Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ktora najlepsza?
Blackvue DR900S 4K
Blackvue DR750S 1080P
Viofo A129 DUO
Viofo A119
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blackvue DR900S vs Viofo A119/A129 [Porownanie TVPizdys]
#56
Jak ktoś ma 2xA119 to nie ma sensu wymieniać skoro ma ogarnięte zasilanie.
Natomiast, ja osobiście nie widzę sensu kupowania obecnie 2 kamer, zamiast jednej 2CH.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#57
Dla tylnej kamery można łatwo pociągnąć zasilanie z tylnych świateł (o ile ktoś jeździ zawsze z włączonymi).
Dzięki temu nie trzeba się bawić w przeciąganie kabla miedzy kamerami.
Jeśli do przedniej weźmie się zasilanie z lampki sufitowej, to w ogóle nie trzeba nic przeciągać.

Wersja dwukanałowa ma z kolei taką zaletę, że tylna kamerka jest dużo mniejsza, więc mniej zasłania.
Tak przy okazji spytam czy tylna kamerka w DR750/DR900 mniej odstaje od szyby od tej z A129?
(Trochę mnie grubość tej ostatniej zaskoczyła. Dodatkowo wtyczka jest skierowana w górę, przez co kamerka nie może przylegać do brzegu okna, a więc w całości będzie w moim polu widzenia, jeśli ją zainstaluję.)

Jeszcze jedno pytanie, skoro porównujemy te modele.
DR900S ma w specyfikacji kąt z przodu 162° po przekątnej, co w przeliczeniu daje w poziomie 141° - przyjmijmy 140.
Z tyłu ma 139°, co daje w poziomie 121° - przyjmijmy 120.
A129 ma w opisach 140° z przodu i z tyłu - nie wiem jednak czy w poziomie czy tylko po przekątnej.
Z filmików trochę trudno to oceniać.
Wobec tego, Pizdys, czy możesz zrobić prosty, statyczny test, umieszczając jedną nad drugą i patrząc jak daleko w bok każda z nich "złapała"?
To wskaże czy A129 jest pod tym względem lepsza (jeśli z przodu widzi tak samo szeroko, a z tyłu szerzej) czy gorsza (jeśli z przodu widzi mniej szeroko, a z tyłu tak samo).
 
Odpowiedz
#58
(01-07-2018, 01:15:59)rha napisał(a): Dla tylnej kamery można łatwo pociągnąć zasilanie z tylnych świateł (o ile ktoś jeździ zawsze z włączonymi).
Dzięki temu nie trzeba się bawić w przeciąganie kabla miedzy kamerami.


Czy sugerujesz że,kabel łaczacy obie kamery to tylko zasilanie, nic wiecej?A zapis obrazu na karcie odbywa sie bezprzewodowo?
 
Odpowiedz
#59
Mysle ze to dotyczy zastosowanie A119 z tylu i stad stwierdzenie zeby zasiluc je od tylu a nie ciagnac kabel od przodu
 
Odpowiedz
#60
Moje stwierdzenie dotyczy wypowiedzi Rosomaka o treści "Natomiast, ja osobiście nie widzę sensu kupowania obecnie 2 kamer, zamiast jednej 2CH".

Wskazałem, że ma pewien sens kupowanie dwóch ODDZIELNYCH kamer, bo po pierwsze nie trzeba ich łączyć kablem (jak w 2CH), a po drugie zasilanie można często wziąć z miejsca instalacji (o ile nie jest to nowe auto, którego producent zakazuje dołączania czegokolwiek do instalacji pod rygorem utraty gwarancji; można tylko do gniazdka zapalniczki lub USB). Do tego ma się większy wybór kamer, bo nie tylko te 2CH, i zwykle te dedykowane tylne maja gorsze parametry, niż te przednie.
Minusy tego rozwiązania są dość oczywiste (większa cena, większe zasłanianie tylnego okna, konieczne dwie karty pamięci, konfigurację robi się dwa razy, etc.).
 
Odpowiedz
#61
Minus dwóch kamer to problem z zablokowaniem nadpisania istotnego pliku wideo - o ile na przedniej klikniemy przycisk, to przecież nie będziemy się zatrzymywać na środku drogi, aby to samo kliknąć na tylnej kamerce.
 
Odpowiedz
#62
(01-07-2018, 01:15:59)rha napisał(a): Tak przy okazji spytam czy tylna kamerka w DR750/DR900 mniej odstaje od szyby od tej z A129?
(Trochę mnie grubość tej ostatniej zaskoczyła. Dodatkowo wtyczka jest skierowana w górę, przez co kamerka nie może przylegać do brzegu okna, a więc w całości będzie w moim polu widzenia, jeśli ją zainstaluję.)

Ja właśnie z tego powodu nie instalowałem jej na tylnej szybie a na podsufitce na brzegu tuż przed krawędzią otwieranego bagażnika.

Plusy :
- nie zasłania mi dużej części szyby na środku.
- kabel nie jest ciągle maltretowany przy otwieraniu bagażnika
- tylna kamera osłonięta od słońca, ciekawskich oczu, i latarni.

Minusy :
- mam zmniejszone pole widzenia kamery, trace jakieś 15% pola widzenia przy dolnej części ekranu.
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#63
Ja tylną kamerę od VIOFO A129 zamontowałem na obudowie światła stop, a nie na szybie, bo mam przyciemnioną tylną szybę, a wiem ze te piankowe taśmy 3M VHB są kurewsko trudnozrywalne i bałem się uszkodzenia foli szyby.

Kamerka tylna nagrywa tak:
[Obrazek: 950df86809885267m.jpg]
uważam że widoczność ma dobrą.
Dorobek:

[Obrazek: fb290283930ed40cgen.jpg]
Formatting SD card. Please don't disconnect the power...      We starting.




 
Odpowiedz
#64
(05-07-2018, 12:02:38)Rosomak napisał(a): Ja tylną kamerę od VIOFO A129 zamontowałem na obudowie światła stop, a nie na szybie, bo mam przyciemnioną tylną szybę, a wiem ze te piankowe taśmy 3M VHB są kurewsko trudnozrywalne i bałem się uszkodzenia foli szyby.

Kamerka tylna nagrywa tak:
[Obrazek: 950df86809885267m.jpg]
uważam że widoczność ma dobrą.

Heh, szczęściarz, moje światło stop jest w zewnętrznym spojlerze...ech.
I niestety moje pole widzenia tylnej kamery jest zawężone o jakieś 25-30% przez górną i dolna krawędź tylnej szyby.
Albo musiał bym zaakceptować kamerę na środku tylnej szyby ze względu na prosty kabel i niską tylna szybę Sad
I się zastanawiam co tu wykombinować...
Mylić się jest rzeczą ludzką, więc popraw mnie jeśli się mylę Tongue

Było: Eyes Tongue
Było: A119S GPS + Evo128GB + Graphene
Jest: A129Duo GPS + Evo256GB + Graphene
 
Odpowiedz
#65
(28-06-2018, 13:57:02)pizdys napisał(a): Wad w Low-bitrate generalnie nie ma po za tym ze kamerela nagrywa dlugie "maratonowe" pliki. Na tle Time-Lapse i zawodnego Motion-Detection sa tu praktycznie tylko zalety.

Jakie sa zalety low-bitrate na tle time-lapse? Ciaglosc nagrania czy cos jeszcze?
 
Odpowiedz
#66
Low bitrate nagra dźwięk oraz całość zdarzenia. A Time lapse bez dźwięku nagra np. postać zbliżającą się z daleka a następnym ujęciu postać już odwróconą tyłem po dokonaniu wandalizmu i ominie najistotniejszy moment

Wysłano ze smartfona
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości