Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup kamery podobnej do A119
#1
Hej. Posiadam od jakiegoś czasu A119. Kamera ogólnie spoko, ale do jazdy na nauce jazdy beznadziejna. Kamera nie posiada baterii i podtrzymania nagrywania. Za każdym razem kiedy auto zgaśnie i jest odpalane, kamera się resetuje z braku prądu, a co gorsza to plik który aktualnie się nagrywa zostaje uszkodzony. Przegapiłem już przez to parę poważnych akcji. Druga sprawa to dla mnie niewygodny wyświetlacz pod kątem, na którym nic nie widzę, więc nie wiem kiedy plik dochodzi do końca i zacznie się nagrywać nowy. Strzelam zabezpieczenie pliku i nie widzę czy mi zabezpiecza pierwszą sekundę nowego nagrania, czy ostatnie nagranie na którym jest jakaś akcja do zrzucenia.

Przerabiałem już G1WH, Autobota, Anytek A3, Dome D201. Najlepiej wychodzi na moje potrzeby A3. Mam takie trzy, ale chciałbym na przód coś lepszego z szerszym kątem jak D201 czy A119 i z menu takim jak A119. Ktoś coś poleci?
 
Odpowiedz
#2
Nie lepiej kupić Cellink B ? I po problemie ...
 
Odpowiedz
#3
Jak kamera sie resetuje i nie zapisuje ostatniego pliku , po wyłaczeniu napiecia to coś z nią nie tak,albo soft do reinstalacji albo padły kondensatory i trzeba wymienić, Nie powinna traci`c ustawie`n. A pomys`l z powerbankiem jest ciekawym rozwi`azaniem bez zmiany rejestratora,
 
Odpowiedz
#4
Czesciowo tak niestety jest, kamery z kondensatorem beda sie wylaczaly jak tylko silnik zgasnie, jezeli samochod kilka sekund temu odpalil i znowu zgasl to kamera nawet nie miala czasu naladowac kondensatorow, mozliwe ze w ogole ktorys kondnsator padl co uniemozliwia dokonczenie aktualnego nagrania.

Nizej kilka sugestii:
- kup jakikolwiek power bank i podlacz kamere aby byla zasilana przez niego a z drugiej strony laduj power bank z "zapalnicznki" przez USB
- niestety takie "urywajace sie" i uszkodzone filmy sa bardzo zle dla karty pamieci, ryzyko uszkodzenia karty jest bardzo duze, sprawdz karte czy jest OK, najlepiej tym programem:
http://trajano.webd.pl/pliki_aw/karta_pa...2testw.exe
- podlacz kamere do zasilania z karta i zobacz czy po 3min dzialania poprawnie zapisuje pliki, jak nie to kondensatory sa do wymiany, tutaj byl podobny problem: http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid260636
- wlacz "wygaszacz ekranu", to pomoze zaoszczedzic troche energii przy wylaczaniu sie kamery i zwiekszy szanse na poprawny zapis ostatniego filmu
- pamietaj aby uzywac oryginalnej ladowarki i przewodu USB (ten dlugi) one sa specjalnie wykonane aby zasilac kamere wiekszym pradem. tutaj wiecej:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid262553
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#5
A czy nie lepiej zrobić stałe zasilanie zapalniczki i do tego rozgaleznik zapalniczki z wylacznikiem i bezpiecznikiem ?

Nie mogę edytować posta.
Ja uzywam taki, ma gruby przewód zasilajacy wskaznik naladowania akumulatora oraz dodatkowo dwa gniazda usb
https://m.ceneo.pl/48196865;pla?se=urxSj...#tab=click
 
Odpowiedz
#6
nie bedzie lepiej "na stale", bo wystarczy, ze raz zapomnisz wylaczyc kamere np na weekend i uszkodzisz sobie akumulator i stracisz (2x).
To nie tyko z mojego doswiadczenia moge tak powiedziec, chyba ze Zastosujesz jakis modul jak np Vico Power Plus z Timerem:
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6579
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#7
A czy kamera nie posiada opcji automatycznego wylaczenia gdy nie ma ruchu ?
 
Odpowiedz
#8
Nie na ruchu = nie nagrywa, co nie oznacza ze sie wylacza...

Sa kamery ze sie wylaczaja ale z kolei wlaczy sie jak wykryje "uderzenie" co w realnym zyciu zanim sie wlaczy, oznacza to kilku sekundowe opoznienia... i widzimy juz odchodzaca osobe lub odjezdzajace auto (nie wiedzac co sie stalo i czy to ten momemt).
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitlvdv.png]
 
Odpowiedz
#9
Tak wiem ze to slaby tryb parkingowy. Mi bardziej chodzilo o ta funkcje która zapobiegnie rozladowaniu sie akumulatora jak dziala to w mojej leciwej kamerce.
 
Odpowiedz
#10
Hej. Dzięki za odzew! Zaraz będę czytał zaległości Smile Powerbanki i inne wyłączniki to nie dla mnie. To musi działać z automata tak jak G1WH. Już i tak muszę w lecie pamiętać żeby na pauzach odpinać chłodziarkę w elce. Poza tym jak próbowałem podpinać powerbanka od xiaomi, to ma za mało amperów żeby A119 działała poprawnie. Po prostu kamerka bez kondensatorów rozwiąże sprawę. Z anyteka A3 jestem bardzo zadowolony, ale chciałbym większy kąt i lepsze nagrania nocne jak w A119.

Kolejna sprawa to beznadziejnie korzysta mi się z wyświetlacza w A119. Jest pod zbyt dużym kątem, i nic na nim nie widzę. Potrzebuję wyświetlacz, żeby widzieć czy plik który chcę zapisać to będzie jeszcze czas ostatniego pliku z jakimś wydarzeniem, czy właśnie mi wskoczyła pierwsza sekunda nowego pliku i muszę grzebać i zabezpieczać poprzedni.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości