• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
tutaj poleca się samsungi evo (bez+) notabene sam uzywam od kilku lat bez problemuALE! wg Mio:
"Wybór właściwej karty microSD do rejestratorów jazdy może znacznie poprawić niezawodność. Niektóre kompatybilne karty pamięci to:

Seria Transcend High Endurance ze względu na ich trwałość i jakość

Seria SanDisk High Endurance to świetna alternatywa

Inne kompatybilne marki to:

ADATA

Silicon Power (SP)

Kingston

Toshiba

Kingmax

Lexar


Uwaga: Zdecydowanie zalecamy kartę MicroSD Klasy 10 do nagrywania w wysokiej rozdzielczości 1080P.
Unikaj używania kart Samsung EVO, Samsung Pro, SanDisk Ultra i Extreme. Użytkownicy zgłaszali problemy związane z niezawodnością i szybkością kart SanDisk Extreme / Ultra.

Europejska Gwarancja firmy SanDisk nie obejmuje kart SD, które są używane w rejestratorze jazdy lub urządzeniu do nagrywania w pętli."

poniżej dużo wiecej info w oficjalnym komunikacie
https://service.mio.com/m0100/F0110_Down...d=13165103

np:
[color= #F37021]Wybór odpowiedniego rodzaju pamięci

[/color]
Jeśli chodzi o rejestratory jazdy, jest kilka ważnych faktów na temat kart pamięci.
Karty pamięci TLC są tańsze i są bardziej zawodne, natomiast karty pamięci MLC są zaprojektowane tak, aby zapewniać długotrwałą niezawodność. Jeśli karta nie jest oznaczona jako MLC, prawdopodobnie jest to tańsza technologia TLC.

Technologia produkcji kart SD TLC posiada zwiększoną gęstość zapisu, oznacza to więcej informacji zapisywanej do jednej komórki pamięci, kosztem jej wytrzymałości.
MLC przechowuje mniej informacji w jednej komórce i kosztuje więcej pieniędzy. Jest również o wiele bardziej trwała, ponieważ zużycie jest znacznie zmniejszone i dlatego najlepiej wybierać ją do rejestratorów jazdy.

Zapis danych na karcie SD może fizycznie i trwale uszkodzić układ NAND. Z upływem czasu powoduje awarię karty SD w której może dojść do zablokowania zapisu danych uniemożliwiając nagrywanie lub dostęp do plików przez kamerę. Karty TLC mogą nadpisać się ~ 500 razy przed wystąpieniem awarii, natomiast karta MLC może nadpisać się pomiędzy ~ 1500 do ~ 3000 razy.

Twój rejestrator jazdy nieustannie zapisuje na karcie pamięci i powoduje jej szybkie zużycia. Karty MLC częściej mają lepszą korekcję błędów które niwelującą zużycie oraz układy kontrolerów, które zwiększają wydajność i żywotność karty.

Seria SanDisk Ultra i Extreme jest popularnym zakupem ze względu na ich cenę i dostępność. NIE są dobrym wyborem, ponieważ korzystają z pamięci TLC. SanDisk nie udziela gwarancji, jeśli karta jest używana w kamerze lub urządzeniu rejestrującym, z wyjątkiem linii High Endurance.

Przed zakupem karty micro SD należy upewnić się, że gwarancja obejmuje użytkowanie w kamerach i urządzeniach do nagrywania w pętli. Sprawdź specyfikację karty pamięci którą kupujesz, tak aby potwierdzić, czy jest to karta typu TLC lub MLC. Jeśli nie jest ona określona lub nie masz pewności, skontaktuj się z producentem karty."
 
Odpowiedz
Z tego co się dowiedziałem, problemy Mio z Samsung Evo były jednostkowe i raczej związane z określoną partią kamer, aniżeli kart pamięci. My w WR24 sprzedajemy Evo jako kartę pierwszego wyboru do wszystkich kamer, także Mio i nie zanotowaliśmy jakiejś fali problemów z tym związanych.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości