8 stopni rano a szyba w okolicy Viofo A129 wyglądała tak.
[Obrazek: e708aa7a91a09.jpg]

Kamera z kolei widziała tylko tyle.
[Obrazek: 7792df8b5b4ac.png]

Sądzę, że jak będzie chłodniej, to dziura się zmniejszy i nie będzie widać nic (a przynajmniej nic ciekawego).
Myślę, czy by nie posmarować czymś szyby może, żeby zmniejszyć osadzanie się rosy. Trzeba poszukać w necie.

Odpowiedz
Jeżeli chodzi o wykorzystywanie trybu parkingowego, to niestety, ale my nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne, które to czasami uniemożliwiają wręcz nagranie czegokolwiek, co dzieje się przed lub za naszym pojazdem, z tym musimy się liczyć i pogodzić. Przykładem tego jest właśnie pokrycie szyb rosą, oszronienie szyb, pokrycie szyb warstwą śniegu itp.
Punkty: 0
Kamery: Przód - CVR-A7810-G PRO / Tył - Mobius ActionCam V3 Lens C2

Odpowiedz
Kamera widzi tyle co kierowca/swiadek w samochodzie, ktory tez w takich warunkach nic by nie widzial.

Byc moze polaczenie kamery do komputera i wycieraczek (aktywowanych w momencie uderzenia lub zmian swiatla) by tu cos dalo.

Odpowiedz
Nowa wersja apki do A129, poprawili błędy. Ktoś sprawdzi czy już nas nie rusyfikują?
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 3 gości