• Witamy w serwisie AutoWrzuta.pl
  • Zapraszamy na strony naszych Partnerów!
  • Chcesz, żeby Twój film był w tv? Czytaj ogłoszenia!
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kamerkę mam kupić ?
Pogadaj z @evad

Odpowiedz
(01-07-2018, 08:57:38)Pietrek86k napisał(a): Mam dość nietypowe pytanie.... Czy ktoś wie gdzie kupię i czy w ogóle kupię kamerkę viofo pro na fakturę z 24 miesięczna gwarancja? Czy wszędzie skrócona do 12?

Nigdzie nie kupisz, na firmę jest tylko 12 miesięcy.

Odpowiedz
Co sądzicie o tej kamerze?

https://www.wideorejestratory24.pl/kamer...v-s10-dual
[Obrazek: 7.jpg]
Nie klikaj w telefon
[Obrazek: out.php?i=712013_dddddddddd.png]

Odpowiedz
Słuchajcie potrzebuję nowej kamerki do samochodu. Budżet powiedzmy do 1k, ale jak będzie tańsza, która spełni moje wymagania to będzie super.

Wymagania must have:
- mały rozmiar,
- wifi,
- FHD najlepiej 60 fps, ale 30 fps też przeżyję,
- nie musi mieć koniecznie ekranu,
- aktywne zapięcie jak Streetstorm albo wykręcana jak BlackVue - chodzi o to, aby szybko i wygodnie ją odpiąć od uchwytu i schować,
- kondensator.

Odpowiedz
Odpowiedź jest jedna.
@maselko kupuj VIOFO A129 i jeszcze z tego budżetu na kartę pamięci Ci zostanie!
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
@maselko, domyslam sie, ze masz Street-Storma CVR A7810, wiec "wale prosto z mostu":
Niewiele kamer jakoscia przebije tego street storma w nagraniach w dzien, ale pod innymi wzgledami sa kamery bardziej "dopracowane" np wspomniana A129 choc w dzien nie wypadnie lepiej niz Street storm to z kolei w nocy juz lepiej sie sprawdzi, ponadto:
+ ma kondensatory
+ bedzie miala Low-bitrate jak w street-stormie
+ uchwyt ma naprawde konkretny
+ jest blisko szyby co wplynie pozytywnie na jakosc nagran
+ jest ona Dual (to niezaprzeczalna zaleta)
+ jest dobrze i solidnie zbudowana
+ ma 60fps ale tylko w trybie 1Ch
+ ma Wifi

Jednak jak wspomnialem, nagrania dzienne na tle Street-Storma moga Cie poczatkowo "zniechecic", ale pod wieloma innymi wzgledami jest to udana kamera w bardzo dobrej cenie i przejscie z Street Storma jest tu dobrym pomyslem (szczegolnie z uwagi na Dual).

nie da sie ukryc, ze Strret-Storm to byla genialna kamera, mala i bardzo dopracowana z reszta tez swego czasu byla HITem na naszym forum,
az mi sie dobre czasy przypmnialy (street-storma) Wink
az sie pokusilem o zrobienie zdjec wlasnie A129 ze street-stormem:

[Obrazek: 2018070118.jpg]

[Obrazek: 201807ese.jpg]

[Obrazek: 201807rjr.jpg]

[Obrazek: 201807sxs.jpg]

a teraz co tracisz jak przejdziesz na A129:
- niestety A129 nie wspiera baz fotoradarow
- niestety nie ma az tak swietnie zrobionego menu wraz ze skrotami przyciskow (w tym szybki parking z przycisku)
- nie da sie obracac 360 stopni
- jeszcze nie ma Low-Bitrate ale producent zapewnia, ze bedzie
- jakosc nagran dziennych nie bedzie lepsza

Street-Storm to byla tak dobra kamera, ze nawet dzisiaj trudno o lepsza Smile
ale jak wspomnialem, sa aspekty w ktorych A129 wyprzedzi CVR A7810
no i zyskasz dobre kondensatory zamiast baterii (to najwiesza i jedyna wada Street-Storma)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
[Obrazek: untitled1.png]

Odpowiedz
W SS mnie wkurza też oprogramowanie, w którym nie da się zmienić jakości nagrywania w dzień. Jest jakiś myk na to, ale nie pamiętam.

Dwa mam nowe auto a SS ma już 2,5 roku, więc wolę coś na kondensatorze.

Jak jeden, dw dni poleży i bateria się wyładuje to nie zapisuje ustawień i cofa się do default.

W VIOFO A119/A129 nie podoba mi się wygląd. Taki kloc.

Odpowiedz
(01-07-2018, 20:46:52)maselko napisał(a): W VIOFO A119/A129 nie podoba mi się wygląd. Taki kloc.

Kloc? No  wybacz nie zgodzę się.
Jak dla mnie to wszystko co wygląda jak DODy pokroju 388/460 czy G1WH lub ten SS itp to kloce!
Ale to rzecz gustu. O gustach nie warto dyskutować.
Dorobek:
[Obrazek: 83499d32530b3287gen.jpg]
Formatting SD card. Please not disconnect the power...      We starting.

Odpowiedz
Witam wszystkich.

Jestem na etapie poszukiwania mojej pierwszej kamery do auta w budżecie ~300zł i potrzebuję Waszej pomocy w podjęciu dobrej decyzji Smile

Kamery, które zwróciły moją uwagę:

1) Viofo G1WS - nie podoba mi się (trochę za duża, jakość wykonania nie najlepsza i podobno są egzemplarze, które żyją do ~2 lat), ale z materiałów i opinii jakie widziałem b.dobrze nagrywa. Niestety ostatnio trafiłem na informacje że nie trzyma daty, a nie uśmiecha mi się każdorazowe ustawianie jej od nowa (zdarza mi się mieć 2-3 dniowe przerwy bez jazdy). Jakby miała baterię podtrzymującą datę to mimo wymienionych wad pewnie bym się na nią zdecydował, a w takiej sytuacji raczej odpada.

2) Xiaomi Yi Dash Cam - ta z kolei mi się podoba, tylko martwi mnie problem z gubieniem ostrości (głównie w gorące dni, ale widziałem też posty gdzie użytkownicy mieli z tym problem niezależnie od temperatury).
Czy ten problem rzeczywiście występuje nagminnie, czy może wyszła lub w najbliższym czasie wyjdzie wersja kamery pozbawiona już tej wady? Nagrania w internecie (nie wiem na jakiej wersji oprogramowania) stawiają ją w mojej opinii poniżej Viofo G1WS.

3) Mio MiVue C320 - powiecie pewnie, że nie pasuje do zestawienia (nie znalazłem o niej żadnych informacji tu na forum), jest o wiele gorsza, ale: podoba mi się, jest dobrze wykonana, prosta i wygodna w obsłudze (program do zarządzania nagraniami), całkiem dobrze nagrywa (jest na YT bezpośrednie porównanie do YI Dash Cam to w mojej opinii Mio wygrywa). Na ten moment jest to mój faworyt.

4) Xblitz Go - opinie w internecie różne, ale na przykładowych nagraniach wypada lepiej niż YI Dash Cam czy Mio MiVue C320 (bezpośrednie porównania). Znajomy ma i generalnie może być - parę razy odpadła, numery w dobrą pogodę da się odczytać, w szarówkę nie koniecznie. Ja nie jestem do niej przekonany, ale może...

5) Novatek G50 - mało o niej wiem, ale podzespoły te same co w G1WH, więc nie powinno być źle.

6) Viofo A119 - co prawda ponad budżet, ale jeżeli zdecydowanie warto, jeżeli nie ma nic dobrego w budżecie ~300zł to rozpatrzę. Wiem, że jest bardzo chwalona tu na forum i nie tylko. Nagrania widziałem i rzeczywiście dobre.

Jakieś propozycje na które powinienem zwrócić uwagę w budżecie ~300 zł? Generalnie od kamery oczekuję:
- oczywiście jakość nagrań (głównie w dzień, ale szarówka czy wieczór też się zdarza)
- nie za duża, żeby nie rzucała się w oczy
- niezawodność, prostota i wygoda obsługi
- dobra jakość wykonania - żeby nie trzeszczała i nie sprawiała wrażenia tandety
- montaż na przylepiec, nie jestem przekonany do taśmy, chociaż ponoć jest to stabilniejsze. Z tego względu nie mogę się przekonać do Viofo A119 (poza ceną), a do Yi Dash Cam musiałbym kupować dodatkowy uchwyt (zakup z PL dystrybucji na FVAT)

Rocznie robię ~8kkm.
Mio MiVue C320 w zasadzie spełnia moje wymagania, ale zastanawia mnie jakość nagrań - chcę jak najlepszą w danej cenie.
Xiaomi Yi Dash Cam mi się podoba, ale ta ostrość... No i na jedynym bezpośrednim porównaniu z Mio MiVue C320 wypada słabiej.

Z góry dziękuję za pomoc Smile

Odpowiedz
Witam,

Proszę o poradę w zakupie kamery, jedynym wymaganiem jest aby zestaw składał się z przedniej i tylnej kamery. Cena nie gra roli. Byłem mocno zainteresowany kupnem BlackVue DR900S - 2CH, ale po przeczytaniu opinii jej użytkowników nie chcę kupić kamery, która wyłącza się z powodu przegrzania. Proszę o polecenie dobrej kamery, która będzie działała bez zarzutu również w trybie parkingowym.

P.S W planach podłączenie do powerbanka BV Battery B-124

Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
Cofnij sie kilka postów wyżej tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie

Odpowiedz

Skocz do:

Browsing: 11 gości