• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 3.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka Karta Pamięci do twojej kamery? Koniecznie przeczytaj
(27-06-2019, 19:34:56)evad napisał(a): Samsungi PRO Endurance z racji swojej ceny stanowią mniejszość sprzedaży kart pamięci, ale jak dotąd nie spotkałem się z przypadkiem awarii tej karty.

Pół dnia szukałem na forum czy przez ostatnie 2 lata od tego postu pojawiły jakieś informacje o problemach z tymi kartami i nic nie znalazłem. Zgłaszam więc chyba pierwszy przypadek awarii tej karty, a konkretnie Samsung Pro Endurance 128GB (MB-MJ128GA/EU). Karta została zakupiona u Dawida na wr24.pl dnia 03.03.2021 jako dodatkowa do Viofo A129G Duo (firmware v2.1). Do tej pory używałem bezproblemowo pomarańczowej karty Samsung EVO 128GB (MB-MP128GA/EU). Jako, że mam ją już 2,5 roku, a zakupiłem również Cellink NEO6 + EXT7 do trybu parkingowego, to chciałem mieć zapasową kartę w razie czego. Poza tym posiadanie 2 kart ułatwia przeglądanie nagrań, ponieważ można jedną spokojnie wziąć do domu, a w samochodzie zostawić drugą. I przez ostatnie 2 miesiące wymieniałem te karty na przemian w rejestratorze co 2 lub 4 dni przy okazji zabierania powerbanku do ładowania. Na tyle wystarcza w pełni naładowany Cellink przy odpowiednio jednej lub dwóch podłączonych kamerach. W środę 28.04 włożyłem kartę Pro Endurance do kamery, a ta wyświetliła komunikat o konieczności formatowania karty. Zdziwiony zrezygnowałem, włożyłem z powrotem pomarańczową kartę do rejestratora, a wadliwą kartę wziąłem do domu, aby ją sprawdzić. Objawy uszkodzenia: karta niewidoczna w żadnym urządzeniu. Sprawdzona na 2 komputerach, 3 czytnikach kart, w jednym telefonie i radiu samochodowym. Jedynie rejestrator usilnie próbuje ją formatować, ale po potwierdzeniu formatowania ponownie wyświetla komunikat o formatowaniu i tak w kółko.

Odpowiedz
No faktycznie niespotykane aby padl samsung pro,
W ogole to z zasady jak pada karta to sie blokuje w trybie tylko do odczytu, a tu kompletnie smierc. Nie skreslalbym calej serii na podstawie jednego zgloszenia, bo te karty juz sie przyjely i nie ma nic o awariach, wiec mozna zakladac ze to ewidentnie wadliwa sztuka i przypadek 1 na 1000 lub 10 000?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]

Odpowiedz
Ostatnio kupiłem Sandisk High Endurance Card 64GB (U3 V30) i z Viofo A119 V2 działa poprawnie.
Viofo A119 3.4b HDR EV-1/3

Odpowiedz
Ja natomiast posiadam 4szt Samsung Evo Plus 128gb/do różnych kamer, gadzetow itp_... i zauważylem ostatnio, ze w 3 z nich okresowo wiesza się kamera w chwili przejścia w tryb parkingowy. Kilka razy format i restat nie pomógł. Ponadto tryb parkingowy na tych kartach dośc długo się załącza /seria kilku piknięć/ zamiast kednego krótkiego. Na nakstarszej z tych kart kupionej w 2018r nic sie nie dzieje. Dziala wyśmienicie i błyskawicznie przełącza się tryb parkingowy.
Potwierdza to teorie, która gdzies czytałem, ze ostatnio Samsung Evo Plus zaczeły szwsnkowac.

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 6 gości