• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Ktora najlepsza?
Blackvue DR900S 4K
Blackvue DR750S 1080P
Viofo A129 DUO
Viofo A119
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR900S vs Viofo A119/A129 [Porownanie TVPizdys]
Co do dostatecznego nocnego obrazu, to na podstawie licznych filmików/testów, zauważam, że przesłona 1,8 to jakby jakaś granica.
Każda wartość powyżej tej, powoduje, że robi się nieciekawie.
Nie zasuwam !    Prędkość zabija !    Włącz myślenie.

Odpowiedz
pizdys kawal porzadnej roboty. powiedz mi czy w DR 900S moga jakos polepszyc jakosc nagrywania w nocy po przez Firmware ?

w dzien -
DR 900s 
A119
A129

DR750S

w nocy tylko DR700 S Smile 

Odpowiedz
@wierzba5, uwazam, ze tak
Duzo jeszcze mozna poprawic i mysle ze producent BV o tym wie...

Zobacz to porownanie (ddpai mini3)
Ta kamera ma matryce tej samej serii OV A10 z 2.0um / pixel, dokladnie taka sama wielkosc pixela i czulosc jak w DR900S oraz CPU ktory przetwarza obraz tak samo jak w DR900S (hisilicon 3556)
https://youtu.be/J1Ay3SxkZVI?t=5m4s

jednak czulosc na tle IMX291 jest znacznie mniejsza, i nie wiem czy nowy OV A10 wspiera dublowanie pixeli w celu zwiekszenia wydajnosci jak to robia "Stavisy" i jak juz czy robi to matryca czy wymaga tego od CPU ( http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid258542 )
tutaj dobrze jest tez opisane przez @triodak, : http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid260074

Jak OV wymaga dublowania pixeli od CPU to juz i tak "goracy" CPU moze nie podolac temu wyzwaniu, obecnie nie wiem czy BV nie "przytnie" na funkcjach lub FPSach aby utrzymac kamere przy zyciu, ona jest po prostu "niestabilna" kiedy jest cieplo.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
Szczerze to ja juz zglupialem. Myslalem ze porownanie wskaze 1 zwyciezce a tu sie okazuje ze dalej jestem w czarnej D ...

@pizdys jak sie ma A129 do Street Guardian SG9663DC ?

Odpowiedz
@pizdys super porównanie.
Planuje zakup DR900S, wcześniej używałem DR650S i jest mega różnica miedzy nimi co jest na plus, tylko cena zabija :-(
Orientuje się ktoś czy za jakiś czas cena DR900S spadnie ? obecnie trzeba za nią dać 2379zł...

Odpowiedz
Nie przeszkadza Ci grzanie sie kamery i wylaczanie na postoju ?

Odpowiedz
Jak zwykle brawo @pizdys, jak zawsze świetna robota! Przy okazji, czy mi się wydaje, czy była przeprowadzka w UK? ;-)

Jeszcze co do tematu temperatury, chciałbym delikatnie skorygować, że to nie DR900S ekstremalnie szybko się nagrzewa, tylko ma niższa tolerancję na wysoką temperaturę. Ostatnio w czasie upałów badałem ten temat. Miałem w samochodzie jednocześnie DR900S oraz DR750S i mierząc temperaturę obudowy obydwu kamer, DR750S była nawet nieco gorętsza od DR900S (w rekordowym punkcie było +80C!), a mimo to pracowała dalej, w przeciwieństwie do DR900S. Zresztą na stronie BV w specyfikacji jasno widać, że 900-tka ma niższy zakres temperatury pracy.

Pytanie czy będą robić jakieś zmiany w firmware w tym kierunku, czy tak już zostanie - czas pokaże.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Dawid Lorenz

Sklep WR24.PL - kamery samochodowe, kamery sportowe, monitoring IP
...z kuponem AUTOWRZUTA forumowicze kupują taniej :-)

Odpowiedz
@luk4as, o street guardianie tutaj przeczytaj (nie ma on porownania z A129)
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?...#pid264805

@evad, Co do temp pracy DR900S, pomimo ze obudowa ma inna temp niz "srodek" nie oznacza to ze temp pracy jest mniejsza, kamera pobiera wiecej energii ktora sila rzeczy przeklada sie na straty ciepla, technicznie jest ona o 1/4 cieplejsza od DR750S ktora juz i tak jest wysoka (55C w domu na biurku),

pobor energii:
DR750S-2CH: 275mA@12V= 3.30watt
DR900S-2CH: 385mA@12V= 4.62watt

DR750S w 2CH tryb extreme + Wifi:

[Obrazek: 201711qdq.jpg]

CPU nie ma w DR900S zadnego chlodzenia co wymusza "odciecia" celem unikniecia uszkodzenia kamery.
generalnie dla procesorow Hisilicon serii 355X przyjmuje sie nie przekraczac temp +70C a skoro dr750S na tym CPU przy 3.3wattach osiagala 55C (w domu) to z latwoscia zblizamy sie do 70C przy 4.6watt (tym bardziej na sloncu). byc moze w DR750S pomimo zalecanych 70C ustawione jest np 75C lub 80C przyjmujac ze "dziala stabilnie" bo CPU nie jest obciazony (wiemy, ze nie jest bo nawet h.265 nie ma ktore mogloby byc).

Ciegle zastanawia mnie brak kompletnie zadnego chlodzenia na CPU w DR900S, bo konkurencyjne kamery z tym CPU jak np Yi2.7K pomimo ze w 50% uzywaja tego CPU maja zawsze jakies odprowadzanie ciepla jak np mata:

[Obrazek: 11.jpg]

i to pomimo ze jest 1-kanal w 2.7K
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.

Odpowiedz
@pizdys dziekuje. Zmylily mnie podobne obudowy

Chyba pozostanie mi kupic A129 i czekac dalej na ideal

Hmm...czy osiagnie w A129 trybu parkingowego low bitrate to tylko kwestia softu ? Jesli tak to czy tylko producent moze to przerobic czy jakis ruski kumaty programista ?

Odpowiedz
Pisalem do Viofo o tym i szczegolowo im wytlumaczylem zalety trybu LOW_Bitrate, licze ze sie tym zajma na powaznie, wbrew pozorom wprowadzenie tego trybu nagrywania jest banalnie proste i wymaga poswiecenia okolo 5min w edycji firmware.

Odpowiedz
Mozesz podeslac link.do filmiku na ktorym jest low bitrate ? Jak A129 przechodzi w tryb parkingowy ? Brak ruchu gps ? Spadek napiecia ? Czy to recznie trzeba przechodzic ?

Tu cos znalazlem. Dobry przyklad ?

https://youtu.be/9e4jhI2B-Sk

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 1 gości