Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamerka do motocykla ?
#23
(29-05-2018, 16:56:27)hsurim napisał(a):
(29-05-2018, 09:20:06)evad napisał(a): (...) Którą konkretnie kamerę w obudowie chcesz zmierzyć?
Wspominałeś, że w obudowie z wyjściem na zasilanie znasz tylko SJ4000 i SJ5000 - no chyba, że masz (znasz) jednak jeszcze jakieś, takie
Co do SJ4000 z racji zaledwie 1080, nie odniosłem się do niej z entuzjazmem.
Podpowiedziałeś, że jest jeszcze SJ5000x Elite - ze strony sklepu wynika, że nie masz tego modelu obecnie.

Jako, że zaokrąglenie jednego z mocowań samoprzylepnych (od strony taśmy klejącej) jest wklęsłe - dotyczy Sj4000 i Sj5000 - to chodzi tylko o zmierzenie całej konstrukcji.
Mając cały zestaw mocowań w garści, nie jest trudne wybranie takich, które trzeba koniecznie dokręcić do samoprzylepki (wklęsłej) przylepionej na wysokości brody kasku, aby umożliwić takie umocowanie kamery, aby widziała na wprost.

Załączam zdjęcia całego zestawu gotowego do montażu na szczęce kasku. Użyłem obudowy z zasilaniem + J-Hook i uchwyt zaokrąglony z oryginalnego zestawu SJ5000X Elite. Wymiary to 81x63x50.

[Obrazek: jGobdgl.jpg]

[Obrazek: TxFAjP2.jpg]
Maciek Molka

WR24.PL - Wideorejestratory, kamery sportowe, monitoring IP...
z kuponem rabatowym AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#24
@tineid, wielkie dzięki !
Rozumiem, że te 50 mm, to wymiar wystającej konstrukcji od szczęki kasku (?)

Już zaczynam szukać SJ5000xElite w dobrej cenie Smile
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#25
Zapraszamy do wr24.pl :-) Btw, @tineid to Maciek, personel wr24.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#26
(09-06-2018, 22:06:56)evad napisał(a): Zapraszamy do wr24.pl :-) Btw, @tineid to Maciek, personel wr24.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
No proszę, jednak dobrze się domyślałem, jak zaczął się udzielać na naszym forum  Smile
Punkty: 0
Kamery: Przód - Viofo A119-G V3  / Tył - CVR-A7810-G PRO
Była: Mobius ActionCam V3 Lens C2
 
Odpowiedz
#27
Zamówiona Smile
Co mi się w tej kamerce podoba , to regulacja kąta jej widzenia - podejrzewam, że 70° będzie optymalnym.
Do tego rozdzielczość 2K i obraz powinien być 'żyleta'. Big Grin

Czy ktoś wie, jaka jest wartość max. bitrate - wydawało mi się, że gdzieś o nim czytałem, ale teraz nie mogę znaleźć (pewnie w innej kamerce była podawana) ?
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#28
Dzięki za zamówienie. :-)

Regulacja kąta widzenia jest realizowane poprzez kadrowanie obrazu z matrycy. Nie jestem pewien, ale możliwe, że przy niższym kącie widzenia rozdzielczość max też będzie nieco niższa.

Max bitrate - nie mam pod ręką surowych nagrań, ale tam chyba jest nie więcej niż 15-20 Mbps.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#29
(10-06-2018, 21:51:38)evad napisał(a): (...)
Regulacja kąta widzenia jest realizowane poprzez kadrowanie obrazu z matrycy. Nie jestem pewien, ale możliwe, że przy niższym kącie widzenia rozdzielczość max też będzie nieco niższa.
(...)
Też mi taka myśl przez głowę przeszła ...
W 'najgorszym' razie, zapisanego materiału na karcie, będzie po prostu więcej - oczywiście przy czytelności obrazu, jak przy najszerszym kącie widzenia. Smile
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#30
W testowych filmach na YT podają, że bitrate 5000xElite  wynosi 30 mbps
https://www.youtube.com/watch?v=WbbRjYV2U_g
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#31
Informacja dla 'potomnych' ...
Niezależnie od  ustawienia wartości kąta widzenia kamerki SJ5000xElite,  nadal jest rejestrowany obraz w wybranej  (w ustawieniach) rozdzielczości, czy bitrate.
W moim wypadku przy kącie widzenia 70° , rozdzielczość filmu nadal wynosi (ustawione) pełne 2K  z jednoczesnym (ustawionym na max)  bitrate 30 mbps.  

Już nie mogę doczekać się odbioru motocykla, aby w końcu przetestować czytelność przeróżnych szczegółów. Big Grin
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości