Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kamerka do motocykla ?
#1
Robię przymiarkę do wyboru kamerki do motocykla.
Z racji, że celuję w jej zamontowanie do kasku (z przodu na wysokości brody) musi ona być niewielkich rozmiarów.
Z tego co się rozglądałem, to raczej wyboru należy szukać z modeli sportowych i w szczelnej obudowie - ale może coś mi umknęło (?)

Jakie mam oczekiwania (?)
1. wodoszczelność
2. małe rozmiary
3. pomimo obudowy, możliwość jej stałego zasilania - start w trybie samochodowy mile widziany, ale niekonieczny
4. nagrywanie w pętli
5. rozsądna przesłona obiektywu - rzadko na ten parametr natrafiałem a jak już, to ... np. 2,8 - dla mnie to porażka
6. mocowanie uchwytu do kasku na taśmę dwustronnie klejącą
Mile widziany GPS

@evad, z racji że masz najlepszy wgląd we własny asortyment, liczę na Twoją pomoc.
Jeśli ktoś ma własne doświadczenia w tym temacie, to będę wdzięczny za podzielenie się .
Z góry dziękuję za wszelkie opinie i podpowiedzi. Smile
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#2
U mnie wszyscy koledzy co jeżdżą i posiadają kamery uzywaja go pro, chwala sobie mocowania ktorych inni producenci nie posiadaja.
 
Odpowiedz
#3
Nie wiem, czy niepodawanie wartości przesłony w tych kamerkach, to skutek nieuwagi, czy (raczej) celowego ukrycia zniechęcających wartości - nie oczekuję rewelacji w nocy, ale jakieś minimum użyteczności (czytelności) zapisu musi taka kamerka posiadać.
Także filmiki (niby)nocne, są do obejrzenia w warunkach dużego natężenia oświetlenia ulicznego, przez co nie są one miarodajnym wskaźnikiem.
Nie mogę także doczytać, jak jest z ich potencjalnym zasilaniem w obudowie wodoszczelnej (?)

Może @evad rozjaśni wiele moich wątpliwości.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#4
Prawdę mówiąc chyba właśnie GoPro będzie najbliżej spełnienia większości podanych warunków. Główny kłopot to zasilanie, bo podłączenie kabla do kamery automatycznie kasuje wodoszczelność, chyba że jakoś sobie prowizorycznie to uszczelnisz. Co do przysłony, to praktycznie wszystkie kamery sportowe (bo tego typu sprzęt należy tu rozpatrywać) maja wysokie wartości przysłon i w warunkach nocnych bez oświetlenia będzie raczej słabo.

Paradoksalnie ciekawym wyborem może tutaj być stary dobry SJCAM SJ4000 z dedykowaną obudową wodoszczelną z zasilaniem. Ma większość cech kamery samochodowej, ma też starą dobra kombinację NTK+Aptina znaną np. z G1WH, więc jakość w nocy powinna być w miarę sensowna.

Zerknij tutaj:
https://www.wideorejestratory24.pl/rejes...-motocykla

Ta kamera może być też ciekawa do motocykla, szczególnie, że ma opcje podłączenia dodatkowej kamery np. do tyłu:
https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...a-gitup-g3

Mam ją na biurku do testów, jak chcesz wiedzieć więcej to daj znać.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#5
Każdego Forumowicza sugestia jest cenna.
W Twoim przypadku dochodzi jeszcze korzyść, że masz te sprzęty pod ręką i zawsze można podejrzeć wszelkie szczegóły.
SJ4000 gdyby nie (zaledwie) 1080p, pewnie - z racji zasilania w obudowie - byłaby odpowiednim kompromisem.

A jak wygląda zasilanie tej G3, czy można jej używać jednocześnie w obudowie ? Można ją przykleić do 'brody' kasku ?
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#6
Ja bym bral Yi Lite 4k, bo:
Cena super
Jakosc super
Ma Wifi i podstawowe "wodotryski"
Ma przyzwoity sensor (IMX206)

Lub jak chcesz bardziej "hardcorowo" nadal zachwujac umiar cenowy, to zobacz Yi 4K, ta kamera smialo mozna porownywac z nowymi GoPro

GoPro robi co moze aby uyrzymac sie na rynku, ale konkurencja typu Yi przejela spora czesc tego rynku, i gopro nawet po premierze Yi 4K Plus bylo zmuszone szybko wykldac nowy produkt, bo Yi pokazalo ze w nizszej cenie mozna bylo zrobic lepsza kamere,

Ja bym nie szalal "finansowo" w temacie kamery do motocykla, bo warunki pracy sa trudne, sezon nie trwa caly rok, i kamera moze byc sporadycznie wykorzystywana... 4K to i tak wiecej nic potrzeba aby zarejestrowac tablice.

Ale to moje zdanie (nie mam motocykla).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#7
Do GitUp G3 będzie obudowa z otworem pozwalającym podłączenie kabla, ale niestety bez funkcji wodoszczelnej, tak jak w SJCAM.

Mocowanie uniwersalne, takie jak w gopro czy sjcam.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#8
(22-05-2018, 10:57:28)pizdys napisał(a): (...)
Ja bym nie szalal "finansowo" w temacie kamery do motocykla, bo warunki pracy sa trudne, sezon nie trwa caly rok, i kamera moze byc sporadycznie wykorzystywana... 4K to i tak wiecej nic potrzeba aby zarejestrowac tablice.
(...)
Co do 'szaleństwa' cenowego, mam podobne zdanie - dorzuciłbym do listy spore ryzyko uszkodzeń mechanicznych.
Gdyby tylko SJ4000 rejestrowała obraz w 1440p, nie szukałbym czegoś innego - dobra cena i w ciemnościach dostatecznie.

Yi Lite 4k - cena nie odstraszająca. A czy są w zestawie jakieś przyklejane (płaskie/zaokrąglone) mocowania ?
A jak wygląda zasilanie Yi Lite 4k - daje się podłączyć do kamerki w obudowie ?

Czy w GitUp G3 , dałoby radę na trwałe np. zasilikonować wejście z przewodem, zachowując możliwość wyjmowania kamerki z obudowy ?
Tylko ... jaka jej cena (?)
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#9
Gopro akurat ma te zaletę, że nie wymaga dodatkowej obudowy, jest wodoszczelna i względnie pancerna sama w sobie.

Yi Lite - w zestawie chyba nie ma żadnych mocowań (z pamięci nie wiem) i nie ma opcji podłączenia kabla przez obudowę. To samo zresztą tyczy się Yi 4K/4K+, bowiem te kamery są fizycznie ujednolicone.

GitUp G3 - cena ma być w rejonie 500-700 zł z tego co wiem.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
#10
Czyli co ... nie ma innej kamerki zachowującej szczelność w obudowie z jednoczesnym zasilaniem, prócz tej SJ4000 ?
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.
Nie skreślaj życia tak prędko !    Żyj i pozwól żyć innym !
 
Odpowiedz
#11
(22-05-2018, 19:00:34)hsurim napisał(a): Czyli co ... nie ma innej kamerki zachowującej szczelność w obudowie z jednoczesnym zasilaniem, prócz tej SJ4000 ?
Jest jeszcze SJ5000, obudowa analogiczna. Czy są inne - być może, ja konkretnie znam tylko te.

Jest jeszcze dod hummer, ale do montażu na ramie, a nie kasku.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Wideorejestratory24.pl
Wideorejestratory.pl
Z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości